Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik kiállnak Ukrajna területi...

Progizo kérdése:

Akik kiállnak Ukrajna területi egysége mellett, azok elítélik Trianont is és küzdenének területeink visszaszerzéséért?

Figyelt kérdés
Tehát párhuzamba állítható etéren Magyarország és Ukrajna helyzete illetve a hozzáállás területvesztéseikhez?

2023. márc. 10. 09:17
A kérdező szavazást indított:
Csak Ukrajna területi egységét támogatom
Csak Magyarország területi egységét támogatom
Elítélem mindkét ország területi megcsonkítását
Mindkettőé egyedi helyzet: pl. Mo.-ot nagyobb területi veszteség érte 2/3-a elszakításával
16 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Kár 100 év után is Trianon miatt siránkozni. Persze nagyon rossz meg minden, de ezt egyszer s mindenkorra eldöntötték már anno és sajnos sohasem kapjuk vissza.
2023. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Ebben nem tudok se pro, se kontra állást foglalni.

Én autonómia-párti vagyok - úgy gondolom, hogy bármilyen közösségnek joga van dönteni a saját sorsáról, én nem akarok más helyett dönteni, és így harcolni se senkiért.


A donbasziaknak is, a krímieknek is, az erdélyieknek is, a felvidékieknek is, a barcelonaiaknak is joga van ehhez, de én felfogásom szerint akár még egy pest is dönthet úgy egészen nyugodtan, hogy kiszakad az országból és egy önrendelkező, autonóm entitás lesz, ahogy mondjuk egy szabolcs megye is dönthet így.

Vagy egy Texas állam is, vagy bárhol, bármilyen területi egység.

2023. márc. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Túl kellene lépni ezen és a múlt helyett a jelen fájdalmát kellene megoldani.

Én bejártam Kolozsvártól, Besztercebányán át, az Újvidéktől az egykori horvát területekig nagyon sok történelmi területünket és rohadtul fáj, de el kell engedni. A kettős állampolgársággal, azok az emberek hazajöttek, akik akartak. Viszont az ukránokon most követnek el egy 'triannont' és, mint, ahogy mi sem érdemeltük meg ezt akkor, most ők sem érdemlik meg és ez ellen kellene harcolni. Itt lett volna a lehetőségünk, megmutatni, hogy a magyar egy nemes nép, de ehelyett, mi még bele is rúgunk egy földönfekvőbe, csakmert mi is feküdtünk valamikor ott.

2023. márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%
Nem, a magyar baloldal nem ítéli el Trianont. Vagy csak enyhén, illetve nem is fáj neki igazán. Ugyanis túl nagy meló lenne ellene lenni, harcolni, feláldozni valamit. Ha ellenálltak volna, meghalhattak volna páran, egyszerűbb lett volna a teljes országot megszüntetni, románná lenni, stb. Persze így is sokan meghaltak, még többen is, mintha harcoltunk volna, de ezt meg nem értik. Akkor is csak kicsit kellett volna harcolnunk, de a baloldal nem tette meg (persze a jobboldal se). Lám, most is elfogadják azt az önáltatást, hogy Trianon örök, nem tehetünk ellene semmit, pedig ez képtelenség, hisz nem ismerjük a jövőt, és nagyon gyors változások lehetnek. De előre lemondanak róla, és ha jön a lehetőség, akkor sem tesznek semmit (már számtalan ilyen lehetőség volt, pl. délszláv háború, csehszlovákia felbomlása, stb.). Ukrajnában nem a magyar balosok halnak meg, lehet jókat gyűlölködni, jóemberkedni az ukrán nácik oldalán.
2023. márc. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
15%
3, Ukrajnán nem követnek el semmit. Az oroszok csak orosz etnikumú és történelmű területeket szereznek vissza, egyelőre nem is sokat, még hatalmas orosz városok maradnak Ukrajnában sajnos. Ukrajna így is hatalmas marad, és elnyomhatja, asszimilálhatja a kisebbségeit, akiknek a területét elfoglalta. Ennek semmi köze Trianonhoz. Ez egy 30 éves műállam.
2023. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
5-ös, lehet, hogy igazad van én sajnos, se nem vagyok történelmi és nemzetközi jogász, ukrán meg végképp, hogy ezt eldöntsem, ha te az vagy, akkor elnézést kérek.
2023. márc. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy triannonról annyit, hogy az erdélyiek nem hiszik magukat magyarnak, ő erdélyiek és azok is szeretnének lenni. Aki nem hiszi ezt el az nyugodtan menjen ki és beszélgessen helyiekkel:)

A pár erdélyi és sokat jártam ki, meg infós vagyok így tudtam távmunkában dolgozni és éltem kint egy évet. Anyaországnak hívják magyarországot, de ettől még ők erdély szeretnének lenni, egy különálló "ország", nem pedig románia vagy magyarország. Persze szlovákia magyar lakta részei a határnál meg ugyan ez romániánal már más kérdés, de mindig erdély van felhozva, meg hát az a legnagyobb terület is ami magyar lakta.

2023. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#1.: "Kár 100 év után is Trianon miatt siránkozni."


Miért, tudtommal ez nem egy olyan dolog, aminek egyszer lejár a szavatossága. Ami igazságtalan, az 50, 100, 150, stb. év után is az marad és erkölcsi kötelességünk szót emelni, küzdeni ellene.


"ezt egyszer s mindenkorra eldöntötték már anno és sajnos sohasem kapjuk vissza."


Ezt mire alapozod? Kérjük egyáltalán? Felszínen tartjuk ezt a kérdést?

Csak azért, mert mindig jöhetnek történelemadta lehetőségek, amelyek nekünk kedveznek etéren, legutóbb pl. 1999-ben kaphattuk volna vissza NATO támogatással a Délvidéket.

2023. márc. 10. 10:23
 9/24 A kérdező kommentje:

#2.: Ez a "bárki bárhonnan kiszakadhat" némileg már anarchisztikusnak tűnik.

Így nem lenne stabilitás a világban. Egy magyar megye vagy város meg miért szakadna ki a saját magyar közösségéből és miért engedné azt a többi?

Az ilyen kilépés szerintem csak eltérő kultúrájú, nyelvű, nemzetiségű stb. közösségeknél működhet, de azt se úgy, mint ahogy Trianonban tették, hogy belakták a nemzetiségek országrészeinket és akkor erre hivatkozva már elszakították azon területünket.

2023. márc. 10. 10:28
 10/24 anonim ***** válasza:
38%

Kérd vissza kérdező, hajrá.

Csak azt árúld el kérlek, hogy mit fogsz kezdeni a hősiesen visszaszerzett új területeiddel, amikor a jelenlegi államigazgatási rendszer a mostani területünket sem képes normálisan működtetni?

2023. márc. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!