Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs versengés a pártok között, hogy ki kerüljön hatalomra? Más országokban a kormány kinyalja az emberek fenekét.

Figyelt kérdés

Az online hobbijaim által nagyon sok külföldit ismerek, köztük sok svédet, dánt, norvégot, finnt, stb. Nagyon sokat beszéltem velük a politikáról, és azt kell mondjam, itthon végtelenül balkáni a helyzet, vagy még a balkánnál is rosszabb ilyen szempontból. A valóban demokratikus országokban a korrupció szinte nem létező fogalom, az aktuális kormány már nem tudja hova nyaljon még, mert már szétnyalta a seggét minden választópolgárának, annyi jóléti intézkedést hozott mindenkinek, hogy már nem tudja hogyan versenyezzen tovább az ellenzéki pártokkal akik még többet ígérnek.

Nálunk meg mi van? Adnak egy zsák krumplit választás előtt és azzal is elégedett mindenki, mert "Gyurcsány még annyit sem adna". Választások után meg még azt a zsák krumplit is visszaveszik kamatos kamattal, brutális infláció révén. De nem baj, mert 4 év múlva úgyis újra eljátsszák ugyanezt.

Konkrétan olyat hallottam, hogy a helyi kórházban ugye még WC papír nincs, kaparja a nyugdíjasokat az odaszáradt ürülék. Mégis amikor hozzák a szavazóurnát, mind teszi bele a Fidesz-re leadott szavazatát, mert ha az ellenzék lenne háború lenne és beengednék a négereket.

Miért ennyire mély-balkáni nálunk a politikai helyzet? Miért nincs egyáltalán konkurenciája a kormánynak, mint minden demokratikus országban?


2023. márc. 25. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
"A valóban demokratikus országokban a korrupció szinte nem létező fogalom" Nem olvastál akkor brüsszeli híreket az elmúlt hónapokban?
2023. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
"Nálunk meg mi van? Adnak egy zsák krumplit választás előtt és azzal is elégedett mindenk" Érdelne, hogy pontosan hol adnak. Nekem sose adtak meg egyik ismőrsömnek, nem is halottam volna, hogy valaha lett volna a krumpliosztés a környéken-
2023. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
#2 Csak annak a többmillió embernek osztottak akik az éhínség szélén állnak. Neked nem kellett mert valószínű vagy olyan hülye hogy ingyen a Fideszre szavaztál.
2023. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 Tessék:


[link]

2023. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%
Mert itt nincs demokrácia egy országba se kormányozik 12 éve egy miniszter csak itt.Meg török,orosz diktaturákba.
2023. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!