Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit fognak tenni a pedagógusok...

Mit fognak tenni a pedagógusok az új státusztörvény miatt?

Figyelt kérdés

Az új törvény szerint


-6 hónap hónap lesz a felmondási idejük

-saját telefonjukat/gépüket is megfigyelhetik

-nem nyilatkozhatnak negatívan a közoktatásról még munkaidőn kívül sem

-heti 48 óra lesz a munkaidejük

-9 hónapra bármikor átvezényelhetik őket másik iskolába

-nyári szünetben is bármikor be lehet hívni őket dolgozni, pakolni, stb. max. 15 napra

-80-ra emelkedik azoknak a helyettesítséknek a száma, amit nem kell kifizetni nekik



2023. ápr. 5. 14:16
A kérdező szavazást indított:
Elfogadják ezt is, éz dolgoznak tovább csendben nettó 260-ért 🐑🙊
Tüntetni fognak, forradalom lesz 👺⚔️
38 szavazat
1 2 3 4 5
 1/49 árokpart ***** válasza:
91%
Nagy bolond lesz aki ezek után tanárnak megy.
2023. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
95%

Aki tud felmnd.

A nagyrészük marad még arra a pár évre amíg nyugdíjba nem vonul. Mellesleg közülük 16ezren a kötelező ped2 minősülést sem cisnálták meg, mégsem rúgták ki őket, hisz akkor az ország pedagógusainak kb 12-13%-át ki kéne rúgniuk:D


Nem lesz foradalom.

A társadalom leszarja a tanárokat, leszarja a saját gyerekeik jövőjét.

Egyszerűen csak nem asszisztálnak ehhez a pedagógusok, oldja meg a kormány ahogy akarja.

2023. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
86%

Hát, én igazából könnyen beszélek mert csak gyakornok vagyok és már oda is úgy mentem ki hogy én ilyen körülmények között nem leszek tanár... És már voltam állásinterjún is azóta, fel is vettek mashova. Bár tanár szerettem volna lenni.

Csak az a legrosszabb hogy ahol suliba voltam ott is tényleg zöme 50-60 évesek tanítanak aztán ők meg már hova menjenek?

30+ osokat nem értem miért maradnak, ők nincsenek is annyira kiegve. Bár 2 olyan ember volt. 20+ os csak a másik gyarkonok rajtam kívül 😅

Sajnálom az egész rendszert :(

2023. ápr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
8%
Semmit.
2023. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
8%

Tavaly decemberben volt 337 ezer a nettó fizetés az oktatásban kedvezmények nélkül.

[link]


Ezekre az állításokat alá tudnád támasztani a törvénytervezetből is?

[link]

Segítek neked itt van.


"heti 48 óra lesz a munkaidejük" a törvény tervezetben meg ez áll: "az általános teljes napi munkaidő a napi nyolc órát

meghaladhatja, azzal, hogy a napi munkaidő mértéke a tizenkét, a heti munkaidő mértéke a negyvennyolc órát nem haladhatja meg"

Szerinted ez a kettő ugyanaz? Mert ha igen akkor neked komoly szövegértelmezési gondjaid vannak.


A többit bár már fél órája keresem de nem bírom még csak azt se megtalálni, hogy mire gondolhatott a költő.


Pl. a 6 hónapnyi felmondási időben se látok akkora problémát, mert pont a gyerekek érdeke lenne, hogy ne év vége előtt lépjen le valaki, csak mert kapott jobb állást.


Vagy a nyári szünetes részt nem is értem, mert a jelenlegi törvény szerint 45 napjuk van szabad és ha vesszük az őszi, téli, tavaszi szüneteket akkor nyárra nem sok marad, szóval most is több mint 15 napot "dolgoznak" nyáron is amikor gyerek sincs az iskola környékén.


Átvezénylés szó nincs is a törvénytervezetben. ...

2023. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%

eddig a 40 órát nem haladhatta meg... De bőven többet foglalkoztam én a tanítással mint heti 40 óra, eddig is.

MAz meg hogy a diák szív ha lelép a tanár.. hát könyörgöm. Ilyen rendszer mellett fognak még szegény diákok szívni eleget. Közben meg másik munkát se tudsz keresni, mert lefoglal a tanítás még fél évig. VIcc.

2023. ápr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

5, szerinted a 48 óra lehetőségét azért vezetik be, hogy aztán ne használják ki, miközben fuldoklanak a túlterheltségtől és a lemaradástól?:D "Igen, tudjuk, hogy rengeteg munkát görgetünk magunk előtt és hogy lehetőségünk van többet dolgoztatni az embereket... de nem baj, ne dolgozzanak többet, maradjon a lemaradás":D


Ezt a nettó 330at honnan szalajtod? Mert nem a bértáblából, az tuti. Most is 260 amit a legtöbben megkeresnek.


