Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A székelyek miért olyan...

A székelyek miért olyan büszkék magukra, ha gazdaságilag soha nem alkottak semmi komolyat?

Figyelt kérdés

Székelyföld az egyetlen olyan terület, amelyik magyar többségű és Magyarország határaitól távol esik, ezért a jobboldal mindig kultuszt próbál építeni neki. Turisztikailag amúgy szép meg minden, de gazdaságilag a romániai statisztikák alapján is utolsók között van.

Ha meggondoljuk a középkorban sem volt egyáltalán fejlett az előnytelen mezőgazdasági adottságai miatt, a szász városok messze felülmúlták kézművesség terén és a monarchia idején sem alakult ki rendes ipar, polgárság. Ehhez képest mégis úgy tűnik a székelyekben nagyon erős a lokális identitás és sokszor szerintem olyasmikre is büszkék, amit inkább szégyellniük kellene, például hogy nem tudnak románul.



2023. ápr. 10. 19:22
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
63%

A butaság, az egyszerűség korrelál a büszkeséggel.


Az okos ember már kételkedik.

2023. ápr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
43%

Nekem sincs jó vélemények a székelyekről, buták, primitívek, amit elértek azt is a román és a magyar emberek adójából közösen, ugyanis az a terület mindig is a kp.-ért történő szavazatvásárlás területe a mai napig, tehát még most is élősködnek rajtunk. Önerőből nem értek el semmit.

És igazából nem is magyarok, tehát ők valamilyen ótörök leszármazott népség, akik csak magyarul beszélnek, de genetikailag távol állnak a magyaroktól. A Fidesz mégis kultiválja őket mint nagy magyarokat, meg nyal nekik, fúj.

2023. ápr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
74%

"olyasmikre is büszkék, amit inkább szégyellniük kellene, például hogy nem tudnak románul."


Hát ha felnőttként éltem volna a szovjet megszállás alatt Magyarországon,akkor valószínű én is büszke lennék arra,hogy nem tudok oroszul.

Bizonyára ők is elvből nem tanulják meg a megszállók nyelvét.

2023. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
26%
Ezt csak mi magyarok értjük. Ti sosem fogjátok.
2023. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

#3

Az nem ugyanaz, a rendszerváltás előtt az orosz nem volt hivatalos nyelv nálunk, de a román Székelyföldön az.

2023. ápr. 10. 19:45
 6/46 anonim ***** válasza:
30%

"gazdaságilag"


Egy gyökértelen, identistátalan belvárosi kozmopolita lehetsz.

2023. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
85%

„A székelyek miért olyan büszkék magukra”

Le is írtad: „Székelyföld az egyetlen olyan terület, amelyik magyar többségű és Magyarország határaitól távol esik”. Szerintem ez már önmagában is azt bizonyítja, hogy még a jég hátán is megélnek. Bárcsak itt, a megmaradt országrészben is olyan összetartók lennének az emberek, mint Székelyföldön…

„gazdaságilag a romániai statisztikák alapján is utolsók között van”

Ha csak fikázni tudják, akkor felőlem le is mondhatnak róla. Ja, azt inkább nem mi?! :D

2023. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%

Szóval be kellene olvadjunk a románok közé s még büszkék is kellene legyünk rá?


Látszik, hogy neked nem kellett gyerekkorod óta közel napi szinten sz0pnod egy idegen nyelvvel, amit már a kezdetektől anyanyelvi szinten vártak el tőled, de sose tanították rendesen.

2023. ápr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
26%

A székelyek nácik, akik gyűlölik a magyarokat, és azt hiszik ettől különlegesebbek lesznek.


"Székely szarta a magyart!" - Mondják ezek a kocsmatöltelékek, akik még csak nem is magyarul beszélnek.


[link]

2023. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
95%

Én csak a székely vicceket ismerem, amik zseniálisak.


- Milyen az élet errefelé?

- Jó.

- Bővebben?

- Jó szar.

2023. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!