Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jelenlegi orosz-ukrán...

A jelenlegi orosz-ukrán konfliktusba is inkább csak mi látunk világháborút?

Figyelt kérdés

És itt nem arra gondolok, mikor egy clickbait hírportál lehozza, hogy egy examerikai exvilágvégi tábornok exkomornyikja kimondta hogy világháború.

Egyik nap visszanéztem 90-es évek magyar híradóit, amelyben szó volt az akkor zajló délszláv háború. Ott is mindenki világháborút vizionált, hogy mert ha az amerikaiak beleavatkoznak világháború lesz, mert ha az oroszok beleavatkoznak világháború lesz. Sőt Jelcin akkoriban egyszer atomfegyverekkel is fenyegetőzött.

Nem lehet hogy ezt a mostanit is csak mi aggódjuk túl így a szomszédból?



2023. febr. 11. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnénk ha az lenne belőle, ennyi a dolog.
2023. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem látunk bele világháborút.

Szimplán szurkolunk az Ukrán nép honvédő háborújához, és megvetjók az orosz agresszort.

2023. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Sokan aggódnak, nem csak Magyarországon.
2023. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz a jövőbe látni, hogy világháború lesz-e ebből vagy sem.

Így csak a félelem marad.

2023. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Hát inkább jobb túltolni az aggódást, mint tényleg az legyen a vége....
2023. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Ezért is mondjuk mi magyarok, hogy az ukránok vegyenek példát rólunk és mondjanak le a békéért az országuk egy részéről hiszen mi magyarok, a béke népe 1920-ban önként mondtunk le területünk kétharmadáról, és soha egyetlen magyarnak a fejében sem fordult meg, hogy vissza kellene foglalni az érintett területeket.
2023. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor legyen háború, ha majd a parlamenti képviselők, meg az általuk támogatott milliárdosok álnak a csata élére, és azt hangoztatják, hogy utánunk. Ezekért én biztos nem fogok háborúzni.
2023. febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Ahogy észrevettem sok ismerősöm nem is foglalkozik ezzel az egész háborúval.


A világháborús rettegéshez szükséges anyagot az egyik hadviselő fél generálja, hogy nyomást gyakoroljon a másik fél támogatóira. A legutolsó világháborúnál láttuk, hogy egy világháborúhoz szükséges legalább két nagyhatalom akik akár egymásnak is mennek. A jelenlegi esetben 400x200km-es területen zajlik egy háború és itt sem bírnak egymással a felek. Nincs olyan, mint '39-ben hogy két ország átgázol fél Európán majd utána nekimennek a többieknek.


Akkora ellentétek sincsenek a világban, mint akkor voltak köszönhetően az egymással szoros függésben álló gazdasági kapcsolatoknak.


Ez egy lokális csetepaté, hogy nálunk miért az a narratíva terjed amit az egyik fél... az költői kérdés.

2023. febr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztem ezt sok helyen úgy foglyák fel hogy világ háború lesz. Sztem ezeknek a cikkeknek csak a félelem keltés a célja mivel a 3. Világháború a legrosszabb kimenetel ami sztem elég valószinűtlen
2023. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!