Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg csak a DK-nak lehet...

Tényleg csak a DK-nak lehet esélye a Fidesz ellen? A Momentumra leadott szavazat az valójában a Fideszt fogja már támogatni, hiszen megosztja az ellenzéket?

Figyelt kérdés

2023. febr. 16. 21:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
13%

#20 "Na most MZP saját maga döntött úgy, hogy indul azon az ellenzéki előválasztáson amiben a dk szavazói is részt vettek és azon emberek politikai képviselőjéről, miniszterelnök jelöltjéről döntenek akik között a dk szavazói is ott vannak."


Ez egy marhaság. MZP a DK jelöltje ELLEN INDULT és legyőzte!


Az előválasztáson nem az volt a hibája, hogy elindult Dobrev Klára ellen, hanem az, hogy nem lépett vissza Karácsony Gergő javára, holott 7%-kal le volt mögötte maradva.


Ki gondolhatta komolyan, hogy az ellenzék közös jelöltjeként sikeres lehet az, aki az előválasztás első fordulójában csak 20%-os eredményt ért el és a harmadik helyről előzött az élre?


Ettől függetlenül amit írsz, egy sületlenség, tipikus kormánypropaganda. Az előválasztásokon egymás ELLEN indulnak a jelöltek, MZP pont a DK jelöltjét győzte le!

2023. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
79%

#21 "Ez egy marhaság. MZP a DK jelöltje ELLEN INDULT és legyőzte!"

NEM!

Az előválasztás nem arról szólt, hogy a dk-t és vele gyurcsányt és Dobrevet kiszorítva más induljon a választáson, hanem hogy EGYÜTT indulnak és csak a sorrend volt a kétséges, az dőlt el az előválasztással. Ezt láthatod is az országos listájukon.

Egy közös listán indultak és csak annyi történt, hogy MZP került a lista élére és Dobrev lett a 2. gyurcsány pedig a 8. helyen a listán ahelyett, hogy MZP került volna 3. vagy 7. helyre rajta.

A dk ellen akkor indult volna MZP ha a választáson indul külön, mint a mi hazánk vagy a kétfarkúak. Ők nem "gyurcsányozódtak össze" mivel nem álltak vele össze és nem egy közös listán indultak a választáson.

2023. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

#22


NEM!


Ha a választáson bárki külön indul, akkor nem a DK ellen indul, hanem A FIDESZ MELLETT!


Ezt a Fidesz kavarta ki, szándékosan, ne játszd, légyszi a hülyét!


Te is pontosan tudod, hogy az ellenzéki térfélen korábban nagyonis sanszos volt, hogy nem közös listán indulnak, hanem KOORDINÁLT INDULÁSSAL, több listán!


A FIDESZ KÉNYSZERÍTETTE, SZÁNDÉKOSAN, KÖZÖS LISTÁRA AZ ELLENZÉKET!


Ugyanis szépen megváltoztatták a választási törvényt egy évvel a választások előtt, úgy, hogy egy lista csak úgy legyen felállítható, ha majdnem az összes körzetben jelöltet állítanak!


Tehát az ellenzék választhatott: vagy totális esélytelenség még MATEMATIKAILAG IS - vagy minimális matematikai esély legalább a kétharmad megakadályozására, közös listán.


Az utóbbit választották, mert az előbbi még matematikailag is lehetetlen ügy volt!


Ezt az undorító fidesz SZÁNDÉKOSAN CSINÁLTA, mindenki tudta, miről szól a törvénymódosítás.


Ha játszod a hülyét, akkor nincs értelme beszélgetnünk - én az ŐSZINTE, tiszta, egyenes beszéd híve vagyok, sajnálom.


Az előválasztás önmagában NEM FELTÉTELEZ KÖZÖS LISTÁN INDULÁST, csak KOORDINÁLT INDULÁST, azaz: egy körzetben egy jelölt indul el.


A KÖZÖS LISTÁT A FIDESZ KAVARTA KI, szándékosan, mert pontosan az volt a stratégiája, hogy "összegyurcsányozza" az ellenzék egészét, akárki is nyer az előválasztásokon!


Ezt is tették!


Ha nem lett volna közös lista, Dobrev se került volna a 2. helyre rajta, max egy másik listáról jutott volna be.


De a fidesz ezt SZÁNDÉKOSAN intézte így, hogy különböző listákról ne történhessen koordinált indulás!


Ezzel együtt is hazugság, amit írtál: az előválasztás nemcsak a listák sorrendjét döntötte el, HANEM A MINISZTERELNÖK-JELÖLT SZEMÉLYÉT is egyben.


Azaz: egy esetleges győzelem esetén NEM Dobrev Klára lett volna az ország miniszterelnöke, hanem MZP. És ez baromira nem mindegy, ellenzéki térfélen sem!


Valójában az ellenzékiek többsége a két gerinctelen, trágya KISZ-titkárt EGYÜTT SZERETNÉ LEVÁLTANI, csakhogy ezek ügyesen támogatják és hatalomban tartják egymást!


