Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha regen szidtam volna a...

Ha regen szidtam volna a Kadari rendszert akkor kivegeztek volna?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 02:21
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem. De néhány bordádat biztos fájlaltad volna egy-két hétig.
2023. ápr. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy. Mindenki szídta őket.
2023. ápr. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Én nem szidtam. Szercsiztem.
2023. ápr. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a Kádári rendszer ennél puhább volt már.


Ugyanakkor ha nagyon hangosan, nyilvánosan csináltad volna, akkor valószínűleg azt vetted volna észre, hogy a munkahelyeden valamiért elakad az előmeneteled, a hivatalban elutasítják a kérelmedet, stb.

2023. ápr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt mindegy, hogy hol, és hogyan történt a rendszer szidalmazása.

Otthon a Kádár rendszerben már kb azt mondott mindenki, amit akart, sőt még a kocsmákban is sok minden elhangozott, következmények nélkül.

Munkahelyeken, tömegrendezvényeken már volt jelentősége, hogy az elhangzottakat kritikának (ezzel nem foglalkoztak, jobb nem lett) vagy szidalmazásnak értékelték.

Az utóbbiért sem zártak már börtönbe, csak ritka, kirívó esetekben, de lehettek, és voltak is súlyos következményei.

Felmondhattak a munkahelyen, és meglehet csak sokkal rosszabb feltételekkel volt másik munka. Kötelező volt dolgozni, de az nem volt kötelező, hogy egy mérnököt mérnökként kell alkalmazni.

Papír alapú nyilvántartás volt, de az hatékony, ha úgy akarták.


Nyugatra utazás kb kizárt, nem kaptál volna útlevelet sem, de az még nem is volt elég a külföldre utazáshoz, azt külön kérvényezni, engedélyeztetni kellett, "politikailag megbízhatatlan" pedig nem utazhatott.

2023. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem munkahelye válogatta. Nálunk a munkahelyen is lehetett szidni. Persze nem a párttitkár előtt, vagy egy termelési értekezleten felszólalva. Finoman, ironizálva szinte mindenki szidta őket, még a párttagok is. Középvezetőtől fölfelé ha nem is volt kötelező belépni a pártba, de inkább beléptek, hogy hagyják őket békén. Azt a párttagdíjat kibírták, meg azt is, hogy néha végig kellett ülni egy pártgyűlést. Olyan igazi lelkes, meggyőződéses párttagot csak egyet ismertem, egy 50 körüli nőt. De őt még a párttitkár is megmosolyogta a túlzott buzgalmáért.
2023. ápr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor ha nagyon hangosan, nyilvánosan csináltad volna, akkor valószínűleg azt vetted volna észre, hogy a munkahelyeden valamiért elakad az előmeneteled, a hivatalban elutasítják a kérelmedet, stb."


Nahát, pont mint ma!

2023. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem végezték ki, csak lehet kirugták.
2023. ápr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!