Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Buda azóta ilyen liberális...

Buda azóta ilyen liberális mióta a Pestiek beözönlöttek oda?

Figyelt kérdés
Régen nemesi és arisztokrata, konzervatív hely volt a Rózsadomb, manapság ezt elég nehéz róla elmondani.
2023. márc. 30. 21:15
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Sok celeb meg politikus lakik ott.
2023. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Buda egyáltalán nem liberális. A 6 budai kerületben 1990 óta gyakorlatilag tarol a Fidesz az önkormányzati választásokon, így az eddigi polgármesterek kb. 2/3-át ők adják. A fennmaradó 1/3-on nagyobb arányban a baloldal és jóval kisebb arányban a liberálisok osztozkodnak. (Amúgy én nem tudok semmiféle beözönlésről...)
2023. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Az újgazdagok óta
2023. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy az arisztokrata konzervatívok értékelik a demokráciát, és nem szeretik a kleptokrata kriptofasizmust.
2023. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
XII. kerületben a 2022-es választás volt az első alkalom, hogy a baloldal bármit is nyert volna. Lehet azzal függött össze, hogy a békemeneten Győzike vonult az első sorban, és a "piros volt a paradicsom nem sárga" sem éppen a XII. kerületi közönségnek szólt (legyen az akár újgazdag vállalkozó, akár régi vágású nagypolgár).
2023. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Egyszer elmagyarázná valaki, hogy milyen logikai megfontolás húzódik meg a szikár tények lepontozásán?

[link]

Itt mindenki pillanatok alatt kikeresheti, hogy az elmúlt 33 évbe hányszor nyert Budán fideszes jelölt és hányszor nyert baloldali, vagy liberális? Értem én, hogy fáááááááj, de Buda tényszerűen ősfideszes városrész. :)

2023. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
#6 Épp az a gáz, hogy ott is veszített a Fidesz. Ezek szerint valamit nagyon máshogy csinálnak, mint régen.
2023. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem konzervatívok, csak demokraták (libsi vagyok)
2023. márc. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!