Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért jönnek...

Az emberek miért jönnek mindig a "bezzeg nyugaton (...) ez meg az olcsóbb viszont több a fizetés" dumával miközben amúgy nem izgatja, hogy nyelvtudás nélkül mindezen érveket a hajára kenheti?

Figyelt kérdés

[link]


Erről a posztról és a rá adott kommentekből jut eszembe a kérdés.


Mindenki úgy beszél külföldről, mintha csak a szomszéd városba kellene átköltözni, miközben tökre nyilvánvaló, hogy perfekt nyelvtudás nélkül, a nagy külföldi álom és igérgetéshalmaz is csak egy álom marad.

A magyarok idegennyelvtudása a legrosszabb az EU-ban mégis mindenki kihagyja a képletből a nyelvtudást mint tényezőt.

Miért?


Vagy én vagyok ennyire lemaradva és rajtam kívül minden magyar beszél angolul és/vagy németül?



2023. júl. 10. 00:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%

Hát, én sok olyat ismerek aki 50 fölötti, nyelvtudás nélküliként ment ki Nyugatra és mégis talált állást és nagyon jól él. Igaz nem vezérigazgatói pozícióból kezdte hanem valszeg kuli munkával, de ha kint megtanulod a nyelvet, lehet előrelépni.

Én pl. csak egy középfokú angol nyelvtudással mentem ki mérnöknek Bécsbe, még mindig nem tudok németül, de nem is várják el mert multi cég ahol angolul kell kommunikálni, és az ELSŐ helyre felvettek ahova jelentkeztem külföldre. Budapesten diplomás pályakezdőként bezzeg 6-7 hónapig munkanélküli voltam...

2023. júl. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
És még az a slusszpoén ugye, hogy Nyugaton egy mekis fiú keres annyit, mint Mo.-n egy cégvezető vagy senior vezető fejlesztő vagy egy szakorvos 30 év tapasztalattal. Mindemellett ahogy mondod, az árak már alacsonyabbak kint.
2023. júl. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Az olyan helyeken mint Németország, Ausztria betanított munkákra nyelvtudás nélkül is felvesznek legtöbb esetben. És a minimálbér még mindig több mint háromszorosa a magyarnak.

De ismerek személyesen olyat is, akit nyelvtudás nélkül (vagy legalábbis nagyon minimálissal) kamionsofőrnek is felvettek Svájcban (az pedig már szakmunkának számít)

2023. júl. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező levagy maradva,igen. Ma már a fiatalok jól beszélik az idegen nyelveket és a legügyesebbek ki is mennek.
2023. júl. 10. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
70%
Ismerősöm nulla német tudással ment ki németbe vendéglátózni, kb 2 év alatt kommunikációs szinten megtanult németül. Baromi jól keres, vannak jogai, vannak rendes munkás szakszervezetek stb.
2023. júl. 10. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
16%
Kit érdekel a baromságog, fél év alatt megtanultunk németül. :D
2023. júl. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
4%
Mert buták. Nyugaton minden drágább a fizetések pedig lényegesen alacsonyabbak.
2023. júl. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
19%

"az pedig már szakmunkának számít"


Kamu. Betanított munkának számít. Olyan szakma nincs hogy kamionsofőr.

2023. júl. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
1%
Csak azt nem értem, hogy #bezzegnyugat miért szorul rá a külföldi munkaerőre, ha nekik #bezzegoktatásuk, #bezzegcsaládpolitikájuk, és #bezzegfizetésük van?
2023. júl. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
3%
Nyugat eléggé szar hely.
2023. júl. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!