Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Mi Hazánkosok hogyam tennèk...

A Mi Hazánkosok hogyam tennèk "hazafiasabb"-à az oktatást, illetve jelenleg mi nem elég hazafias benne?

Figyelt kérdés

2023. febr. 11. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Reggel a gyerekek összegyűlnek az iskola előtt és felhúzzák a zászlót.


Bemennek a tanterembe, ahol a tábla felett Szent István és Horthy Miklós képe díszeleg.

Vigyázzba állás, képre nézés, tisztelgés "Ha szégyent hoznék a hazára, haljak kínhalált!" kiáltás, majd a Himnusz eléneklése.


Tesi órák helyett katonai kiképzés.

2023. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Hol itt a haza? Tolvajok serege irányit, ez nem haza hanem bűnszervezetben összetákolt fos, még kész csoda, hogy működik. Előbb hazát kellene létre hozni.
2023. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom csak provokálni akarsz, de azzal mindenki egyet ért, úgy baloldali mint jobboldali (ha még létezik ilyen), hogy a hazai oktatás úgy szar ahogy van, hazafiasságtól függetlenűl.
2023. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Mièrt provokálnék? Eu egy tök jogos kérdés, hiszen benne van a programjukban, de n8ncs kifejtve
2023. febr. 11. 23:12
 5/9 anonim ***** válasza:
2%
Remélem azzal kezdenék, hogy kiveszik az angol, és egyéb idegen nyelvek oktatását a tantervből. Mert ez rosszabb, mint 89 előtt. Mert akkor ugyan tanulnod kellett oroszul, de senki nem kérte számon rajtad a beszéd tudást. Ma meg, ha nincs középfokú angol nyelvvizsgád, gyakorlatilag nem vesznek emberszámba a saját hazádban. Remélem ezen egy ténylegesen nemzeti párt változatna, és nem hagyná tovább, hogy idegen nyelvek ránk erőltetésével még inkább hazafiatlan libsivé neveljék a társadalmat.
2023. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Ez most komoly?
2023. febr. 11. 23:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bízom benne, hogy 5ös csak viccel.

Mert ha nem... ennyi erővel ki is szúrathatnánk a szemünket, kb hasonló handicap lenne a világban az idegen nyelv megvonása:D

2023. febr. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

szomorú hogy ezt meg kellett kérdezned és nem látod...


azt hogy hogyan tennék "hazafiasabbá" azt nem tudom pontosan de vannak elképzeléseim


viszont hogy "illetve jelenleg mi nem elég hazafias benne?" kérdésre tudok választ adni!


én mint fiatal aki nemrég középsulis volt (és nem is annyira rég általános iskolás ha úgy nézzük) tudok választ adni hogy mi a baj az oktatás ezen területével!


de mielőtt a magyar oktatást és magyar "hazafiasságba" belemennék előtte külföldi példákat és történelmi példákat szeretnék hozni!


amerika: amerikába az iskolákba úgy indul a nap hogy a himnuszt meghallgatják és tisztelik a hazájukat! valamint rengeteg háznál kint az amerikai zászló.


horváthország: hoztam 1 közelebbi példát is, bár ez nem oktatás de szeretném megemlíteni, a tudomásom szerint a horváth házasságnál a horváth zászló erőteljesen megjelenik! a férj és a feleség előtt viszik nagy büszkeséggel!


szinte minden országban van hazafiság: még az arabokban is, lehet hogy szegény és szerencsétlen országokban élnek de élnek halnak a hazájukért!


történelem: a történelmünkbe hatalmas szerepet játszott a hazafiság! az oszmánok elleni harcot nem tudtuk volna megnyerni és újra egységes országá válnunk ha a magyarságba nem lett volna hatalmas hazafiság! sőt akkor a monarchia SEM jöhetett volna létre! a habsburgok elfoglaltak minket de a magyarság életüket feláldozva harcolt és az osztrákokban egy egységes rendszerbe bele kellett menniük! szóval maga a magyarság rég eltűnt volna ha őseinkbe nem lett volna ekkora hazafiság! rádásul ez generációkon át! nem 5-10 év hanem több száz éven át! ez után jött a világháború (rengeteg magyar halott, és persze trianon) én váltig kimerem jelenteni és 1 nép és 1 ország sem érdekel, a népek 99% talán 1-2 népet leszámítva, ebbe belehalt volna! 1 legyengült ország amit 200 éven át kihasználtak és a magyarság sorba harcolt, ezután 1 világháborúba milliós magyar veszteség és a monarchia szétesése (ami magába ezek után már 1 öngyilkosság lett volna 1 nemzet számára) DE NEM! a területeink 2/3 elvették (ami hatalmas, egyszerűen felfoghatatlan mértékű) és ez után a magyarság talpra állt! (Hála Horthy Miklósnak aki felvirágoztatta a 2 világháború közt magyarországot) majd jött a második világháború... még a szovjetekkel is feltudtuk így ezek után venni a kesztyűt! igen a vörös veszedelemmel budapesten! ezután (ahogy mentek el a németek, kifosztották a németek a már kifosztott országot) és utána még a szovjetek is kifosztották ezt az országot! semmi de semmi nem volt! az akkori magyarság mit tett? kiment a tanyára és elvetette a magokat! disznókat nevelt fel az egész országot ezek után újra építették 1 mocskos proletár diktatúrába! azt hiszem ez önmagában már hihetetlen! 45 év kommunista diktatúra után és 30 év elég érdekes hogy úgy mondjam "vezetőkkel" később is itt vagyunk! mert a magyarság egyszer sem adta fel az elmúlt 500 évben! nem 5 év, nem 10, nem 50, nem 100! nem 200, nem 300! 500 éven át harcolt és még mindig itt vagyunk! aki ezt nem tudja tisztelni azt mélységesen sajnálom!


