Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az 1945 előtti magyar arisztok...

Az 1945 előtti magyar arisztokrácia mai leszármazottai mennyire vannak jelen a mostani Magyarország politikai, gazdasági, társadalmi, stb életében?

Figyelt kérdés

2023. márc. 16. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Annyira amennyire te jelen voltál a honfoglalásnál. Egyáltalán hogy lehet ilyen marhaságot kérdezni?
2023. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
jelen!
2023. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Károlyi Mihály egyik utódja Franciaországban nagykövet lett. Ennyit tudok.
2023. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki igen és van, aki nem. Mivel az arisztokrácia emigrációba kényszerült 1945 után, így a leszármazottjaiknak nagyobb része szerintem nem Magyarországon él. Úgy tudom többen jótékonysági alapítványokat kezelnek (szociális és kultúrális téren).

Fótra pl. visszaköltözött Károlyi László gróf, aki most volt nemrég 90 éves. A kastély néhány szobáját bérli, ott él a feleségével. A fóti Károlyi-kastély (azaz a Gyermekváros) gyerekotthonként funkciónált. Itt helyi hírek alapján valami kormánypárti körök beruházást akarnak belőle csinálni ("konferenciaközpont" vagy ilyesmi), a gyerekotthonnak ezért kellett mennie. Állítólag most nem tudnak mit kezdeni, mert amíg él a gróf, addig nem lehet őt kitenni. :D

2023. márc. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én felmenőim és rokonaim java része vagy maradt Felvidéken (ma már Szlovákia) vagy menekült Ausztriába. De a Pesten elő felmenőim sajnos házakat vesztettek el, de a kiskunhalasi birtokunk is a nagy kivetett adó miatt lett az Állam tulajdona.



Ugyan szeretném megjegyezni, az én felmenőim tanárok voltak. Ükapám Zólyomban volt iskolaigazgató, majd a Fasori Evangélikus gimnázium és az MTA is tagjává választotta. A pápától Pro Eclesiai díjat kapott. Így ha szabad említeni őket mint arisztokrata, ők az oktatásban tevékenykedtek.


Sajnos szomorú sorsot ért életük, amikor Pestre kellett menekülniük, bár az még az első vh. Idején volt, de a második vh. Idején sem volt kegyesebb velük az élet.

2023. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!