Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik radikális döntést...

Melyik radikális döntést kellene meghozni ezek közül Magyarországon?

Figyelt kérdés

- Euró bevezetése és a forint kivezetése


- Mindenkinek fizetős egészségügy az általános tb. levonás helyett


- A felosztó-kirovó nyugdíjrendszer helyett más rendszer alkalmazása


Vagy egyiket sem? Nyilván nem meri senki meglépni, mert egyértelmű szavazatvesztést eredményezne. De kellene-e bármelyik is? Nem saját elképzelés, csak másoktól hallottam és most kíváncsi vagyok, itt ki mit szól hozzá.


2023. febr. 25. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Az első szükséges lenne, és nincs benne semmi radikális.
2023. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Az elsőt. Csak akkor ugye Viktorka nem tudná kedve szerint inflálni a forintot.
2023. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Egyiket sem.


Az első úgy felvinné az árakat, hogy nem tudnánk megélni. Még a németek is "Teuro"-nak azaz "Drágaeuró" csúfolják az eurót mert a mai napig nem olyan olcsóak náluk a bolti termékek a fizetésekhez képest, mint amikor Márkájuk volt


A második egy őrült vadkapitalista ötlet, ami még Amerikában sem válik be. Még harmadik világbeli országokban, Afrikában meg hasonló helyeken is van állami egészségügy.


A harmadikkal idősek hada maradna olyan nyugdíjjal ami semmire sem elég.

2023. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1-es, azért használtam ezt a jelzőt, mert az euró bevezetésének bizonyosan további hatásai lennének, ezt előre nem tudhatjuk. Viszont lehet vele itthon is fizetni, tehát részben be is van vezetve, még ha nem is hivatalos fizetőeszközként és nem is mindenhol lehet vele fizetni
2023. febr. 25. 11:50
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

"Euró bevezetése és a forint kivezetése"


Jó lenne de ez jelen kormánnyal és gazdasági helyzetben (ami a kormánynak köszönhető) nagyjából elképzelhetetlen.



"Mindenkinek fizetős egészségügy az általános tb. levonás helyett"


Ezt nem támogatom, szeritem kell egy általános állami támogatás, de a TB összegét persze ahhoz rá kellene fordítania a kormánynak, nem ellopnia...

Ezen bérek mellett a magánt nehéz lenne megfizetni, ha valami komolyabb műtét vár az emberre az milliók...a magyarok 85%-ának nincsenek "felesleges" millió. Viszont kellene egy nagy reform, mert az EÜ meg az oktatás a leggyengébb az országban. Nem csak Vitya alatt de ő pusztította le mindkettőt teljesen.



"A felosztó-kirovó nyugdíjrendszer helyett más rendszer alkalmazása"


Én itt alkalmaznék egy minimum-maximum plafont a nyugdíj összegére. Tudom, van minimum de az nevetségesen alacsony és abból megélni egyáltalán nem lehet. A maximum pedig azért kellene, hogy ne legyenek olyanok, akik bár jól kerestek emiatt magas nyugdíj illeti őket mégis irreálisan sokat kapnak a többiekhez képest. Természetesen itt a politikusok és más, nem "tiszta" módon pénzt "megkeresett" emberek miatt lenne jó.

2023. febr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3-as úgy tudom Kínában is fizetős, ami nem kifejezetten kapitalista ország, bár nem tudom ott mennyire működik ez
2023. febr. 25. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!