Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a mítosz, hogy csonka...

Mi ez a mítosz, hogy csonka Magyarországnak kedvezőek a vízrajzi adottságai?

Figyelt kérdés
A felszíni folyóvizeink 98%-a más országokból ered.

2023. márc. 15. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Erről a mítoszról még nem hallottam.
2023. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 progizo ***** válasza:
53%

Még én sem hallottam erről, hogy valaki kedvezőnek tünteti fel azt, hogy felszíni folyóvizeink 98%-a más országokból ered és így vízrajzilag is ki vagyunk szolgáltatva másoknak.

Csak azt hallottam, hogy milyen jó, hogy megszabadultunk a nemzetiségeinktől - jó, de ilyen áron, hogy a területeink is odalettek a rajta lévő több milliónyi honfitársunkkal és anyagi javainkkal, természeti erőforrásainkkal?

2023. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

"Csak azt hallottam, hogy milyen jó, hogy megszabadultunk a nemzetiségeinktől"

Hát én ezt se hallottam még... Kinek jó és miért?

2023. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 progizo ***** válasza:

#3.: pedig ezzel gyakran takaróznak, hogy milyen jó ez, mert különben még jobban ránkszaporodtak volna.

Csak azt nem veszik figyelembe, hogy pl. az asszimiláció Trianon nélkül minket segített és a nemzetiségeinket sújtotta volna.

2023. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
#4 Az asszimiláció nem működött, és Trianomt segítette.
2023. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2#

Félreértés. Megfeledkeznek erről egyes politikusok, szakemberek mikor öntözésről, ivóvízkészletről beszélnek. A konteósok egyik kedvence pedig, hogy Izrael felvásárolja Magyarországot, amelyben a kiemelik a vízkészletek fontosságát.

2023. márc. 15. 11:31
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Attól, hogy nem nálunk erednek a folyóink még ezek itt vannak. A Balaton-tagadók utan lesz Dunát tagadók csoportja is?


A vízrajzi adottságaink alapjában véve jók, csak költeni kellene erre is két stadion között hogy még jobbak legyen.

2023. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7#

Cseszhetjük, ha a Bajor medencében, Ausztria mélyen fekvő részein, a Szlovák alföldön is kiaknázzák a Duna és mellékfolyóit, amennyire csak lehet. Ugyanez a Tisza vízgyűjtőjén Kelet-Szlovákia, Románia és Ukrajna medencén belüli, mélyen fekvő részein.

És ez csak a mezőgazdasági öntözés, az ipari felhasználásról még nem is beszélve. Az elkövetkező évtizedekben a globális ellátóláncok egyre súlyosabb zavarai várhatók. Intenzívebb ipari termelésre, ezzel együtt nagyobb környezeti erőforrás használatra számithatunk Európában.

2023. márc. 15. 13:15
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Lehet nem jól láttam legutóbb, kiszáradt a Duna? Ha van a mederben víz és ugyanúgy folyik akkor mi az állításod?


Lassítani kell a vizek országból történő kifolyását és lesz itt dögivel víz...

2023. márc. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 progizo ***** válasza:

#5.: "Az asszimiláció nem működött, és Trianomt segítette."


Mert akkor még nem volt olyan fokú iparosítás, városodás, nyomtatott és elektronikus médium, stb. hanem tömegek éltek a maguk falusi kis zárványaikban.

A 20. sz. második fel óta azonban tömegek vándoroltak a városokba a munkahely miatt, megjelent a TV, rádió és internet, meg úgy általában jobban rá van kényszerülve arra az ember, hogy ismerje az államnyelvet és vele az adott állam kultúráját.

Így van ez hazánkban is, éppezért segítenék ezek a folyamatok a magyarságba történő beolvadást.

2023. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!