A fidesz hoz folyamatosan olyan törvényeket, EGYPÁRTILAG, amelyek az ellenzéket vagy totális matematikai esélytelenségre, vagy gyurcsánnyra rátolva totális politikai esélytelenségre ítélik.


A két gerinctelen trágyadomb, orbán és gyurcsány EGYMÁST TARTJÁK HATALOMBAN, egymás protestszavazatait gyűjtögetik, egymással riogatva tartják egyben a fanatikus, hülye, szektás táboraikat!


És éppen ezért is közös érdekük NEM MEGENGEDNI, hogy egy harmadik utas politikus és/vagy párt erősödjön meg, lerángatva az orbán-gyurcsány tengelyről Magyarország politikai életét!

2023. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
78%

#23 "Ha a választáson bárki külön indul, akkor nem a DK ellen indul, hanem A FIDESZ MELLETT!"

Ez az amit nem fogsz fel, hogy pont ez a gond, ezért kerültetek ide ebbe a helyzetbe, mert ezt az ostobaságot nyomjátok 12 éve.

De csináld nyugodtan. nekem 2014-ben is tetszett az emiatt kialakult eredmény, 2018-ban meg 2022-ben is, holott már 2011-ben ugyanazt mondtam amit most is leírtam.

Mivel nem fogod fel te sem és sok hozzád hasonló sem, hog pont azért tud ilyen többséggel nyerni a fidesz mert ezt nyomjátok és ezzyel a szöveggel ti tartjátok bent gyurcsányékat a politikában, nekünk lesz majd megint öröm a következő választások eredménye is.

Szóval hajrá, csak így tovább! Etesd csak tovább a butasággal a társaidat meg magadat, majd a 2024-es EP és önkormányzati választások után te ugyanúgy fogsz értetlenkedni meg panaszkodni, mint most és meg ugyanúgy fogok örülni a fidesz-kdnp győzelmének.

2023. febr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

#24 "Ez az amit nem fogsz fel, hogy pont ez a gond, ezért kerültetek ide ebbe a helyzetbe"


Dehogyis nem fogom fel!


Csak azt is felfogom, hogy EZT A FIDESZ KAVARTA KI, egy egypártilag, egyoldalúan meghozott választási törvénnyel és annak szándékos, utólagos módosításaival!


Ez az, amit TE NEM AKARSZ felfogni, pontosabban LEHAZUDOD!


Baromira NEM az összefogás miatt bukott el az ellenzék - MINDEN MÁS FORGATÓKÖNYVET IS KIPRÓBÁLT 2014-ben, 2018-ban, 2022 előtt!


A gátlástalan, undorító Fidesz-rezsim pontosan azért szavazott meg egyoldalúan egy olyan választási törvényt, amilyet, hogy az ellenzéknek MATEMATIKAI ESÉLYE SE LEGYEN, ha külön indul, egymás ellenében, ha pedig közösen indul, akkor POLITIKAI ESÉLYE NE LEGYEN!


Az egyetlen ember, aki ez ellen tehetne valamit ellenzéki térfélen, az MAGA GYURCSÁNY FERENC. De neki semmi érdeke visszavonulni.


orbán és Gyurcsány egymást tartják hatalomban, ez a büdösnagy igazság!


Jelenleg olyan meccseket játszik a kormány és ellenzék, amelyeknek a játékszabályait az egyik játékos szabja és változtatgatja MECCS KÖZBEN, úgy, hogy neki előnyös legyen!


Hiába reagál a JELENLEGI választási törvény keretei között bárhogy az ellenzék, mire egy stratégiát kitalálnak, a fidesz megváltoztatja, választások előtt egy évvel, úgy, hogy neki kedvezzen!


Ahogy tette ezt a koordinált indulás ellehetetlenítésével is, egy évvel a választások előtt!


Gyere, kezdjünk el versenyezni mi ketten bármilyen versenyszámban - de úgy, hogy én (és CSAK ÉN) meccs közben is változtathatok a sportág szabályain, bármikor! Lássuk, ki nyer! :-))))


Az ellenzék egyetlen igazi esélye valóban egy totális összefogás lenne - de GYURCSÁNY ÉS FELESÉGE NÉLKÜL!


orbán sosem fog egy harmadik utas politikának kedvező választási törvényt hozni, sőt, az ÁSZ-t is ráuszítja bármelyik pártra, ha egyedül kezdene el kinövekedni (meg a titkosszolgálatokat, a NAV-ot, az ügyészséget, a teljes pártállami apparátust), ahogy tette ezt a Jobbikkal szemben is.


Szóval a rezsimtől semmit sem várhat az ellenzék, sosem fog igazságos, egyenlő feltételeket biztosítani a választáson indulóknak - sőt, a SAJÁT, egypártilag meghozott választási törvényét is változtatgatni fogja, továbbra is, az éppen aktuális politikai érdekei szerint!


