Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért most is volt jó néhány...

Azért most is volt jó néhány ember az ALDI-ban. És nem csak alapvető élelmiszereket vettek. A balliberálisok és mi hazánokok szerint hol élünk rosszul?

Figyelt kérdés

És még mielőtt valaki azzal kezdeni, hogy "De hát élelmiszert mindenkinek vennie kell, mert éhen döglene", akkor azokat is le kell lombozzam. Az előttem állók kosarában láttam olyanokat is, hogy:

kóla, kávé, bor, alma, sajt, csipsz

Csupa luxus termékek, legalábbis ezek nélkül is bőven lenne élet a Földön. Ha csak kenyeret, rizset és olcsó konzervet láttam volna venni, akkor még el lehetne hitetni velem, hogy rosszul élünk de nem. Igaz, hogy az élelmiszerárak sokkal drágábban mint régebben, de van aki meg tudja venni, tehát nincs szegénység.

Mondom ezt úgy, hogy én azért járom a boltokat, mert keresek valami olcsó akciós terméket, mert nekem nincs ilyenekre a pénzem a fizetésemből. De van akinek van, sőt sokaknak van. Semmivel sem élünk rosszabbul mint Gyurcsány idején.

Mi a bajuk akkor a ballibeknek?


2023. ápr. 16. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%

A válság egy hatalmas kamu.

Itt Miskolcon egész hétvégén tele volt az egész város.

2023. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha így érzed, akkor maradjon is minden így. Járd csak tovább a boltokat akciós termékek után kutatva és legyen neked luxuscikk az alma és a sajt mindörökre. Ámen.
2023. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Én jobboldali vagyok úgyan, de az ha nagy tömeget látsz egy boltban az nem reprezentál több millió embert...

Bizom benne, hogy a kérdést csak provokációnak raktad fel és tényleg nem a bolti kalandjaidból akarod megitélni azt, hogy jól élnek e az emberek...

2023. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerinted az a jó néhány ember a teljes magyar lakosság?
2023. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Attól meg hogy minden nagyon drága amit meg kell venni azt meg kell venni, kutya, macska kaja stb.
2023. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
10%-al csökkent az élelmiszerboltok forgalma egy év alatt.
2023. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
Valahogy senki nem akarja megközelíteni az ilyen kérdéseket a globális elbaszottság oldaláról. Kényelmetlen beismerni, de ez még egy százéves történet sem lesz az emberiség történetében. Coca-Cola a szupermarketből😂 Nagyot fogunk nézni, hogyan fog átalakulni világunk az elkövetkező évtizedekben.
2023. ápr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Kóla kávé bor chips: ne mondd, hogy a szegények ilyet nem vesznek... Sőt!

Alma, mint luxustermék? Ha ezt így látod, hogy az alma luxus lett, az nem éppen a fidesz és Orbán politikáját minősíti?

2023. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Most a jobboldaliak rosszabb érveléseit akarod kiparodizálni? Mint amikor azt mondják, hogy tele van a Balaton, vagy tele van a boltok előtti parkoló?


"kóla, kávé, bor, alma, sajt, csipsz"

Ezek mióta luxus cikkek? Egy 100 grammos csipsz, egy 2,25 literes kóla kicsivel olcsóbb, mint 1 kg kenyér. Igaz ezek nem tápláló, egészségtelen étkek (csipszadó is ezért lett bevezetve). De ami fontos, hogy a szegénység mellé nem feltétlen jár több ész, okosabb költekezés.

Az alma és a sajt sem luxus. Nem hiszem, hogy egy egyszerű sajtos tésztát a gazdagok ennének.


"van aki meg tudja venni, tehát nincs szegénység."

Érdekes következtetés. Tehát ha mondjuk van kék színű szekrény, akkor nincs zöld színű? Ha egy valaki Porsche-val jár, akkor nincsenek tömegek, akik busszal járnak?


"nekem nincs ilyenekre a pénzem a fizetésemből" VS "Semmivel sem élünk rosszabbul mint Gyurcsány idején."

Mert Gyurcsány idején még kenyeret se tudtál venni?

2023. ápr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván rosszabbul élünk mint egy két éve , mivel az árak emelkedtek, kérdező te troll vagy?
2023. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!