Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A budapestiek melyik Budapeste...

A budapestiek melyik Budapesten éltek/élnek szívesebben? Olyanban amilyen 10 éve volt, vagy olyan multikulturálisban mint amilyen most?

Figyelt kérdés

10 évvel ezelőtt a szokásos főleg Ferencvárosi/Józsefvárosi/Kőbányai/Pesterzsébeti stb. cigányság (mint kisebbség) mellett alig volt külföldi. Aki volt az a kevés kínai is tudott magyarul valamilyen szinten.

Most már nem csak a roma egyre több és egyre több kerületet érintő, de egyre több a fekete, arab, még több a kínai/vietnámi akik már meg sem hajlandóak dadogás szinten se tanulni magyarul. Mindemellett a belvárost minden éjszaka széthányják az igénytelen Nyugati turisták, akik főleg a nyugati szociális segélyen tengődő, max betanított melós rétegből kerülnek ki. Értelmes ember gyakorlatilag szinte nincsen a turisták között, csak a söpredék sajnos.

Melyik volt jobb világ? Ti melyiket szerettétek jobban?


2023. márc. 24. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Itt éltem Budapesten 10 éve is, nincs akkora változás. Csak a te fejedben. Én akárhány ázsiaival (kínaival, vietnamival) beszéltem boltban, étteremben, mind tudott magyarul.
2023. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
En szemely szerint roppant mod kivancsi lennek az altalad publikalt esettanulmanyra, ami az idelatogato kulfoldiek iskolazottsagarol szol. Mert feltetelezem keszitettel ilyet, gondolom tobb ezer ember bevonasaval. Hiszen olyan batran jelented ki hogy ide csak az iskolazatlan buta nepseg jon ide, biztos erre alapozod.
2023. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
10 éve még elfüstölt alattunk a 3-as metró, régi szép idők... :-D
2023. márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es

Sokkal nagyobb rálátásom van erre, mint bármilyen bürokratikus publikációs kísérlet erről. Ugyanis én fél évig (nem bírtam tovább) a belvárosban éltem a turisták között. Több százzal beszéltem, nagyjából az összes ilyen segélyes vagy melós. Tudom, mert tőlük hallottam.

2023. márc. 24. 14:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Hány éve élsz Budapesten, kérdező? Úgy egyáltalán.
2023. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

#4 Ha én a nyolckerben élnék, és olyan szűklátókörű és nagyképű lennék mint te akkor azt a következtetést vonnám le, hogy Budapesten csak romák élnek.


Természetesen a jobboldal nem változott az évtizedek alatt, továbbra is a tudomány ellenségei, ez jól látszódik ezen a kommenten is.

2023. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Az vilagos hogy Te hogy eled meg a mai Budapestet, a Te velemenyedet mar a “kerdesbol” megtudtuk, hisz a sajat szubjektiv latasmodod szerint fogalmaztad meg. Amivel nincs is semmi gond, szoktak mondani hogy minden szentnek maga fele hajlik a keze. De akkor miert irtal ki erre kerdest? Miert hianyzik egy csapat arc nelkuli vadidegen ember pozitiv megerositese? Mert nyilvanvaloan errol van szo, csak a miertjet nem tudjuk.
2023. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Minimálisan nőtt a külföldiek száma de ez elmondható a többi Kelet-Európai ország fővárosáról is.
2023. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
14 éve élek Budapesten, összehasonlíthatatlanul jobb hely most, mint a 10-es évek elején. Fizetések, lehetőségek, vendéglátás, minden.
2023. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es

10 évvel ezelőtt sokkal több lehetősége volt egy magyarnak Budapesten szórakozni is meg mindenre. Azóta a NER becsukatott minden szórakozóhelyet ami nem a külföldieknek alapított bulinegyedben van, bezáratta a hajógyári szigetet is, stb. Így egy magyar most nem tud sehova se járni szórakozni Budapesten...

A munkahelyek többsége szellemi szalagmunka, a vendéglátás pedig alja, külföldi segélyesek seggének nyalása apró pénzért.

2023. márc. 24. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!