Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért uszítják egymás ellen...

Miért uszítják egymás ellen az embereket a szegények és elesettek kikényszerített megsegítésével?

Figyelt kérdés
A lecsúszott emberek, hajléktalanok, munkanélküliek, betegek, stb. támogatást kapnak, amit mi fizetünk ki. Arra kényszerít minket, normális állampolgárokat az állam, hogy ezeket az embercsoportokat eltartsuk. Nem lenne sokkal jobb, ha nem foglalkoznánk velük, ezáltal nem teremtenénk feszültséget a normális és a lecsúszott állampolgárok között? Aki akar, természetesen adakozhat a saját pénzéből, stb. de államilag kikényszeríteni, hogy megszánjuk őket, csak ellentéteket generál.
2023. ápr. 16. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Tudod ez azért van így, mert a kapitalizmusnak vannak vesztesei.

És róluk gondoskodnak azok akik a nyertesei.


A potyautasokat viszont sokkal hatékonyabban kellene szűrni

2023. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem te uszítasz. Mondjuk a munkanélkülieknek én is csak opcionális kamatmentes hitelt adnék, amit később visszavonnék tőlük.
2023. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, voltál te már valaha rászoruló, gondolkoztál valaha azon, hogy hogyan fogod kifizetni azokat a dolgokat, amiket vásárolsz valahol?

Munkanélkülieket nem tartják el, segélyt kapnak, de az teljes értékű élethez édeskevés. Rokkantak, hajléktalanok, betegek, "lecsúszott emberek" is segélyeket kapnak, de édeskevés, életben maradáshoz kell nekik.

Kíváncsi vagyok jártál-e már ilyen "lecsúszott ember"-féle otthonban. A villanyóra lekapcsolva, a gáz palackokból van (már ha van), teljesen szegényes kinézete van egy ilyen otthonnak, de ez az egy van csak neki. Előrelépni nem tud az életben, mert kenyeret kell keresnie/segélyből él úgy-ahogy, mert ezek a "normális állampolgárok" szeretik "okosba" megoldani a béreket, nem bejelentetten dolgoztatnak embereket kihasználva a helyzetüket.


Ha egy (igazi) hajléktalannak adsz pénzt, az a túlélésre fogja költeni azt, nem arra, hogy érintős telefont vegyen, talpra tudjon állni, mert nem tud, ételre kell neki, munkát meg nem adnak neki, mert elfogadhatatlan, nincs hol fürdenie, ápolnia magát.


Ha az éhbért is sajnálod a rászorulóktól, "lecsúszott emberektől", nagyon sajnálni tudom az embertársaidról alkotott értékrendedet.

2023. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ország, egy nemzet az egy egész, a milliárdosokkal és hajléktalanokkal együtt. Az állam feladata az összesről gondoskodni valamilyen formába, szinten. Különben csak egy darab föld és rajta egy kupac ember egymás ellen. Bár én azt látom, lassan sem haza, sem nemzet nem vagyunk, csak egy kupac egymás ellen acsarkodó ember lakja a Kárpát-medencét.
2023. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 árokpart ***** válasza:
Kérdező! Most nagyon frankón elkövetted ám itt írásban a közösség elleni izgatás büntető tényállását azt ugye tudod?
2023. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 árokpart ***** válasza:
Vagy ha még nem is követted el, de legalábbis annak határán evezel.
2023. ápr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5 - Amennyiben ezt így látod, állampolgári kötelességed feljelentést tenni ellenem. Csak el ne felejts térképet vinni, nehogy véletlen Ausztriában tegyél feljelentést :D

Bár szerinted a két ország azonos, de mindegy...

2023. ápr. 16. 14:01
 8/15 árokpart ***** válasza:
Látod ezt is nagyon rosszul tudod. Magyarországon kizárólag államellenes cselekmények esetében van feljelentési kötelezettség. Másrészt sosem mondtam, hogy Ausztria és Magyarország egy ország lenne, hanem azt mondtam, hogy schengeni egyezményen belül nincsenek határok így Magyarország és Ausztria között sincsen. Az más kérdés, hogy bizonyos esetekben az országok dönthetnek úgy, hogy visszaállítják ideiglenesen a határellenőrzést, a múltkor blinkelt cikked alapján ez történt. Harmadrészt eszem ágában sincs senkit jelentgetni, nem is szeretem ha valaki a másikat jelentgeti, a múlt rendszerből nálunk ennek rossz kicsengése van.
2023. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8 - Tehát van határ, de nincs határ, a két ország közös, de nem közös, stb... Előbb találd ki, mit akarsz leírni, akkor talán nem írsz ennyi össze-visszságot ;)))
2023. ápr. 16. 14:41
 10/15 A kérdező kommentje:

"nem is szeretem ha valaki a másikat jelentgeti, a múlt rendszerből nálunk ennek rossz kicsengése van."

Ellenben azzal, ha feltesz egy olyan kérdést, ami nem tetszik. Mert ekkor már azzal jössz, hogy bűncselekményt követ el az illető. Ennek ugye nagyon jó kicsengése van :D

2023. ápr. 16. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!