Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki el tudná mondani mi...

Valaki el tudná mondani mi történt a magánnyugdíj pénztárral régen?

Figyelt kérdés
Én még túl fiatal voltam akkoriban, azt se tudtam miről van szó.
2023. jún. 9. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Igen, Orbán azt mondta, hogy be kell szolgáltatni (az okára már nem emlékszem), de visszakapjuk... beszolgáltattam és nem kaptam vissza.


Értelmes forditásban: ellopták.

2023. jún. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Az állami nyugdíjárulék egy része a manyup rendserbe ment, ez volt a nyugdíjrendszer második pillére. De sajnos ezt a a tételt az EU nem ismerte el mint állami adósságcsökkentő tételt. Épp ezért már a Bajnai-kormány elkezdte visszaterelni a népet az első pillérbe, a klasszikus államiba. Ezt fejezte be az Orbán-kormány. Semmi nem lett ellopva, a pénzek jóvá lettek írva az első pillérben, akinek volt többlethozama, az kp-ben ki lett fizetve.
2023. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Azt mondta a Fidesz, hogy azért kell elvenni a pénzt, mert a bankok eltőzsdézik azt.
2023. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Elmondom, régen nem volt magánnyugdíjpénztár.
2023. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4, akkor mit fizettem évekig?
2023. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
1) Már a nemzetközi bíróság is kimondta jogerős itéletben, hogy a magánnyugdíj kasszák államosításakor a kormány semilynen bűncselekményt nem követett el
2023. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Mitől követett volna? Én mondjuk már a létrejöttekor ellene voltam, csak akkor köteleztek rá. Arra viszont senkit sem köteleztek, hogy lemondjon róla. Aki akarta megtarthatta. Én örültem neki, hogy egy baromsággal kevesebb. Aki meg nem örült az mi az anyjáért ment bele? Hogy legyen min rinyálni?


Én például az összes bankot és biztosítót rühellem. Semmi szükségem volt, kötelezően még egy szarra és felüdülés volt hogy végre megszüntették. Aki szeretne ilyen szart annak meg nem tiltották meg hogy kössön. De ha szerintetek igen másoljátok be a jogszabit! Nem megy mi?


Muhhhahahhha...

2023. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsük ki a képletből, hogy ''önkéntes'' alapon kellett megszüntetni a számlát, és sokan egyébként maradtak is benne, de a nagy többség lemondott róla. Ennek az is az oka, hogy a kedves Matolcsy azt mondta (hazudta), hogy aki nem tér át az államira, az csak a 30%-át fogja megkapni a jogosult összegnek (például ha valaki 100.000-es nyugdíjra lett volna jogosult, az ezek alapján csak 30.000-et kapott volna), de kiderült, hogy ez távolról sem így van.


Ha jól emlékszem, anyukám 300.000 forintot kapott a kilépés után, ami akkor sokkal többet ért, mint ma, és jól is jött, mert abban az időszakban tartós munkanélküli volt.

2023. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az 1990-es évek végén átalakították a nyugdíjrendszert, hogy csökkentsék az állami kiadásokat. Ennek értelmében a nyugdíjad egy része magán nyugdíjpénztári intézetbe ment, amely felett nagyobb kontrollod volt, pl. megválaszthattad, hogyan kamatoztassák.


Csakhogy a többségnek nagyon rossz hatékonysággal működött, más szóval szrt sem ért volna az a pénz, mire a befizetők nyugdíjasok lesznek.


A Fidesz ekkor behazudta, hogy aki nem lép ki ebből az intézetből , annak nem lesz nyugdíja, így aztán persze szinte mindenki visszavitte az addigi megtakarítását az állami rendszerbe. Ezzel több legyet ütött a Fidesz egy csapásra: kaptak egy csomó pénzt, újra hozzájuk folyt be a teljes nyugdíj és felszámoltak egy rosszul működő rendszer. Na meg eljátszhatták a megmentő szerepet.

2023. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ertem. tehat akkor aki tudatlan paraszt volt akik bedolnek a facebook terjengo kamu hireknek mint jozsi bacsi es mari neni, azok fellazadtak. De az ertelmiseg nyugton maradt.
2023. jún. 9. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!