Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnan terjed az a tévhit,...

Honnan terjed az a tévhit, hogy a Fidesz nettó 500 ezer Ft-ot fizet a multiknak, ha migránsokat alkalmaznak?

Figyelt kérdés
Nem egyszer olvastam már itt az oldalon, de hivatalos infót egyet nem találtam róla.

2023. máj. 9. 18:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem értettük félre, nem az áll a kérdésedben, mint a #9-ben. A gondolatolvasók az Ezotéria kategóriában vannak :D


De ne csak offoljak: én hallottam egy beszélgetést valamelyik műsorban, talán múlt héten ( passz, erre nem emlékszem ) ahol a frissen betelepülő gyárak és Orbán 500 000 új munkavállalós álmáról volt szó. Ott beszéltek a távol-keleti fejvadász bizniszről és annak hasonló nagyságrendű költségei vannak fejenként. Ezt nem a Fidesz adja, de ha már úgy is kapnak támogatást...


Nem tudom kitől idéztél, de a korábban fent említettekel összevághat: az ide települő új cég kap X összeg állami támogatást, munkaerő nincs így ez megy import munkaerőre. Innentől tényleg csak osztás.

2023. máj. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#11

Hát a kérdés is arról szól, hogy migránsok után jár a lóvé, nem en bloc bármilyen ember után. Igaz, nem úgy van megfogalmazva, hogy CSAK migránsok után, de szerintem érthető, hogy mire gondolt a költő. :)


Itt az oldalon írta valaki a napokban, de már nem először olvastam, hónapokra visszanyúló történet. Valószínűleg ugyanannál az embernél akadt be a dolog.

2023. máj. 9. 21:38
 13/16 anonim ***** válasza:

Kapnak fejpénzt az államtól azok a cégek akik pl bangladesi indiai ukrán stb embereket alkalmaznak az építőiparban jellemzően és az összeszerelő üzemekben, természetesen nincs kimondva az, hogy ez azért van, hogy alacsony szinten tudják tartani a béreket, mert nem érdeke az államnak, hogy magas bérrel foglalkoztassanak hiszen akkor kevesebbet tudnak ellopni.

Az, hogy mennyit költ erre az állam azt soha nem fogjuk megtudni de rengeteget az biztos.

Sétálj el azok előtt a munkásszállások előtt ahol évekig üresen tátongtak a szobák, most hajnalonként a mol team buszai szedik össze és viszik dolgozni őket.

2023. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet nem olvastam, de nem olvasok el mindent. Viszont mostanság sokasodnak az olyan beruházások, amiknél a munkaerő nagyobb része külföldi, szóval kis csúsztatással ráhúzható ezekre ez a kijelentés.


Ha esetleg belinkelnéd hol olvastad az sokat segítene :)

2023. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Debrecenben épülő akkugyárak a legjobb példa erre.

Jó nagy állami támogatás a beruházásokra és majd hozzák az olcsó munkaerőt közben leszarják azt, hogy a környéken élők jelentős többsége nem akar egy akku gyárat sem nem hogy kettőt.

2023. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#14

Felbukkant megint az a személy, aki ezt terjeszti.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..

2023. aug. 6. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!