Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csodálkoznak, hogy 2010-óta...

Csodálkoznak, hogy 2010-óta közel 1.000.000 35 év alatti fiatal ment ki életvitel szerűen és hagyta itt az országot?

Figyelt kérdés

Ma, Magyarországon, a tanulmányaikat befejező fiataljaink 35 %-a, a tanulmányok befejezését követő 5 évben, nem kap egyetlen lehetőséget sem, hogy felvennék dolgozni. KSH adat.


Emlékeztek még mikor a kormánypárt az 1 milló munkahelyet hozunk létre szlogennel kampányolt?

Igen! Elérték, létrehozták csak nem idehaz...

Az előző kormány alatt sem volt jobb... "El lehet innen menni. Csak tessék...(Akinek nem tetszik a rendszer. Mondta annó a Fletó.)"



2023. febr. 13. 14:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
15%

A legviccesebb, amikor boldogan vigyorogva megy valaki Németországba szalagmunkát végezni, mert ott többet fizetnek érte. Ergo, az mindjárt egy csodálatos nyugati menyország. Igaz, közben elszakad a gyökereitől, széthullik a családja, csak temetésekre jár haza, de olyan sok ezer eurót keres havonta, és tud venni egy használt mercit is.


Akinek ez az élet...

2023. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
11) Azért szalagmunkáért Németországban sem fizetnek sok ezer eurót. Kb 1800-2100 euró a nettó fiezetés az ilyen jellegű munkákért attól függően, hogy Németország mely része.
2023. febr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
11%
12 Más munkához pedig végzettség kell. Végzettséggel, szakmai gyakorlattal szerintem nagyon normális életet lehet élni itthon is.
2023. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%

12: csakhogy lassan az itteni árak meghaladják a kinti árakat, számos összehasonlítás volt az utóbbi időben, szóval abból a fizetésből jobban élhet egy szalagmunkás is, mint itthon, több marad neki


Nem véletlen, hogy a kormány szakajtóval hozza be az ázsiaiakat, akik hajlandóak olcsón dolgozni, mert a magyarok inkább kimennek:


A kormány szerint a magyar emberek érdeke az ázsiai vendégmunkások importálása

[link]

2023. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
2%
Újabb napi kamukérdés.
2023. febr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

14 Tudod, nem jut el az agyadig (sajnos), hogy a németek azt mondják:


A német kormány szakajtóval hozza be a kelet európaiakat akik hajlandók olcsón dolgozni, mert a németek inkább kimennek.


Csak angliában van kb. 600.000 Német...

Nekik te vagy az olcsó János, de a fizudból több sört vehetsz, ez tény. Kinek mi a fontos.

2023. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem csodálkozom.

Még én is 35 év alatti vagyok, viszont én is el szeretném hagyni az országot.

Befejezem a tanulmányaimat, aztán lépek külföldre. A barátnőmmel szeretnék elmenni innen, és többet vissza sem jönni, max látogatóba, időnként.

2023. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

Hadd menjenek, azzal is csökken itthon a túlnépesedés. A német meg hadd rohadjon mind a kilencvenmillió.


Muhhhahhhahha...

2023. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
96%

#3 te miről beszélsz? Én informatikus vagyok és van munkám, ráadásul a KSH szerinti (kamu) bruttó 3x-t keresem. De én is és az összes informatikus ismerősöm, (még az is, aki holland céghez feketézik havi 2 mihályért), fontolgatja az ország elhagyását.


Egyszerűen azért mert ennek az országnak nincs jövője. Romlik az infrastruktúra, romlik az oktatás, romlik az egészségügy, és egyre diktatórikusabb a pártállam. Közben pedig az árak nyugatiak lettek, sőt sok esetben meghaladták azt.

2023. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
19 Minden korban volt olyan aki így látta. 2002-2010 között rengetegen mentek el ugyanerre hivatkozva. Meg féltek attól, hogy az ő szemüket is kilövik egy séta alkalmával.
2023. febr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!