Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem fizetnek maguktól a...

Miért nem fizetnek maguktól a Magyar Alumínium Zrt sokszoros milliárdos tulajdonosai?

Figyelt kérdés
Több 10 milliárdos magánvagyonuk van egyenként, az éves árbevételük 43 milliárd volt. (Bár 3 éve nem fizetnek társasági adót, mert ügyes trükkökkel veszteségesnek hozták ki magukat.) Ehhez képest szánalmas, hogy a vörös iszappal elöntött, földönfutó emberek kénytelenek egy 10 éves pereskedésbe belemenni, meg segélyekért kuncsorogni. Közben országos gyűjtésre buzdítanak a tévék. Hogy is van ez?
2010. okt. 8. 20:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira szeretnének fizetni megcsináltatták volna a gátat és most nem lenne miről beszélnünk. Véletlenül nem minnimálbérért dolgoztak ott az alkalmazottak?
2010. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
8%
na azért ne hibáztassátok mindenért a MAL Zrt.-t!!!!
2010. okt. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%

Azt,hogy mennyi a magánvagyonuk,és valójában hogyan áll a cég,nem tudhatod. Amit összeírnak az újságok,annak legtöbbször a fele sem igaz.

A tragédia óta elég sok szakvéleményt olvastam. Ezek alapján még nem lehet megállapítani senkinek a felelősségét. A tárózót nem a cég építette,csak megbízást adott rá. Az sem tisztázott,hogy ki volt a műszak ellenőr, a karbantartás,ellenőrzés kinek a feladata volt.

A Nemzetbiztonsági Hivatal nyomoz az ügyben. Bekérték a működéssel,tározók építésével stb. kapcsolatos összes okmányt,folyamatosan hallgatják ki a vezetőket. A napokban jönnek nemzetközi szakértők is.

A vizsgálatok befejezése után lehet a felelősöket megállapítani.

Akkor lehet rajtuk követelőzni,de addig nem.

Nekem az is szúrja a szemem,hogy a milliárdosaink sem adományoznak egy fillért sem. Sem Csányi,sem Demjén,sem Simicska nem tud nélkülözni a vagyonából egy keveset sem.

Igaz,Orbán sem ajánlott még fel egy fillért sem.

Ha jól emlékszem. a Jobbik ajánlotta,hogy minden képviselő adakozzon 10.000.- Ft-ot,de erre sem hajlandók.

Magyarországon a kisnyugdíjas néni küldi az 1.000.- Ft-ocskáját, a munkanélküli a telefont veszi fel,de akinek van pénze,az csak sunyít. Engem ez háborít fel igazán.

2010. okt. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
28%

Csányi pont ajánlott fel. Soros 1 millió dollárt ajánlott fel.


Amúgy kérdező, neked a vagyonod mennyi? És mennyi az a pénzed, amit ki tudnál fizetni? Ja, hogy az autód, a házad, a biztosításod, a munkaeszközeid, a szerszámaidat mind pénzzé tudod alakítani zsipsz-zsupsz, és fizetsz, mert megteheted? Neeeem... az árbevétel meg nem egyenlő a nyereséggel, a cég 2006 óta idén lett volna először nyereséges. Nem volt csődközelben (majd most valószínűleg), de azért ők sem Dagobert bácsi széfén ülnek...

2010. okt. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
64%

Ezért hoztam fel a Sztálini megoldást:

Tarkóéövés vagyonelkobzás. És nincs gond a pénzzé alakítással.

2010. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
63%

"Ezek alapján még nem lehet megállapítani senkinek a felelősségét"


Úgy isten igazából ezt nem is kéne megállapítani, csak hogy kik a tulajdonosok.

2010. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
20%
Ez egyedül az Orbán kormány alkalmatlanságát bizonyítja. Mindenhol máshol már lenne felelős, de ez Orbánia.
2010. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
48%
én se csípem a vérg@ci milliárdosokat, akikbe egy csepp emberség nem sok, annyi nem szorult, de más tárcájában turkálni és hőzöngeni hogy miért nem ad, hát az se feltétlen vall jobb személyiségre szerintem.
2010. okt. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
64%

na azért ne hibáztassátok mindenért a MAL Zrt.-t!!!!


TE NORMÁLIS VAGY? HOGY MONDHATTSZ ILYET??

2010. okt. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy van-e felelős, vagy nincs, el lesz maszatolva, és legfeljebb kirúgják a MAL egyik portását, jó magyar szokással.
2010. okt. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!