Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tee nyitnál keletre mint...

Tee nyitnál keletre mint Orbán és a Fidesz? Szeretnéd azt vissza,ami itt volt már egyszer 40 évig,kelet vagy nyugat?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 19:29
A kérdező szavazást indított:
igen jó a kelet vissza a régi komcsi rendszert
nem,soha
20 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Természetesen, szovjet édestestvéreink jólétet hoztak nekünk, a nyugat pedig csak nyomort és szenvedést, meg háborúkat.
2023. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
Biztos nem. Lehet próbálkozni, csak aztán nehogy a megmaradt komcsik is a föld alá kerüljenek.
2023. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Keleten sincs már kommunizmus, csak Észak-Koreában, velük viszont nem üzletel Magyarország. Éppen a kapitalizmus miatt jön a keleti tőke Kínából (pl. CATL), hasonlóan Japánhoz, Dél-Koreához. Utóbbi kettő soha nem is volt kommunista.
2023. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Komcsi rendszer most nyugaton van egy két helyen.
2023. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
17%

Szovjet édestestvéreink jólétet hoztak a mostani nyuggereknek akiket mi tartunk el, de csak államadósságot, leépült piacképtelen szar gazdaságot, és nyomort hoztak a mostani fiatalságra.

Nem csoda hogy húznak is el innen. Én is elköltöztem, mert egyszerűen egy életem van, nem fogom arra szentelni, hogy a komcsik felhalmozott adósságát, és leépített szar gazdaságát fizessen egy életen át a saját életem árán. Kösz, jól megvagyok a hanyatló Nyugaton, több mint 5-ször annyi bérért mint amikor még otthon dolgoztam, 2-3 éve.

2023. ápr. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Önmagában a "keleti nyitás" nem feltétlenül hülyeség, ha nem úgy csinálják mint mi. Lehetett volna piaci pozíciókat nyitni Közép-Ázsiában, új export piacokat keresni, felderíteni milyen gazdasági és technológiai űr kitöltésére van lehetőség és oda betolni a magyar vállalkozásokat. Ez tök jó program lett volna, csak mi nem ezt csináltuk :D :D
2023. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
#4 Sem tervgazdálkodás sem egypártrendszer sem személyi kultusz nincs sehol Nyugaton.
2023. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
31%
#6 Na igen. Befektetni kellene Keletre nem becsicskulni az oroszoknak.
2023. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%
Elárulom neked, mindenki nyit keletre még a nyugat,usa is a németek az oroszoktól vették a gázt,stb (pont ezt akarjaegállitani az usa!) Miközben az usa olyan kölcsönöket vett Kínából fel hogy nem is képzelnétek.
2023. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%

1. Szocializmus volt és nem kommunizmus, bár tudom, hogy mindenki összemossa a két fogalmat.


2. Nem csak mi nyitunk kelet felé, hanem egész nyugat. Kínába telepítették át a népet, a francia és a brit ipar egy elég nagy részét.


3. A szocializmusba ugyanezt tette a Szovjetunió a színfalak mögött, mint ma az Európai Unió. Egyszerűen kizsákmányolja a gyengébb országokat.


4. A szocializmusnak megvolt viszont azaz előnye, hogy volt elegendő munkavállalási lehetősége a kelet-magyarországi régióban élőknek is, ami manapság sajnos nincs olyan mértékben meg.


5. Kelet és Nyugat egyformán kell, hogy meglegyen, hisz mint a Kínai Népköztársaság, mint pedig az Oroszországi Föderáció nagyon fontos gazdasági partnere Nyugat-Európának (beleértve egyébként még a franciákat, olaszokat, spanyolokat, osztrákokat is)


6. Nekem egyik válaszlehetőség sem jó, amit feltettél. Teljes egészében nem sírom vissza a gyermekkorom rendszerét, viszont vannak elemei, ami viszont jobb, mint a mai vagyis rendszerváltás utáni rendszer.

2023. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!