Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek szerint egy...

Az ellenzékiek szerint egy rendőrnek nincs joga beleszólni egy dühös tüntetésbe? (kifejtem lent, hogy mire is gondolok)

Figyelt kérdés

Ez alapvetően nem fideszpárti kérdés. Viszont ennek lehet olyan része is, hogy a tüntető erőszakos, és ha a rendőr visszaszorítja, akkor lehet mondani, hogy há nézd má' a rendőr ezt bántja. Akkor a rendőrnek mindent néznie kellene, és akkor lenne jó? Például szólnak egy kamasznak, hogy erőszakoskodjon a rendőrrel, majd mire a rendőr visszaszorítja, lehet majd mutogatni rá, hogy diktatúúúúúúra.


Nem láttam, az összes felvételt, a fideszt is utálom, de alapvetően egy rendőrnek legyen joga indokolt esetben könnygázt fújni, ez nem csak a mostani esetre vonatkozik. Mármint nem csak a tanártüntetésre, hanem mindenre.


A Fidesz rendszere szar, viszont az ellenzéknek ebben a részében nagyon nem értek egyet, a Fidesz borzalmasan szar rendszer, a haraguk jogos, de attól még ha indokolt, lehessen könnygázt fújni. Kérdéses, mikor indokolt. De a hírekben alapvetően bizonyos híreknél nem volt szó erről, csakhopgy a rendőr lefújt valakit.


Persze tudom, a Fidesz nem veszi figyelembe rengeteg ember akaratát, de ez a rendőrökre vonatkozik most, még ha a kiakadás jogos is a mai Magyarország esetében!



2023. jún. 18. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem indokolt az erőszak, de még az oszlatás sem. De ott van pl. a koszovói eset, ott több magyar és olasz rendőr szerzett súlyos sérüléseket, többen kórházba kerültek, égési, sőt, törési sérüléseik is voltak, a tüntetők konkrétan összecsaptak a rendőrökkel. Tömeget oszlatni ilyen helyen kell, nem diáktüntetésen.
2023. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem láttam minden felvételt, de azért a diákok se csak békésen énekelgettek ott. Mit számít, hogy diák vagy sem? Egy 30 éves tüntető is lehet békés és erőszakos, ahogy egy diák is.
2023. jún. 18. 15:37
 3/5 A kérdező kommentje:
De azt nem tudom pontosan, összességében mennyire volt ez erőszakos tüntetés, de teljesen békés sem volt, nyilván annyira durva se.
2023. jún. 18. 15:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha garázdaságot követ el, akkor van joga ellene fellépni és le is tartoztatni. Ha csak dühös meg hangos, meg miegymás, akkor nem.

A probléma az, hogy a fidesz betiltotta tüntetéseket ott, ahol nekik kellemetlen. És, ha a rendőr ennek megfelelően távol tartja a tüntetőket, akkor a békés tömeg hirtelen nem lesz békés, mert a rendőr kiszolgálja a diktatúrát.

2023. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 Jó akkor lényegtelen hogy diáktüntetés, de nem tudok rendőri sérültekről. A sorfalnak nyomulni nem erőszakosság. Olvastam hogy palackokat, meg csavarokat dobáltak a rendőrök közé, míg Koszovóban vascsőver verték a rendőröket, meg molotov koktélokat dobtak a sorfalra. Előbbi esetben a rendőrt nem éri sérülés, vagy ha éri, maximum könnyebb sérülések. A sorfalat lehet tartani, a helyzet teljes mértékben kontrollálható még. Nincs ok erőszakot alkalmazni, mert az erőszak további erőszakot szülhet.

Ahol a rendőrök élete már közvetlen veszélyben van, vagy éppen a tüntetők vannak más járókelők, lakók életére veszéllyel, akkor már indokolt az oszlatás, vagy az erőszak alkalmazása. Magyarországon nagyon rég volt olyan erőszakos tüntetés, ahol valóban indokolt lett volna beavatkozni a rendőrségnek.

2023. jún. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!