Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy DK-s fiatalok festékkel fújták le Szálasi emlékhelyét?

Figyelt kérdés
Elég szomorú hogy vannak DK-s fiatalok. Szerintem ez a lényeg.

#DK #Történelmi hiányosságok #Gyurcsányegyfilantrópüzletember
2023. márc. 11. 17:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
79%

16# Ezt mond annak aki ellenzéki, én nem vagyok az. Én senkit se szeretek aki a parlamentbe van, szidom mindkét oldalt, oldalfüggetlen vagyok.

Az idézett Jobbik meg odakerült a szemétdombra. Nem is vagyok benne biztos hogy van még ilyen párt.

Az hogy valakinek antiszemita megnyilvánulásai voltak, nem jelenti azt hogy ne változhatna meg. Jó példa erre Szegedi Csanád. Hogy most Gyöngyösi tényleg megváltozott vagy csak a like-okért csinálta, nem tudom nem ismerem a pasit, de azért érezhetően normális fordulatot vett az utóbbi években, ezzel szemben a Fidesz meg pont hogy radikális fordulatot vett, és nem lép fel a Betyárkörte Sereg ellen, se a Becsület Napja ellen, ez engem jobban aggaszt mint a Gyöngyösi Márton néven futó bukott politikus, akinek nulla hatalma van.

2023. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
77%

"Az miért nem zavar, hogy szerte Európában és Amerikában elnézik a kormányok a szélsőbaloldali antifások rendbontásait? Alig kapnak érte büntetést. Pedig több szemétséget követtek el az utóbbi időben, mint a szélsőjobboldaliak."


Ki mondta hogy nem zavar? Nem szeretem a szélsőségeseket, legyen az balos, jobbos, vallásos tökmindegy. Amikor voltak azok az Antifa támadások Pesten, elgondolkoztam én is rajta hogy hanyagolnom kéne a fekete ruhákat amit nagyon szeretek, nehogy az egyik faskónak nézzen és a nyakamra vágjon a viperával.

Ettől függetlenül az Antifa "ideológiája" azért morálisan jobban igazolható, mint a náci ideológia, mégha nem is értek egyet a módszereikkel.

2023. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
15%
#23: Miért igazolható morálisan jobban? Látod, te is részrehajlasz. Jobban elfogadod a baloldali szélsőséget, mint a jobbot. Pedig több halál szárad a lelkükön.
2023. márc. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
84%

24# Persze hogy részrehajlok, az Antifa nem tart engem ellenségnek, még a nácik igen.

Ettől függetlenül jobban igazolható, mert az Antifa olyanok ellen lép fel mint pl a rasszizmus, antiszemitizmus, nácizmus, diszkrimináció, diktatúra. Van bennük egy társadalom javító szándék. A nácikban ez nincs meg, az egész mások elnyomásáról, kirekesztéséről, elpusztításáról szól. A morál az mindenképp az Antifák felé hajlik, a módszerek meg negatívak mindkét oldalon, és az adott kormányzatnak kéne visszafogni mindkét csoportot, ha kell akkor kemény eszközökkel.

2023. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
5%
#25: A nácikban is van társadalomjobbító szándék, csak nekik mások az ellenségeik. A fasizmus is egy utópia. Az antifák meg megtámadnak mindenkit, aki egy kicsit is nem tetszik nekik. Persze elméleletben szépen hangzik hogy ők csak a rasszistákat, fasisztákat támadják, de az, hogy ki számít annak, azt ők döntik el. Elég valakinek konzervatívnak lenni, aki ellenzi a melegházasságot, már ezért megtámadhatják.
2023. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
85%

26# A nácizmus és a társadalom javítás egy paradoxon, mert a nácizmus a társadalom többségét akarja kizárni és diszkriminálni, nem csak zsidókat, de pl cigányokat, más kisebbségeket, balosokat, libsiket, homikat, meg mindenkit akik másként gondolkodnak. Úgy nem javíthatsz társadalmat, hogy kizárod a társadalmat. Ennek igy semmi értelme.

Az Antifa azokat akarja kizárni akik másokat zárnának ki, azért igazolható jobban morálisan. Akikkel én beszéltem antifások kb olyan életszemléletük van hogy élni és élni hagyni, ilyen anarchista hippi félék. Akikkel beszéltem nácik azoknak gyökeresen más az életfelfogásuk: totális állam, emberek csoportosítása, társadalom többségének az üldözése, extrém esetben megölése. Ettől függetlenül mindkettő módszere hibás, de ha te nem érzel különbséget a kettő között, nagyon sajnálom.

2023. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
6%
#27 Azt nem kérdezted meg tőlük, hogyan fér össze az "élni és élni hagyni" életszemlélettel az, hogy összeverik a nekik nem szimpatikus embereket? "Náciktól" ilyet mostanában nem láttam.
2023. márc. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
A valódi nemzeti gondolkodás meglehetősen le lett degradálva a második világháború óta. Pedig lehetne ezt masszív erkölcsi talapzaton művelni. Orbán lényeglátó kiszólásai mögött viszont nincs semmi. Legkésőbb a 2013. Évi földforgalmi törvény és Ángyán József "legyilkolása" után észbe kellett volna kapni honfitársaim.
2023. márc. 11. 20:12
 29/34 anonim ***** válasza:
31%
#27: Azért a szélsőbaloldaliak is élen jártak a másoknak ártásban. Pl. elvették mások földjeit, gyárait, munkatáborba hurcoltak embereket. Vagy a párttitkárnak megtetszett egy ház, és kilakoltatta a generációk óta ott élőket, hogy megszerezhesse. Nem tudom, milyen erkölcsiség alapján lehet jobbnak tekinteni a baloldali szélsőséget a jobboldalinál. Egyébként ha már árnyaltan akarjuk nézni, a szélsőjobb se volt mindenhol antiszemita: pl. Mussolini, Franco.
2023. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
48%
Már Lutz Gizi is megmondta, hogy a Feri egy arany ember, mindent csak ráfogtak.
2023. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!