Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán erre készült? Orbán...

Orbán erre készült? Orbán előre látta hogy ez lesz?

Figyelt kérdés

Orbán Viktorra lehet sok mindent mondani! lehet vele szimpatizálni vagy utálni DE nem lehet hülyének tartani! és éppen azért lenne az a kérdésem hogy Orbán erre készült e? erre a világra amiben most élünk?


2020 as évtized, járvány, háború, infláció!


2014 ben indult meg a nagy migráns hullám! mint a vihar előtti előszél! majd 3 évre rá 2017 ben németországban az atomerőt elkezdték felváltani környezet barát dolgokra, sok szakértő akkor azt mondta hogy nagy energiahiány lesz európában! majd mint kiderült közben ukrajnát is fegyverezték fel és készültek a háborúra!


Orbán látta hogy kb mi fog itt történi (leválasztják európát oroszogról) meg lesz ugye háború és energiahiány! ÉS MIT TETT?


2010 ben megalapította a TEK et ami VILÁG SZINTEN elismert!

mindenki kiröhögte hogy nem kell TEK...



majd kerítést húzott a migráció ellen

nyugat európába mindenki kiröhögte hogy idegenfóbia...


majd elkezdte a paks2 építését!

a baloldal erősen rászállt hogy "minek nekünk paks2 mikor nyugat európa adja az áramot?"


majd elkezdte a magyar hadsereget építeni (2017 - 2026 közti haderő fejlesztés)

sok baloldali mondta hogy "NATO véd minket, pénz kidobás"


a magyar aranytartalékot meg 3x szorozta



És mi történt?


nyugat európába sorba jöttek a terrortámadások! TEK értelmet nyert!


a migránsok közt hatalmas belviszályok alakultak ki és nem tudtak integrálódni, hatalmas károk keletkeztek még most is! németországba szilveszter, migránsok több nagyvárost szétvertek! belgiumba is a marokkóiak decemberbe polgárháborús állapottá változtatták az országot! és lehetne sorolni hogy csak az elmúlt hónaapokba mik történtek...


MÁR nyugat európa se támogatja a migrációt...


paks 2 építése, mennyire érdekes mikor nem rég féléve jött a hír hogy németországba energiahiány van és visszatérhetnek az atomerőhoz...


hadsereg, látszik hogy a szomszédba háború dúl és szerbia (másik szomszédunk) nál is feszül a helyzet! ez is új értelmet nyert!



Kérdezem én, Orbán előre látó volt és tudta hogy ezek lesznek és úgy reagált? mert én úgy látom, és tudom orbán sokaknak nem szimpatikus DE orbán nem hülye! én például utálom gyurcsányt de őt se tartom hülyének! szépen meggazdagodott úgy hogy semmit nem tett érte!


nade orbánhoz visszatérve, szerintetek is a hírek alapján és a szakértők alapján tudta mik lesznek /mik lehetnek és úgy készült rá? mert vissza nézve én ezt látom! előre meggondolt és tudatos lépés MÁR a támadás ELŐTT elkezdte kivédeni a veszélyt! én legalábbis így látom! ti mit gondoltok?



nem kérek "orbán bekaphatja" meg "O1G" meg hasonló orbánfób semmit mondó kommentet!



2023. febr. 21. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Orbán nagyon lát a pályán. Amúgy az aranytartalékok jobban nőttek 2010 óta.


(3 tonnáról 94 tonnára)


[link]

2023. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

"majd kerítést húzott a migráció ellen"


Ami nem állította meg a migrációt, de cserébe a szegedi elítéltek olcsón megcsininálták a kerítést amivel a haverok rengeteget kerestek.


"majd elkezdte a paks2 építését!

a baloldal erősen rászállt hogy "minek nekünk paks2 mikor nyugat európa adja az áramot?""


Nem, nem ezért szálltak rá, hanem azért mert mindenféle konszenzus nélkül belefogott egy mutyierőmű megépítésébe egy nagyon rossz hitelkonstrukcióban. Mi 6 milliárd euró/blokk áron szerződtünk évekkel ez előtt az oroszokkal 1200MW-os blokkokra, a lengyelek versenyeztettek és pár hónapja 5 milliárd euro/blokk áron építenek 1400MW-os blokkokat sokkal jobb hitelkondíciókkal.


"a magyar aranytartalékot meg 3x szorozta"


Akkor amikor rekord ára volt az aranynak, amivel felélték a devizatartalék egy részét. Pont azt amire tavaly szükség lett volna azért, hogy a jegybank kamatemelés nélkül is lépni tudjon a forintgyengülés ellen.


"paks 2 építése"

Még el sem kezdődött. Jelenleg az sem biztos, hogy valaha megépül.


"hadsereg, látszik hogy a szomszédba háború dúl"

De mi kimaradunk belőle, igaz? Azt vágod hogy a fontos cuccok gyártását még el sem kezdték?


Orbán lófszt sem látott előre, csak meglovagolta az aktuális trendeket.

2023. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Orbán valóban nagyon előralátó volt. Tudta hogy recesszió következik és tavaly nyárig két kézzel szórta a pénzt. Oh várj, ez nem fér bele a narratívádba, úgyhogy le fogsz baloldali libsizni, orbanofób egybites vagyok. Látod, ez a valódi előrelátás.
2023. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
Hogyne tudta volna, hogy mi lesz. Ő is Schwab YGL diákja. Figyelni kell arra, amit elkotyognak. Pl hamarosan lesz mégegy pandémia is. Ne lepődj majd meg.
2023. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Orbán arra készült amit mára minden értelmes ember tud:


A magyar egy buta, megvezethető, tanulatlan jobbágy nép.

2023. febr. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Hogyne tudta volna, hogy mi lesz. Ő is Schwab YGL diákja.”



Van olyan, aki nem? Xi-Putin is, mind részt vett/vesz a WEFen többszőr is..

2023. febr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Így van, Putyin Schwab büszkesége. Én tényleg nem értem, hogy hogy lehet az, hogy kamerák előtt nyíltan beszélnek az illetékesek a világ teljes átalakításával járó új világrendről, sőt, már a magyar média is egy ideje, de itt a politika kategóriában meg se lehet szólalni róla. Pedig annyira nyíltan zajlik minden..
2023. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!