Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyuagton is hasonló árak...

Nyuagton is hasonló árak vannak, mint itt?

Figyelt kérdés
Több rokonom él külföldön (Ausztria, Németország, Hollandia) és kivetel nélkül az összes azt mondja, hogy meg van döbbenve a magyar élelmiszerárakon, mert hasonló árakon vásárolnak be ott is. Nem gondolnám, hogy hazudnak, viszont szerintem ez megdöbbentő, hogy 3-4-5-szörös fizetések mellett ugyanannyiba kerül minden... Igaz, az hozzáteszik, hogy az albérlet, szolgaltatások drágábbak, de a fizetésük is több és a szociális háló is jobb. Ide jutottunk?

2023. febr. 18. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Igen. De van sok élelmiszer ami olcsóbb ott, pl a pick szálámi 🤣
2023. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyan annyiba kerülnek a dolgok, ha jó helyen vásárolsz.

Természetesen van pár termék, ami drágább, leginkább azok, amiken otthon ársapka van, húst, tejet, tojást jobb kisboltokban venni hipermarket helyett.

Bizonyos termékek viszont olcsóbbak.

A ruházkodás is hasonló árban van, a fast fashion mint a primark még kicsit olcsóbb is, ha figyeled az akciókat.

Albérletek drágábbak, de ha nem nagyvárosokban élsz, ahol nagyon nagy a kereslet, akkor még egyedül is megfizethető, párban meg teljesen megoldható.

Én Ausztriában élek egy kisvárosban, lehet, hogy Bécsben mondjuk más a helyzet, de én nagyon jól kijövök anyagilag.

2023. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igaz,hogy legutòbb decemberben vásároltam Magyarországon, de nekem inkább ùgy tűnt,hogy az èlelmiszerek árak kb uhyannyi.Felènk a vizes zsemle 25 cent,egy magos kiflinek az alsò határa is 50 cent,a,rama 1,80 körül van,kis 0,25 dl kakaò 1 euro,1 liter tej also hatara 1,20.
2023. febr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jelenleg is Ausztriában dolgozom de Magyarországon élek és a következő dolgokat tudom állítani . ( 6 évet éltem és dolgoztam előtte Tirolban )

Az élelmiszer kb 25/50%-ot drágult az elmúlt 2 évben idekint, viszont még most is szinte egy árban van az öltözködés, gyümölcs, zöldség, ropik és üdítők is (mostmár )…


Kint ami horror áron megy ha normális árut veszel az a hús, kenyér, tisztítószerek és hasonló .


Ami nagyon drága (fizetéssel sem arányossan ) az pl egy auto biztosítása, akár az itteni casco 8* is lehet, tapasztalat..


Lakbér drága mert szintén felment valamennyire és ez mellett a BK. Is ( áram, gáz,stb!)


És igen, az osztrák is érzi ezt a válságot, csak neki van miből leadni. Talán mostmár nem megy havi 2 * étterembe étkezni az egész család, nem építenek medencèket, nem 3 auto tulajdonosai, stb..

2023. febr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!