Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Míg volt a kötelező magánnyugd...

Míg volt a kötelező magánnyugdíjpénztári tagság, mennyi járulékot kellett fizetni összesen?

Figyelt kérdés
A sima államiba, illetve a magánba, mennyi volt az össz. amit levontak a fizetésből?
2023. júl. 3. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amennyit akartál. A minimum asszem 10% volt. Ha tévednék majd más kijavít. De azon túl amennyit akartál. Perkelhettél 150%-ot is ha arra volt kedved.
2023. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Államigazgatásban dolgoztam, valami "Ezüst ág", vagy hasonló nevű nyugdíjbiztosítónak fizettem, ugyanannyit kifizetett a cég is. Talán 8 ezer forintot, összesen 16 ezer.


Évek után átvette egy ma is közismert biztosító, mint jogutód.


Amikor nyugdíjba mentem, valaszthattam, hogy egyösszegben veszem fel a pézt, vagy havi járulékot kapok. Az egyösszeget választottam.

Végülis a kapott pénz még az általam befizetett összegeket sem fedezte. Reklamációmra annyit feleltek, hogy a korábbi biztosítómtól megkapott dokumentumok alapján ennyi jár.

2023. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazából ez érdekel engem, a 2012-es kötelező magánnyugdíjpénztár megszüntetéses mizériának a mibenléte. Mert csupa zavaros információt találok, és nem igazán tudok elmenni rajta hogy mi is történt valójában.
2023. júl. 3. 12:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet hogy rosszul tudom, de a kötelező magánnyugdíjnál csak annyi volt, hogy az a járulék, ami addig teljesen az államiba ment, annak egy része a magánbiztosítóhoz lett befizetve a munkáltató által
2023. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

@13:02



Igen én is hallottam valami ilyen verziót.


Csak azt próbálom megérteni, hogy itt tényleg annyira lehúzták ezzel az embereket, mint amennyire az ellenzéki hangulatkeltők próbálják ebbe belemagyarázni, vagy pusztán annyi történt hogy az állami nyugdíjrendszerbe olvasztották bele az egészet, és különösebb nagy kár nem érte ezzel az embereket, pusztán megváltoztatták a rendszert.

2023. júl. 3. 13:10
 6/13 anonim ***** válasza:
A kár ami érhette az embereket, az az elmulasztott ígéret, hogy a magánnyugdíjpénztárak majd olyan befektetéseket eszközölnek a befizetett pénzekből, aminek a hozama felülmúlja az állami inflációkövető növekményt. Ez csak egy volt a három nyugdíjpillér közül, a másik az önkéntes magánpénztár, és a saját megtakarítás lett volna. Tényleges kár senkit nem ért, mivel viszonylag még az elején bezárta a kormány a boltot, és átvette az addig befizetett vagyont, és mindenki aki nyugdíjba ment kapta az állami nyugdíjat. Az egész nyugdíj-hajcihő az IMF követelése volt a hitelért amit adtak cserébe, és már akkor látni lehetett, hogy egy következmények nélküli pilótajáték az egész, mivel a pénztárak eltapsolhatták menet közben a befizetett lóvét olyan állami garanciavállalás mellett, ami bukovári esetén is fizet.
2023. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sorozatban alakultak magánbiztosítók, melyek fele átláthatlanul dolgozott.

Ment a hiresztelés, hogy meg fog szünni az állami nyugdíjbiztosítás, ami természestesen az elmúlt tizenegynéhány év alatt sem szünt meg.


Igen. Vannak alacsony nyugdíjak és az elmúl évek inflációja jelentősen csökkentette azok értékét is.

Alascsony nyugdíjak: alacsony bérek után befizetett alacsony nyugdíjjárulék miatt, illetve nem egy több milliós jövedelemmel rendelkező csak minimál járulékot fizetett be, s 65 éves korukután "meglepődtek".


2006-tól M.o. államcsőd közeli helyzetbe került néhány más országgal együtt (Görögország, Portugália, stb.). Erre csak rátett a 2008-as világgazdasági válság.


Az akkori kormány ezt újabb hatalmas hitelekkel próbálta kezelni.


2010 után az új kormány ezt a helyzetet egyéb módokon igyekezett kezelni, ennek esett áldozatául a manyup.


Néhány pénztár jól gazdálkodott, ezek ügyfelei elégedettlenek voltak az intézkedéssel.


A kevésbé "jól gazdálkodók", illetve az "ügyeskedők" különböző módszerekkel kivonták a pénzt a biztosítóból, ezeknél az ügyfelek 10-20-30 év múlva jönnek rá, hogy elbukták a pénzüket, becsődölt a "vállalkozás".

Lásd: 2-es hozzászóló.

2023. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, én is valami ilyet sejtettem.


Csak az állampapírok agresszív marketingelése óta elég hangosak lettek az ilyen károgók hogy "ellopták a magánnyugdíj pénztárba fizetett pénzeket, majd az állampapírokba tett pénzeket is ellopják".


De gondoltam hogy azért a történet nem ennyire fekete vagy fehér.

Illetve nyilván a nyugdíjrendszert hasonlítani az állampapír intézményéhez meglehetősen nonszensz.

2023. júl. 3. 13:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem védeni akarom a fideszt, de más se tudott volna mit csinálni, különben összedölt volna az egész nyugdíjrendszer. Mivel felosztó-kirovó a rendszer, vagyis az aktuális nyugdíjkifizetéseket az aktuális járulékbefizetésekből rendezik, azonnal óriási hiány keletkezett az állami nyugdíjkasszánál, ahol az aktuális kifizetések 100%-át rendezték. Ha normálisan működött volna is a rendszer, 10-20-30 évig a magánbiztosítók csak a pénzt szedték volna be tényleges kifizetések nélkül, addig meg az állam kénytelen lett volna máshonnan elvonni a pénzt hogy fizetni tudja a nyugdíjakat, és ebben még nincs is benne a rizikó, hogy menet közben mennyi biztosító pattan meg a lóvéval. Kár pedig a híresztelésekkel szemben senkit nem ért, mivel eddig aki elérte a nyugdíjkorhatárát mindenki kapja a nyugdíját.
2023. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindig megy a kárrogás.

"Túl nagy" jövedelemet nem biztosítanak az állampapírok, jelenleg szerintem a kamatok az inflációt sem haladják meg.


A mostani kormány célja az, hogy ne külső hitelekkel fedezze az államháztartási hiányt, ezért meg az állampapírok "agresszív markentingelése".


Egy államcsőd esetében minden elképzelhető, de 2006 óta a közelében sem voltunk.

2023. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!