Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor református...

Orbán Viktor református létére miért ment el a mai pápai katolikus misére?

Figyelt kérdés
Ráadásul a felesége is katolikus. Értem, hogy a laikusok szemében a keresztény az keresztény, egy kutya egyháztól függetlenül, de aki már veszi a fáradtságot, hogy nyilvánosan is felvállalja a hitét, az bizonyára képben van az olyan alapvető ellentétekkel, amelyek lehetetlenné kellene hogy tegyék az efféle közösségvállalást. Ez így képmutatás, Orbán egyáltalán nem veszi komolyan a saját meggyőződését.
2023. ápr. 30. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Politikusként illik jelen lennie. De az is lehet, hogy már áttért, mint bajerzsóti.
2023. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem akarom Orbánt védeni, de ő mint miniszterelnök fogadta. Ha Orbán muszlim lenne, akkor is az lenne a protokoll, hogy az egyik vezető fogadja a másikat.
2023. ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Református is elmehet katolikus szentmisére, csak nem áldozhat. Sok vegyes család van, ahol előfordul, hogy résztvesznek egymás felekezeti alkalmain.
2023. ápr. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ökomenikus Istentiszteletekről nem hallottál? Római Görög és Református együtt miséznek. Nincsenek haragban.
2023. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez teljesen mindennapos mások körében is, hogy egy másik felekezet templomába mennek el istentiszteletre. Én is sokat voltam reformátusként katolikus templomban. Akár mert ott nem volt református templom, akár mert kísértem valakit, aki katolikus (páromat). 99%-ban ugyanaz a két dolog, lényegtelenek mára a különbségek (ugye már katolikusoknál sem latin a szertartás pl.)
2023. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

"(...) Orbán egyáltalán nem veszi komolyan a saját meggyőződését."

- Ó, dehogynem! Csak éppen nem vallási meggyőződése van neki. Neki az a meggyőződése, hogy az összes nagy történelmi egyházzal minél szorosabbra kell fűzni a kapcsolatot, mert olcsón biztosítanak nagy kampányfelületet. Ebben egyébként nem is téved.


Van egy régi vicc, még a zsidóüldözések idejéről. Kohn mondja a barátainak:

- Én meggyőződésből keresztelkedtem ki*.

- Ezt nem hisszük! - vetik ellene a barátai.

- Hát, pedig nekem meggyőződésem, hogy így könnyebben jutok majd előre.


* kikeresztelkedés: köznyelvi megfogalmazása annak, amikor egy zsidó megtér a kereszténységbe

2023. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
A meghasonulás jele.
2023. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Részt venni részt vehet... De Orbán csak amolyan látszat-református. Teljesen formálisan keresztény csupán. Katolikusként örülnék, ha őszintén református lenne és eszerint élne, de sajnos nem ez van...
2023. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor miniszterelnök Úr a magyar Herkules, Soros György pedig Árész, Soros György erőlteti a háborút, ezen nyerészkedik
2023. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!