Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkások miért pénzt...

A közmunkások miért pénzt kapnak termelőeszközök helyett?

Figyelt kérdés
Nincs megkötve, hogy mennyit és milyen tempóban dolgoznak, viszont azt a pénzt kapják meg, amit termeltek. Miért nem így működik ahelyett, hogy együtt isznak és hánynak a mi pénzünkön?
2023. ápr. 15. 07:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt honnan veszed?

Aki füvet nyír, egyen füvet?!

Aki utcát seper, egyen port, szemetet? Aki beteg mellett segédápoló az mit egyen, miből fizet rezsit?

Gondolkodj, mielőtt írsz.

2023. ápr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

1 - Azt az értéket kapják meg, amit megtermelnek.

A füvet nyíró személy nem füvet termel, az utcaseprő pedig nem koszt termel. Furcsa is lenne. Gondolkodj, mielőtt írsz! ;)

2023. ápr. 15. 07:18
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

" miért pénzt kapnak termelőeszközök helyett" írtad


Ha nem pénzt, akkor egy fűnyíró ember milyen termelőeszközt kapna a fűnyírásért cserébe?

2023. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem az egyes vagyok, de én sem értem, hogyan váltanád értékre a közmunkások melóját.
2023. ápr. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
A magyar meg csak szart termel, azt is olcsón.
2023. ápr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3 - Te nem érted, hogyan lesz a termelőeszközökből pénz. Nice. Gondolom portás lehetsz.


4 - Több módon is megvalósítható, de nem akartam, hogy ez a kérdés ennek részleteibe merüljön bele. Lehetne őket pl. kiküldeni cégekhez, akik megszabhatják, mennyit fizetnek érte. Aki a legtöbbet fizet, ahhoz küldik ki. A cégnek megéri ezáltal minél magasabb pénzt fizetni neki, egészen addig, amíg megéri a munkáját.

Ez csak egyetlen példa volt, de mint írtam, nem konkrétan a lebonyolítás a kérdés, hisz az megoldható lenne (kivéve 3-as szerint, aki nem tudja, miként lehet termelőeszközökből profitot készíteni :D).

2023. ápr. 15. 07:54
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy bunkó vagy az, biztos, hogy beszólogatsz azoknak, akik megkérdezik, hogyan érted a dolgot. Inkább te lehetsz portás a stílusod és a színvonalad alapján.
2023. ápr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

" bele. Lehetne őket pl. kiküldeni cégekhez"


Igen, pontosan ez az, amivel kezdi a munkaügyi központ, megpróbál nekik állást találni.


Azt nem igazán érzem - finoman fogalmaztam - jó iránynak, hogy a cégeknek, akiknek nem kellettek minimálbérért, most elsózom minimálbér alatt. Nem áll meg a logikád: nemhogy a cégek nem fognak többet fizetni, hanem inkább még ennyit sem vesznek fel, hiszen ha kivárják, megkaphatják minimálbér alatt is.


Vagy úgy gondoltad, hogy kapjanak pénz helyett mondjuk fűnyírót, és keressék meg a pénzüket fűnyírással? Ezt vállalkozásindítási pályázatnak hívják normál esetben, amire szintén indulhatnak ezek az emberek. Ha viszont odaengeded őket a cégeknek kedvezményesen, akkor igazságtalan versenyfeltételeket teremtesz azokkal szemben, akik megveszik az eszközöket, és befizetve az adót vállalkoznak.


Én nem védem a közmunka-programot, mert sok sebből vérzik, de attól még nem ilyen egyszerű a probléma, mint ahogy állítod. Azt fontos belátni, hogy a közfoglalkoztatás azoknak az embereknek van, akiket egyszerűen sehová sem sikerül elhelyezni. Azzal, hogy be kell járniuk dolgozni, talán jobb az esély őket közelebb hozni a munkaerőpiachoz, mintha ülne otthon, és egyre jobban leszakadna.

2023. ápr. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
Ezt a kérdezőt mért nem vágja ki innen senki?
2023. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%
4-8 ember használja ezt a fórumot. Senkit se érdekel.
2023. ápr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!