történelem jó része: persze az oszmánok előtt virágzott az ország, a hunok de későbbi letelepedésünk alatt rengeteg dícsőség történt AMIT NEM TANÍTANAK!


és azt se hogy a modern eszközök alapjait a magyarok tették le sorba! az autóiparba, mosógép, számítógép, szinte mindenbe magyar kéz vagy kezek voltak! amerikába a tudósok közt régen 1 vicc is volt "2 értelmes életforma van a bolygón, az ember és a magyar" mert ahhoz képest hogy mennyire kicsi és "néptelen" ország voltunk és vagyunk rengeteg nobel díjasunk és feltalálónk van! és mint a történelem bebizonyította, erős harcos okos nép vagyunk!

sőt tovább megyek, 1 volt amerikai elnök MEGKÖSZÖNTE magyarországnak hogy a középkorba megvédtük európát! mert a mai amerikába született fehérek azokból lettek akiket mi akkor megvédtünk nyugat európában! mert az oszámonk nem tudtak nyugat európáig menni mert mi megállítottuk őket! azt hiszem leírtam miért is vagyunk különleges nép aki sokat letett az asztalra! sokkal de sokkal többet mint a legtöbb nép!



oktatás: és ezt az oktatás NEM EMELI KI! nem tanít hazafiasságra, arra tanít hogy menj ki németbe mert olcsóbb ott az élet és magyarnak lenni szégyen....


szó szerint egyik osztálytársam mondta régen hogy kifog menni németbe, mondtam neki hogy lehet hogy ott jobb az élet DE nincs akkora történelme és hagyománya/kultúrája mint nekünk! erre mi volt a válasz?

"ki nem sz.rja le? pénz kell, oda megyek ahol többet fizetnek"


szép hazafiság... hányingerem van az ilyen fiatal társaimtól! és ez rövid távon a nemzet azonnali halálát fogja eredményezni!


Ha a tolvaj gyilkosok szülnek 10-20 gyereket (mindenki tudja kikre célzok)a magyarok fele meg kimegy külföldre és beolvad németbe, japnába, amerikába azzal 1 dolgot érünk el! kisebbségbe lesz magyaírországon a magyar.... és ez a hazafiság nélküli oktatás hibája!



Remélem a kérdező tetszik érteni mi a bajom! őszintén rengeteget írtam és fájnak szemeim, ha valamit elírtam vagy rossz a fogalmazás 1-2 helyen akkor elnézést kérek de tényleg sok volt ezt így leírni fáradtan!


remélem legalább 1-2 ember végig fogja olvasni

2023. febr. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"szomorú hogy ezt meg kellett kérdezned és nem látod...



azt hogy hogyan tennék "hazafiasabbá" azt nem tudom pontosan de vannak elképzeléseim"


Tehát szomorú, hogy én nem látom, hogy a Mi Hazánk hogyan változtatná meg az oktatást, majd a következő mondatban leírod, hogy te sem tudod. Oké.



"és ezt az oktatás NEM EMELI KI! nem tanít hazafiasságra, arra tanít hogy menj ki németbe mert olcsóbb ott az élet és magyarnak lenni szégyen....



szó szerint egyik osztálytársam mondta régen hogy kifog menni németbe, mondtam neki hogy lehet hogy ott jobb az élet DE nincs akkora történelme és hagyománya/kultúrája mint nekünk! erre mi volt a válasz?"


Öhm...mégis melyik tárgy szól arról, hogy menj ki németbe mert ott minden jobb, most komolyan? Vagy te az osztálytársadat azonosítod az oktatási rendszerrel? Szerintem minden oktatási rendszerben lesznek gyerekek akik másképp gondolkodnak, ez a normális, ezt nem igazán lehet kontrollálni.


Az pedig elég fellengzős állítás, hogy a németeknek nincs olyan kultúrája és történelme mint nekünk, nyilván mi nem ismerjük annyira, mint a sajátunkat, de attól még van.


"Remélem a kérdező tetszik érteni mi a bajom! őszintén rengeteget írtam és fájnak szemeim, ha valamit elírtam vagy rossz a fogalmazás 1-2 helyen akkor elnézést kérek de tényleg sok volt ezt így leírni fáradtan!



remélem legalább 1-2 ember végig fogja olvasni"


Értem, hogy mi a bajod, de megoldási javaslatot nem nagyon adtál. Szerinted, ha a gyerekek mindennap elénekelnék a himnuszt akkor nem akarnának kiköltözni egy élhetőbb országba?

2023. febr. 12. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!