Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen egy politikai értelembe...

Milyen egy politikai értelemben vett "erős nő"? Mik a jellegzetességei? Mit takar ez?

Figyelt kérdés

Legalábbis ebben a 2/3-os Fideszes országban pejoratív. Hallottam már LMBTQ-ról, BLM-ről, transzneműekről és átoperáló műtétekről, PC-ről, de most hallok úgymond "erős nőkről" is. Sokan írják, hogy manapság már minden filmbe kötelező egy feka, egy meleg, egy erős nő stb.

Ez utóbbi mit takar?



2023. márc. 8. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Aki tudja, hogy mit akar, és meg is tudja valósítani.
2023. márc. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudom, hogy ehhez hogy jön a fidesz. Az erős nő kifejezés (szerintem) mára megváltozott. Eddig ha valaki kitartott a céljai mellett, képes volt elérni azokat erős nőnek számított. Most az erős nő nagyjából mindenkit utál, nagyjából sértés, ha nőként kezelik, mindenben is jobb, mint egy férfi, a családot gyengeségnek tekinti.

Legalábbis én nőként így látom a mai erős nő definíciót

2023. márc. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az nevezhető ilyen értelemben erős nőnek, aki függetlenül is képes, vagy képes lenne megállni a lábán. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet társa, akivel kölcsönösen segíthetik egymást és akivel számíthatnak egymásra és nem jelenti azt sem, hogy ne lehetne családja.
2023. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

Manapság az "erős nő":

-törtető, nagyon karrierista

-látszani akar, tehát vezető akar lenni, influencer

-gyűjti a diplomákat (legalábbis próbálja), mert neki a diploma státusz, és ha van neki akkor hangoztatja is

-nem szereti ha nőként kezelik, de azért a FÉRFIII legyen FÉRFIII tehát fojtogassa, csapkodja az ágyban, és fizessen mindent, mert neki JÁR (hiszen diplomája van, és "erős nő")

-többnyire a kutyájával él (ami a legfontosabb neki a karrier mellett), mert egy két hónapnál tovább semmilyen más élőlény nem tudja elviselni

-valamilyen személyiségzavara van, de ezt tagadja, mindenki más hülye inkább


stb.

2023. márc. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy feka? Nehezedre esne normàlisan beszèlni? Bunkó.
2023. márc. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!