Itt egyedül gyurcsány és felesége tehetne valamit az ellenzékért, de azt sosem fogja megtenni: hogy visszavonuljon (gyurcsány teljesen, Dobrev pedig legalább lépjen hátra kettőt).


Szóval gyakorlati esély itt rövid-középtávon nincsen.

2023. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%

#25 Tényleg nem érted hogy ezzel csak ismételgeted a butaságot és nekem segítesz hogy az maradjon kormányon akit én szeretnék.

Mint írtam, csináld csak!

Nekem eddig is jó volt, te hisztizel 12 éve amiatt hogy fidesz kormány van.

Értem, hoyg szerinted mindenért IS a fidesz a hibás, azért is amit te csinálsz, kivéve ha valami jó. De ettől még ehhez semmi köze nem lesz a fidesznek. Te beszélsz butaságokat, te szavazol alkalmatlanokra, te tartod bent gyurcsányékat a politikai életben, parlamentben és te okozod azt, hogy ekkora többsége lehessen a fidesz-kdnp-nek.

Nem kell belátnod, értem, hogy neked nem megy! De azért az feltűnhetne hogy egyre kevesebb a szavazója azoknak akikre te voksolsz és egyre több a fidesznek. Már mindenfélét kipróbáltatok ezekkel a politikusokkal, pártokkal és csak egyre rosszabb lett. Ideje lenne felfogni, hogy pont emiatt.

De ha nem, hát nem. Nekem tényleg jó ez a helyzet.

2023. febr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

#26 "Tényleg nem érted hogy ezzel csak ismételgeted a butaságot és nekem segítesz hogy az maradjon kormányon akit én szeretnék."


Nemnem, tévedsz. Te nem érted, hogy butaságot ismételgetsz, eleve fel sem fogod, milyen rendszerben élsz.


"Nekem eddig is jó volt, te hisztizel 12 éve amiatt hogy fidesz kormány van."


Én biztos nem hisztizek, nekem ez totálisan mindegy már, sokkal inkább mint neked!


Istennek hála nem Magyarországon élek, szóval ha ennyire elszántan akartok egy trágyadombon megrohadni, részemről nyugodtan.


Nekem csak annyi fáj az egészből, hogy valahol Magyarország mégiscsak fontos marad nekem, és egy sokkal jobb sorsra érdemes országnak gondolom.


De én abszolút nem erőltetek semmit, élvezzétek csak a rezsimetek gyümölcseit, a fincsi inflációt, a gyenge forintot, a dráguló élelmiszert, hogy a jegybankelnökötök szerint is a világ harmadik-negyedik legsérülékenyebb országában élhettek, pancsoljatok a korrupcióban, örüljetek, ha sikerül a Brüsszel elleni szabadságharcotok és nem kaptok egy büdös vasat se az EU mocskos pénzéből, élvezzétek, hogy szövetségesek nélkül maradtatok az EU-ban, a NATO-ban, de még a V4-ek között is, tapsoljatok a kamatemeléseknek, a rabszolgamunkának, élvezzétek, hogy alulfizetett munkaerőnek vagytok jók, örüljetek, ha kaptok 300 óra fizetetlen túlórát a nyakatokba, élvezzétek a kilométeres várólistákat, a PISA-teszteken is zuhanórepülésben teljesítő magyar oktatási rendszert, az orvoshiányt, a tanárhiányt! ÉLVEZZÉTEK!


És ha tetszik, élvezzétek azt is, hogy egyetlen párt irányít mindent, mint a kommunizmusban, és egypártilag szabja meg a választási rendszert is, a saját törvényét is folyamatosan újraszabva, a választási érdekei szerint!


ÉLVEZZÉTEK, hogy 53%-os szavazati eredménnyel 70%-nyi mandátumot kap, élvezzétek, hogy az alkotmányotok egy darab budipapír, amivel egyetlen ember törölgeti a hátsófelét, és ami ráragad, az máris érvényes alkotmányszöveg!


Érezzétek jól magatokat! Aki normális országban akar élni, az úgyis lelép!


Istennek hála, én már egy normális országból írom ezeket a sorokat.

2023. febr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha ennyire mindegy neked, akkor miért írsz ide ennyit?
2023. febr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
65%
#28 Mert hisztizik egy sort újra meg újra azon, hogy ő nem is hisztizik. :)
2023. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem azért hisztizik, mert neki annyira mindegy, hanem azért mert mégiscsak magyar. Amúgy meg 26-os, szerinted tényleg jó minden? Amikor az egész világ a magyar korrupcióról beszél? Amikor nem adnak pénzt, mert nem a vezérnek szánják, hanem az ország fejlesztésére. Amikor a pénzünk egy nagy fos. Az üzemanyagunk itthon drága, persze a MOL extra profitot szerzett tavaly is. Mond el légyszíves, hogy mégis mi működik jól itthon? Több szakmám van, mégis külföldre kellett mennem dolgozni, hogy meg tudjunk élni, mert a maszek akinél dolgoztam nem tudott többet fizetni. Ez van.
2023. febr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!