6 hónap felmondási idő. Ja. Csak épp hogy találsz olyan munkahelyet ami hajlandó rád 6 hónapot várni?:D

Nagyon szép, hogy a gyerekek érdekeit nézed, de akkor miér tnem nézed a gyerekek érdekeit, amikor arról lenne szó, hogy az oktatási minőségét emeljék? Mert ez valahogy rendre elmarad, egyre vacakabb az egész oktatás színvonala, te meg abban látod a gyerekek érdekeit, hogy fél évre odaláncolod még a tanárt?:D

2023. ápr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
10%

6, "a diák szív ha lelép a tanár"

minden egyes munkahelyen azt nézik, hogy a cégnek legyen jó, az ő érdekei érvényesüljenek ne a munkavállalóké, az szerintem nonszensz hogy a pedagógusoknál az a fontos, hogy nektek legyen munkátok és nem az, hogy a "cég" érdekei teljesüljenek. Pl. megy a felháborodás az ellen is, hogy elő lehetne írni, hogy menjetek el továbbképzésre, holott ez minden más munkahelyen alap, hogy ha nem elégedettek a teljesítményeddel, nem tudsz valamit és még tanulni se akarsz akkor repülsz.


7, Túlóratörvény megvan? Mi lett belőle? Az hogy egy törvény felkészül arra is, hogy rendkívüli helyzetek lehetnek nem jelenti azt, hogy mindig azok is lesznek.


Most döntsék már el, hogy elöregedik a tanári társadalom, vagy tele van kezdőkkel, mert a nettó 260 csak úgy lehetséges ha 35 év alatti tanárok vannak.

[link]

Hogy ne kellejen annyit olvasnod:

"Ezért tűnik többnek ...

A pedagógusok egy része az alapbérén kívül extra pótlékokat is kap, például akkor, ha osztályfőnök, munkaközösség-vezető, vagy nemzetiségi nyelven oktat. Az átlagbérbe ezek a pótlékok is beleszámítanak.

Az átlagba szintén beleszámolják a szakképző intézmények tanárainak egy részét. Mivel ők nem a pedagógus-bértábla alapján kapják a fizetésüket, hanem béralku szerint, általában többet keresnek.

A tanári gárda elöregedett, a tanárok nagy többsége az életpályamodell vége felé jár, így felfelé húzza az átlagot."


Szóval kár a bértáblával dobálózni amikor nem csak az számít a fizetésben és többségében idős tanárok vannak akik annak a csúcsát kapják.


"hogy találsz olyan munkahelyet ami hajlandó rád 6 hónapot várni?:D" két hónapot várnak rád? Esetleg arra gondoltál, hogy beadod a felmondásod és csak az utolsó 2-3 hónapban kezdsz el állást keresni? Esetleg dolgozol valami olyant pár hónapig mint pl. gyári meló, futár, ... ha már elméletileg mindenki jobban keres a tanároknál. Mert ezek a munkahelyek egyből betölthetők.


Mitől nő az oktatás színvonala? Mitől vacakabb? (mert ha megnézed az egy pedagógusra jutó diákok számát akkor a kilencvenes, kétezres években elméletileg a tanárok jobban túl voltak terhelve) Attól hogy reménykedünk, hogy a tanárok jó munkát végeznek? Mert szerintem attól nőhet ha normális fizetést kap az aki tényleg jól teljesít, aki meg nem képes erre az menjen máshova dolgozni.

2023. ápr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

"Tavaly decemberben volt 337 ezer a nettó fizetés az oktatásban kedvezmények nélkül."


Csak mellétenném, hogy a tanárok egy életpályamodell szerint kapják a fizetésüket, aminek egyik alapja a senioritás. A tanárok közel fele pedig elmúlt 50 éves. Ergo nagyon sok az idős tanár, akiknek elvileg több kellene, hogy legyen a fizetése, ennek ellenére a teljes "iparági" átlag továbbra is csak nettó 337 ezer Ft? Aki van olyan fiatal, vagy pont egyetemista gyerekei vannak, az tudja, hogy diplomások számára csak alig több, mint a kezdőfizetés.

2023. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
17%

Szerencsétlen párák. Most aztán még többet dolgozhatnak. Nem lesz ezután tüntike, mert átirányítják egy borsodi településre ahol már nem biztos, hogy megéri a másnapot😅


Jobb esetben behívják juliusban teremrendezni az új elsősöknek termetpakolni. Ha kész, jön a kövi suli. Eddig ezt közmunkások csinálták.


De látom legalább béremelés sem lesz.A bérminimum annyi, mint ma. Eltérni lehet, de mint írja ez a tankerületek anyagi forrásaihoz képest valósul meg. Hiába javasolna mindenkinek többet az igazgató, ha nem lesz pénz a tankerületbe. És a pedagógusemelési terv is csak akkor valósul meg, ha megkapjuk az EU-s pénzeket, ami SPOLIER amikor lila hó esik.😂


Nem hétköznapi módon lett kibabrálva velük

2023. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!