Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten előbb-utóbb az...

Budapesten előbb-utóbb az angol lesz az elsődleges nyelv?

Figyelt kérdés
Amikor bemegyek a belvárosba, elámulok, hogy mennyi külföldi van az utcákon tömegközlekedési eszközökön, magyar beszédet alig hallani. Sok bárban már alapnak veszik, hogy angolul szólítanak meg. Amúgy igazából semmi bajom a külföldiekkel, mert pénzt hoznak ide, de egy idő után úgy érzem telítődöm velük és szerintem alap, ha bemegyek egy vedéglátóhelyre, akkor a magyar legyen a kommunikációs nyelv, mert Magyarországon vagyunk és ragaszkodnunk kell ehhez. Amúgy jól beszélek angolul, nem erről van szó, de magyar nemzeti érzésű ember vagyok, nem világpolgár.

2023. márc. 5. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
azok a turisták hozzák a pénzt az étteremnek, kávézónak.. Téged is szeretnek, csak másként.
2023. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez az etnikai arányoktól függ. Bizonyos helyeken, munkahelyeken, bárokban lehet, hogy többségben, nagy számban vannak jelen külföldiek, de ez biztosan nem igaz általánosságban Budapesten.


Ez a jövőben is hasonló lehet, azért közel sincs annyi külföldi, mint Brüsszelben, Stockholmban, Amszterdamban, ahol a lakosság kb. 30%-a külföldi, így tényleg az angol egy alap kommunikációs nyelvvé válik, bár szerintem még náluk is az angol másodlagos, elsődleges az ország, város hivatalos nyelve, francia, svéd, holland.


Budapesten csak pár százalék lehet a nem magyar nyelvű külföldiek aránya.

2023. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanezt én is tapasztaltam, de engem nem zavar. Ha egy bárban nem tudnak magyarul, akkor kikérem angolul amit szeretnék, nem nagy ügy. A lényeg, hogy kedvesek legyenek. Nem hinném, hogy az angol lenne a hivatalos nyelv, Budapest túlnyomó részén a magyar dominál, sok külföldi is megtanul magyarul, akik hosszabb távon itt élnek.
2023. márc. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3


És az itt maradó külföldiek itt születő gyermekei már anyanyelvi szinten fognak tudni magyarul.

2023. márc. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Öt éve vagyok itt, de nem tapasztaltam ezt.


Amúgy mi köze van az ellenérzéseidnek a nemzethez?


Saját állításod alapján elég lenne kb. 50 külföldi körülötted egy pár óráig és máris "eltelítődnél". De a te személyes preferenciáidtól még nemlettek többségben a kúlföldiek

2023. márc. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Would you be so kind as to repeat the question in english please?
2023. márc. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

3 évet éltem Budapesten, de nem igazán tapasztaltam ezt. Életemben kétszer fordult elő, hogy egy pincér nem tudott magyarul és mindenhol magyarul szóltak hozzám azon kívül.


Már Hollandiában élek, ami egy nagyságrenddel jobban multikulti hely, de itt se elsődleges nyelv az angol, hiába beszéli kb mindenki és van tele az ország hollandul nem tudó külföldiekkel.

2023. márc. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Budapestnek is csak a belvárosában van ez. Nem kell túldimenzionálni.
2023. márc. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Bementem valami bárba, pénzt akartam váltani automatához.

Elkezdett angolul brekegni a kiscsaj, mondtam nem vagyok külföldi, beszélhet Magyarul is. Mire ő, nem tud Magyarul, mivel nem Magyar...

2023. márc. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
A belváros elég multikulti hely, és lehetne sokkal inkább is az, én például ne bánnám. A magyarokra pont ráfér, hogy tanuljanak együtt élni más nyelvekkel, kultúrákkal. Nyilván aki nem tud angolul, az legfeljebb nem beszélget olyanokkal, akik meg magyarul nem tudnak, de ettől még mindenki hadd beszélgessen olyan nyelven és azzal, amilyen nyelven és akivel akar. Ha melletted valaki nem magyarul beszélget valakivel, semmi közöd hozzá, amíg nem hozzád szólt. Nőjünk már fel.
2023. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!