Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az igazság a bérekkel...

Mi az igazság a bérekkel kapcsolatban? Most melyik politikai oldal hazudik?????

Figyelt kérdés

Még csak középiskolás vagyok, ne gyertek még nem dolgoztál-e kommentekkel. Még csak a kötelező 50 órát teljesitem lassacskán.


Különböző weboldalokon azt írják csomó diplomás munkára hogy az átlag bér 200e, máshol pedig 1m-500e.

Gyakorikérdéseken is csak annyit látni hogy X ember szerint csöves ország vagyunk, a másik szerint tökéletesen meglehet itt élni.

Össze lehet ebben zavarodni.


Most miért nem nem lehetne politika mentes bér tábla oldalt létrehozni???

8 millió ember van kb az országban és máig nincs politika mentesen egy érvényes statisztika a bérekről?


Most a bal oldal hazudik az alacsony bérekkel, vagy a jobb oldal a tökéletes megélhetéssel, diplomás 500e bérekkel??



2023. jún. 26. 21:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

Ott van pl az említett KSH, és idézem:


"Egyetemi végzettséggel már 2021-ben 800e Ft körül volt az átlag havi fizetés, főiskolaival 550e Ft, ma nyilván jóval magasabb."


De ezek bruttó bérek, ahogy a KSH is írja.


Bruttó 800k nettója az 532 000 míg bruttó 550 000 nettója 365 000Ft.


A szakmákra lebontott táblázatban is bruttó bérek szerepelnek és ott már azért fogsz találni jócskán bruttó 300 alatt kereső szakmákat. Az egyik szakmánál bruttó 290 000-ret írtak, annak a nettója 192 850Ft.


Diplomásoknál a garantált bérminimum bruttó 296 400Ft, azaz nettó 197 106Ft. Ezt soknak érzed?

2023. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hogy milyen irányú a végzettség. Pl van olyan ismerősöm, aki 2 diplomával nettó 180-ért kezdett, pedig nem egy hülyegyerek. Mostanra már munkahelyet váltott, többet is keres. Én diploma nélkül 8 éve kb 140 nettót kerestem meg, mostanra ennek több mint a háromszorosát. Persze a megélhetés is jócskán drágult közben.
2023. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, mindig a mediánt nézd, sose az átlagot! Az átlag nem alkalmas annak a bérszintnek a kifejezésére, amire a hétköznapi életben általában kíváncsiak vagyunk, mert eléggé torzít!

A KSH adatok a legmegbízhatóbbak, de ott is vannak trükközések, illetve a módszertanból eredő hibák.

Illetve mindig tegyél különbséget a nettó és a bruttó bér között, mert nagyon nem mindegy, hogy melyikről beszélsz.


Én mindig a nettó mediánt bért szoktam felhozni, ez 290 ezer körül van most. A munkavállalók fele ennyit, vagy ennél kevesebbet visz haza, a másik fele pedig ennél többet.

2023. jún. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha ezt gyk-n meg kell kérdezned neked annyi.


Itt mindenki 2-3 millát keres percenként.



"8 millió ember van kb az országban"


Mondták hogy fos az oktatás

2023. jún. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%
Egy 30 másodperces google keresésbe kerül mindenkinek, hogy megtudja mennyi az átlag, valamint a minimálbér.
2023. jún. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok dologtól függ.


Kisebb cég vagy Multi

IT/Mérnök vagy Tanár

Borsod vagy Budapest

Beszélt nyelvek száma

2023. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű: az a párt hazudik,amelyik az (üres) kincstár kulcsát őrizgeti bőszen. Az meg a Fidesz és társa

Az ellenzék mondhat amit akar, semmi hatalmuk nincs.

Ezért sem értem,miért olyan fontos hogy mit mondanak?

Ők nem tudnak semmin sem változtatni.

Szerintem rég itt az ideje, hogy a regnáló kormányt vonják felelősségre.

2023. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!