Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fognak százezrek tüntetn...

Mikor fognak százezrek tüntetni a fidesz ellen?

Figyelt kérdés

2023. jún. 1. 19:09
1 2 3
 21/28 NTBS ***** válasza:
45%

Az ellenzéknek nem tüntetni, hanem választást kellene nyerni.

Kb. 2,5 millió Fidesz szavazó van. Simán legyőzhető.

2023. jún. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%

"Ha majd a szellem napvilága

Ragyog minden ház ablakán:"

2023. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
0%

Majd ha Orbán is ezt teszi: gázáremelés, villany-áremelés, új adók, vizitdíj, családtámogatás, 13. havi nyugellátás megszűntetése, juttatások (pl. cafeteria) megszűntetése, devizahitelcsapda. És utána még el is magyarázza: elk'tuk... annyival vagyunk túl az ország lehetőségein, hogy azt mi el sem tudtuk képzelni...

Most tényleg: antropológiai érdeklődéssel figyelem, hogy azok az emberek, akik Orbán hatalmán csodálkoznak, vajon hogyan gondolkodhatnak. Volt egy szoclib kormány, ami mindent megtett, ami a nagy tömegek ellen lehetséges volt. Aztán, azok leszavazták őket. Jött helyette egy olyan kormány, amely mindent megtesz azért, hogy a nagy tömegek továbbra is rá szavazzanak. Mégis mire várunk? Hogy az emberek azt mondják: nekem nem jó így. Nem jó, hogy kapok 13. havit, nem jó, hogy alcsony a rezsim, nem jó, hogy kapok családtámogatást, nem jó, hogy nem kell az tb-be még több pénzt fizessek. Jobb lenne, ha sokkal kevesebb pénzem lenne, jobb lenne, ha az állam a bevándorlókat tartaná el helyttem, mint Németországban.

2023. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Most mit mondjon az ember, ha a tömegek már attól maguk alá pisálnak örömükben, ha az éves nyugdíjukat nem 12, hanem 13 darabban kapják meg, közben meg nem veszik észre, hogy a svájci indexálás elhagyásával a Fidesz valójában csökkentette a nyugdíjukat.


“A Fidesz-kormány egyik legvitatottabb lépése a nyugdíjrendszer kilenc évvel ezelőtti átalakítása volt. Megszüntették az úgynevezett svájci indexálást, ami azt jelentette, hogy a nyugdíjak éves emelkedését kizárólag az inflációhoz kötik, a bérnövekedést nem veszik figyelembe. A cikk szerint emiatt elszakadtak egymástól a fizetések és a nyugdíjak. Farkas András nyugdíjszakértő számítása szerint, ha 2015-ben a svájci indexálást bevezették volna, akkor 2020-ban az átlagnyugdíj több mint 175 ezer forint lett volna, ez ma a 150 ezret sem éri el.“ (2021-es számok)


[link]


Nem tudom eldönteni, hogy ezért tényleg csak a fideszes média-agymosoda felel, vagy a magyar társadalom konkrétan élvezi, ha a populista-kleptokata elitje nemzetvédő lózungok közepette röhögve kizsebeli.

2023. jún. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még az inflációkövetést sem tartják be:


[link]


De sebaj, a lényeg, hogy Viktor megint “emelt”, hogy áldja meg őtet a jó isten… 🙏🤗


Reménytelen alattvalók 😒.

2023. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
0%
Jaj, ne vicceljünk már!!! Svájci index, reálbér-növekedés, infláció. Micsoda hablaty ez??? A tények: anyám, aki szívből gyűlöli Orbánt, 30 százalékkal magasabb nyugdíjat kap, mint az utolsó fizetése volt. Az én nyugdíjinformációm szerint, én a mostani keresetem 28 százalékát fogom készhez kapni, ha akkor egyáltalán még lesz olyan ember, aki dolgozik, és nem segélyből él. Mindezt a fényes, gazdag Németországban, ahol mindenki annyire jól él...
2023. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
26: akkor mégis mit keresel Németországban? Miért nem jössz haza? Elvégre itt már Kánaán van, azok meg ott éhenfagynak. :D
2023. jún. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

egyszerű a válasz: soha

nem kormánypárti ember vagyok, mégsem vitatom a választ

2023. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!