Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Engedélyeznétek a meleg...

Engedélyeznétek a meleg házasságokat magyarországon?

Figyelt kérdés
Én igen. Mert szerintem semmi gond nincs vele. Ha ők így boldogok akkor legyen.

2023. márc. 11. 14:53
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
73%
Igen.
2023. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
71%
Igen
2023. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mert akkor a válóperes ügyvédeknek is több kliensük lenne.
2023. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
32%
Nem, a házasság véleményem szerint férfi és nő között legyen.
2023. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
87%

Igen, támogatom a melegházasságot.


Amit nem támogatok, az a transznemű és nembináris emberek kikényszerített elfogadása és a névmások nekik megfelelő használatának kötelezővé tétele vállalati környezetben is (például: they/them).


Szerintem senki se kötelezhető arra, hogy megjósolja, hogy egy személy éppen nembináris-e és lehet-e rá hivatkozni a biológiai nemének megfelelően, vagy sem. És ha rosszul használja a névmást, akkor azért semmilyen szankció nem érheti.

2023. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
74%
Mért jó összeházasodni?
2023. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
33%

Nem támogatom.

Ne degradáljuk le a házasság intézményét ennyire.

2023. márc. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
72%

Igen, nekem ezzel semmivel nem lenne rosszabb, akkor meg miért ne?

Az egyház csináljon amit akar, nem érdekel. De az állami házasság egy jogi intézmény két komoly kapcsolatban együtt élő személy számára. Mely gazdasági egységet és egymás nevében történő bizonyos fokú eljárást tesz lehetővé. Most lehet jönni az élettársi kapcsolattal, ami majdnem ugyan az, de jogilag azért sok apróságban gyengébb, kevesebb jogot biztosít.

2023. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
14%
Igen. Egy meleg férfi és egy meleg nő összeházasodhat.
2023. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
78%

Engem nem zavarna, de kompromisszumos megoldásként a bejegyzett élettársi kapcsolatot preferálom (ami ruházzanak fel ugyanazokkal a jogokkal: vagyonközösség stb.) mert a házasság kifejezésre sokan ugranak.


Az egynemű párok örökbefogadási lehetőségét is támogatom, de csak a heteroszexuális párok után, tehát olyan gyereknél, akinek csak az intézet lenne az alternatíva (és persze feltételezve, hogy minden örökbefogadó szülőt szűrnek, tehát nem a józan homoszexuális párt hasonlítjuk az alkoholista heteró szülőkhöz).

2023. márc. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!