Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti politikába miért...

A nemzeti politikába miért nem fér bele a többkulcsos adó?

Figyelt kérdés
A nemzet azt jelenti, hogy mind egyek vagyunk, kiállunk egymásért, és segítjük a másikat. Akkor miért ágálnak a fideszesek önző módon az alacsanyobb adókért, és hogy a gazdagabbaknak kevesebbet kelljen betenni a közösbe a honfitársaikért? Hol van ebben a nagy nemzeti összetartozás ès áldozatvállalás?

2023. jún. 12. 13:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

"hogy a gazdagabbaknak kevesebbet kelljen betenni a közösbe a honfitársaikért?"

Egyrészt ez nem igaz. Nem kevesebbet hanem többet. Arányaiban ugyanannyit, de mondjuk 300ezernek a 27%-a kevesebb mint 2 milliónak a 27%-a.

Másrészt ott van az extraprofitadó és a többi tehát mondhatni hogy a gazdagokon plusz adót is behajtanak.

2023. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 árokpart ***** válasza:
50%
Az egykulcsosnak pont az a lényege, hogy mindenki ugyanannyit fizet. Egységesen 15 százalék az SZJA mindenkinek.
2023. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Ez gazdaságpolitikai kérdés. És nem értem, miért mindig azzal a hazugsággal kell a többkulcsos adó mellett érvelni, hogy most "a gazdagok kevesebbet fizetnek". Ez mégis honnan jön, amikor mindenkire ugyanakkor adókulcs vonatkozik? Ugyanakkora arányban fizetnek.


És a probléma a többkulcsos adóval az, hogy hol húzod meg a határt.


Egyébként tökmindegy, mit gondolnak erről a politikusok, amikor magukra nézve teljesen más játékszabályokat találnak ki...

2023. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok az egykulcsos adó híve, de azt én sem értem, hogy ettől a gazdagok miért tesznek be "kevesebbet". Valójában, mivel százalékos az elosztás, egy főre jutóan többet tesz be egy gazdagabb ember.


A többkulcsos adó célja a társadalmi különbségek mérséklése, nem a gazdagok büntetése.

2023. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Azt jelenti hogy mind egyek vagyunk és egyforma adókulcs jár mindenkinek.
2023. jún. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azt jelenti hogy mind egyek vagyunk és egyforma adókulcs jár mindenkinek."


Mindig nagyon izgalmas filozófiai kérdésnek találtam, hogy mi számít esélyegyenlőségnek: ha mindenkire ugyanazok a feltételek vonatkoznak, vagy, ha igyekszem kiegyenlíteni az induláskor adott differenciát. Mindkettő mellett lehet érvelni.


Ami viszont egyértelmű, hogy ha generációkon átívelve nézzük a dolgot, akkor a teljesen nyílt verseny egy idő után esélyegyenlőtlenséghez vezet, mert az, aki kicsi előnyre tesz szert az induláskor, a gyerekeinek már indulásra átadja ezt az előnyt, és náhány generáció alatt már párhuzamos társadalmakhoz vezethet.

2023. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Tehát jó az egykulcsos adó? Jó az, hogy aki 300ezret keres, az 15%-ot fizet (plusz a többi ilyen-olyan adó, összesen 45% körül fizet) és kap 200ezer Ft-ot, aki meg keres 3milliót az kap 2milliót?

Nem lenne igazságosabb, hogy ha az aki 300ezret keres, az fizetne mondjuk 10%-ot és kapna mondjuk 230ezret, aki keres 1milliót az fizetne mondjuk a 700ezer Ft feletti részre 15%-ot, aki meg 3milliót az a 1,5 millió feletti részre 20%-ot? Nem kellene azokat támogatni, akik kevesebbet keresnek, hogy meg tudjanak élni? És aki meg tehetősebb, többet használja az állami szolgáltatásokat, pl. autóutakat (nem, a benzinbe beépített adó semmire se elég, az utak fenntartására pláne nem), az miért ne járulhatna hozzá jóval többel ezekhez?


A fejlett országok többségében sávos adózás van, mert teljesen logikus, hogy akinek havonta 200ezer Ft-ja marad, azt támogatni kellene az alacsonyabb adókulccsal, akinek meg 2milliója marad, az meg meg tudja tenni, hogy fizet mondjuk 100ezerrel többet azért, hogy a legszegényebb 100ezerrel kevesebbet fizethessen.

2023. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

Az a baj többek közt hogy a többkulcsos adónál még magasabb lenne a fekete jövedelem.

Teljesen jó az egy kulcs.

2023. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

"Az a baj többek közt hogy a többkulcsos adónál még magasabb lenne a fekete jövedelem."


Ez tipikus hamis dilemma. Szerintem egyáltalán nem törvényszerű, hogy magasabb lenne tőle a fekete jövedelem.

2023. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%
Így van ez nem törvényszerű, de ennek ellenére így lenne.
2023. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!