Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy egyre több amatőr...

Igaz, hogy egyre több amatőr szakács van az éttermekben, mióta ekkora szakács hiány van?

Figyelt kérdés

A legtöbb szakács már mind nyugatra ment dolgozni, ez már jó ideje tartó probléma, hogy egyszerűen nem találnak szakácsot az éttermek, mert vagy túl magas fizetést kér, vagy egyszerűen nincs a környéken elérhető szakács..

Vagy a magyarok ezt is megoldják okosba, hogy ha nincs szakács, akkor bárki beállhat főzni a konyhába mindenféle végzettség nélkül? Vagy hogyan oldják meg ezt a problémát?



2023. ápr. 9. 03:20
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem igaz
2023. ápr. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
ha türelmesen nézed a TikTok live utcai kifőzdéit, akkor láthatod, hogy a világban csak néhány helyen akad egy -egy szakács, a többi csak baromi jól főz...és...higénikusan...ráadásul a sorbanállók szeme előtt.
2023. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

"A legtöbb szakács már mind nyugatra ment dolgozni,"

Aha. Meg a legtöbb mérnök, legtöbb orvos, legtöbb ápoló, legtöbb informatikus és persze naponta ezrek menekülnek ebből az országból 13 éve.

Tudod van a mesék világa, ezt kapod ha buborékban élsz és van a valóság amit láthatnál magad körül ha odafigyelnél.

Egy millióval többen dolgoznak az országban mint 13 éve. Vagyis pont hogy nem mentek el ezen évek alatt, hanem még jöttek is vissza.

Azért lettünk az EU tagja, hogy aki akar mehessen, rövidebb vagy hosszabb időre, akár örökre. Nekem is van még rokonom is aki élt külföldön, nem is egy, de nem egyszerre. Van aki már nagyon régen ment ki még az EU előtt, van aki diákként, van aki később. Ahogy van aki pár év után hazajött mert soha nem akart kint maradni és van aki újra kiment. De ettől még nem hiszem hogy a legtöbben kimentek külföldre. Csak voltak sokan akik kint IS dolgoztak, majd ezen kevesekből volt aki hazajött, volt aki meg nem.

2023. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
A legtöbb sebész is kiment már. Ezért az egyszerűbb műtéteket bármilyen húsipari végzettséggel lehet csinálni.
2023. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
13%
Miért Gyurcsány jobb volt????????????????????????????????????????
2023. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 Sok vendéglátóst ismerek hidd el, ezek tények. Vidéki nagyvárosokban különösen jelen van ez a probléma. Lehet a fővárosban nem annyira, de én ismerek Szegeden is több olyan éttermet ami a covid mellett főleg azért zárt be, mert nem találtak sehol szakácsot..


"TikTok live utcai kifőzdéit, akkor láthatod, hogy a világban csak néhány helyen akad egy -egy szakács, a többi csak baromi jól főz.."


Aha, ezt jó tudni, akkor ma már végzettség nélkül bárki beállhat kotyvasztani egyet a konyhába.. Az meg, hogy ki főz "baromi jól" az igen relatív dolog szerintem. Lehet neked ízlik, nekem meg nem..:)

2023. ápr. 9. 20:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szimplán otthagytuk a szakmát. Már a gyakorlat alatt láttam hogy nem normális az a kizsákmányolás ami a gyakornokokat érinti. Megutáltam a szakmát, itt hagytam. Ausztria azért elgondolkodtam, csak meg kell tanulják németül az angol mellé. :)



De egy kezdő fizikai munkás német tudás nélkül 1300-1500€ körül kap, ami ott eléggé szar bér. A szakács bér ehhez képest nincs azért sehol, ráadásul 6 nap 13-14 óra elvárt. :)

2023. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az iskolában is hasonló a helyzet... :(
2023. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!