Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az,hogy 16 év a...

Miért baj az,hogy 16 év a tankötelezettség korhatára?

Figyelt kérdés

Én az mszp-szdsz kormány idején jártam általános iskolába, és volt olyan mikor államiba jártam,hogy 5.es koromba 18 éves cigány otársam volt,a 14 éves hugával.

Ez úgy lehetett,hogy akkoriban alsóban nem lehetett buktatni.

Sztem a szegregáció sem ördögtől való dolog.

De az elvárandó, hogy ha elszeparáltan tanulnak,akkor ugyanazt a minőségű oktatást kapják meg.

Viszont visszatérve, az volt régen,hogy mivel nehezen lehetett kivágni a delikvenst,ezért deviáns viselkedést folytatott vagy egyszerűen nem ment be.

Ezért felesleges őket 18 éves korukig iskoláztatni,hisz úgyis tudjuk hogy hosszútávon vagy temetőben vagy sitten végzik.

Itt most nem cigányokról beszélek en bloc,mert van nem 1 ilyen magyar is,ahogy vannak normális cigányok is ez evidens(őket pl egyáltalán nem kéne külön választani,de velük nincs is annyi gond)


2023. febr. 16. 05:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

"Ez úgy lehetett,hogy akkoriban alsóban nem lehetett buktatni."


És ennek mi köze van a kérdésben leírt problémához?


Egyébként meg egy rendes oktatási rendszerben nyilván külön foglalkoznának ezekkel a gyerekekkel, mert annak valóban nincs értelme hogy ugyanolyan módon, ugyanabban a tempóban megpróbálják negyedjére is átrúgdosni őket, de a tankötelezettség levitele nem oldja meg hosszútávon a problémát, ez csak tüneti kezelés. Attól, hogy kiveszik őket az iskolából attól még ugyanúgy a társadalom részei lesznek a későbbiekben.


Arról nem is beszélve, hogy a szülő visszaélhet vele, kiirathatja a gyerekét (akkor is ha az nem szeretné) mert mondjuk úgy véli, hogy fölöslegesen koptatja a padot, jobb ha elmegy dolgozni az alföldre gyümölcsöt szedni, addig is jön be kis plusz pénz a családnak. Szegény rétegekben ez abszolút nem ritka dolog, még ha nekünk nem is jutna ilyesmi eszünkbe.

2023. febr. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

"Ezért felesleges őket 18 éves korukig iskoláztatni,hisz úgyis tudjuk hogy hosszútávon vagy temetőben vagy sitten végzik."


Nem tudjuk. De ha ennyire biztosak vagyunk ebben, akkor már helyben ki is végezhetnénk őket, nem? Ezt most tök komolyan mondom. Ha ilyen erős ítéletet hozol egy 16 éves gyerekről, akkor már az a lenne a logikus, ha véget vetnénk az életének, sok bajt megspórolnánk vele.

2023. febr. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 NTBS ***** válasza:
98%
Túl sok tini esik teherbe 16-18 éves kora között.
2023. febr. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2es egy 5 általánost végzett embernek mi más perspektívája van minthogy bűnöző legyen?
2023. febr. 16. 06:33
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
#4 Ha nincs más perspektívája akkor miért akarod életben hagyni? Azt akarod, hogy bűnözők szaladgáljanak az országban?
2023. febr. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%
Èn egyetèrtek vele.Èn pont akkor voltam közèpiskolás amikr 18 volt ès a sok (többször bukott) hülye csak a 18.születesnapjáig járt be az iskolába,hogy zavarja az oktatàst ès,hogy terrorizálha azokat,akik tanulni szeretnènek.17 èvesen márcel lehet menni segèdmunkásnsk meg be lehet állni culágelnel,ebben a korban már nen kell senkit az iskolaoadba kènyszeríteni
2023. febr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem még sok is. Aki akar tanulni, annak mindegy, hogy mennyi a korhatár. Aki nem akar, annak meg az a jó, ha minél kevesebb, hogy hamar kikerüljön a normál suliból és ne húzza le a többieket. Az ilyeneket valami speciális fogyatékos intézménybe kellene küldeni utána.
2023. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem baj. Vannak olyan rászoruló, generációk óta leszakadt rétegek, családok, ahol jobban járnak ha a gyerek elmegy napszámba kapálni, akár már 14 évesen.
2023. febr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Azért baj, mert vissza lehet élni vele szülőként. Nekem gimiben(megyeszékhely, környéken elég elitnek számít, akkoriban benne az országos top 50-ben) volt egy rohadt okos cigány csaj az osztályomban, akit 16 évesen kiirattak a suliból, mert otthon sok a gyerek, most szült a húga, és jól jön még egy ember, aki tud vigyázni a gyerekekre, meg dolgozni. Szerintetek utána milyen kilátásai vannak 8 általánossal? Hát nem jók... És nem egy ilyenről hallottam

Persze rendszerszinten tök "jó", hogy két évvel hamarabb ki lehet bszarintani a problémásakat, nem kell speciális intézményeket létrehozni, amúgy is tanárhiány van, stb. Tehát nem okoz extra költséget a problémák megoldása.


Én amúgy azt támogatnám a hazai oktatás jelenlegi állapotában, feltételezve, hogy a speciális intézményekre nincs keret, maradjon 16 a tankötelezettség, de(!) a kiiratkozást, szülő által iskolából kivételt szüntessék be, csak arra legyen lehetőség, hogy az iskola elsőkörben elküldhesse másik intézménybe a gyereket, aztán ha ott is gáz van, csak akkor rúgják ki.

2023. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Mert elég egyszer is kijárni egy osztályt az általános iskolában, - nem fog továbbtanulni akkor sem, aki nem akar, ha 300 évre lövöd be tankötelezettség korhatárát. Nyitott kérdés csak az marad, hogy miért kell kelletlenül szétforgácsolni, elkúrni az ifjú éveit annak, aki nem akar a számára szükségesnél, elégségesnél többet tanulni?

A kényszerrel csak egyetlen dolgot lehet elérni, - de azt biztosan:

míg él, gyűlölni, kerülni fogja az ilyen módon kényszerített ember a tanulást!

Ha ez kell, megkapja, aki kikényszeríti ezt, - mert már csak azért sem fog továbbtanulni, aki nem akar, - de ennyi!

2023. febr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!