Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az EU-nak fontos a jogállam...

Ha az EU-nak fontos a jogállamiság és a demokrácia, akkor migrációs kérdésben miért akarja megkerülni a tagállamokat?

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 09:21
1 2 3 4
 1/38 hypno ***** válasza:
67%

Ha a magyar kormány úgy gondolja, hogy az erősebbnek engedni kell, hogy azt csináljon amit jónak lát, akkor miért púposkodunk még mindíg az EU-val, meg a Nato-val?


Már rég itt lehetne az eu-s pénz és fele sem lenne az infláció.

2023. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
89%

Miért? Meg akarja kerülni a tagállamokat?


Az EU-t nem a tagállamok alkotják? Az EU döntéseit nem a tagállamok hozzák?


Nem az a célja, hogy a tagállamok egységesen vegyék ki a részüket az egész Európát érintő problémák megoldásában?

2023. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
85%
Az EU a tagállamok politikusaiból áll. Fizikailag lehetetlen megkerülnie a tagállamokat, mivel az EU maga a tagállamok összessége.
2023. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
13%

#1 "Ha a magyar kormány úgy gondolja, hogy az erősebbnek engedni kell, hogy azt csináljon amit jónak lát, akkor miért púposkodunk még mindíg az EU-val, meg a Nato-val?"

Miért kell mindig hazudni? Ilyen ostobán?

Soha nem mondott ilyet a magyar kormányzat.

A demokrácia alapja az, hoyg a döntéseket többségi elven hozzuk - de betartva a meghozott szabályokat, törvényeket.

Az EU nem többségi elven működik mivel nem egy egységes birodalom. Az EU-nak a legfontosabb és legfelső döntéshozó szerve a miniszterelnökök tanácsa. A csatlakozási szerződésünkben elfogadtuk azokat a mechanizmusokat amik alapján a döntések születnek és megegyeztünk abban, milyen területeken születhetnek sima többségi döntések, hol tartjuk a meg a szuverenitásunkat, amely területeken kizárólag olyan döntések születhetnek amikbe minden tagállam vezetője - így maga az ország is beleegyezik.

Ide tartozik a bevándorlás, migrációs politika területe is.

Ezekben a kérdésekben nem születhet sima többségi döntés pont az EU saját szabályai szerint. Az Európai Tanácsban az országok vezetői úgy döntöttek nem régen, hogy továbbra is tagállami hatáskör marad a migráció és ott szeretnének ezek után is megtárgyalni, eldönteni hasonló kérdéseket. vagyis nem adta át a szuverén tagországok vezetése egyszerű többségi döntésbe a migrációval kapcsolatos kérdéseket.

A NATO ugyanígy szuverén országok közössége.

Értem, hogy te szeretnél egy szovjetunió 2.0-ban élni alárendeltként, eleve megszüntetve még az esélyét is annak, hogy a 10 milliós népességű országodnak bármi lehetősége legyen önálló döntést hoznia egy 440 milliós közösségben - de az ország többi tagja nem így döntött.

Szánalmas, hogy pont te erőlködsz ilyen ostobaságokkal, miközben napestig jogállamiságozol meg diktatúrázol.

2023. júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
13%

#3 "Az EU a tagállamok politikusaiból áll. Fizikailag lehetetlen megkerülnie a tagállamokat, mivel az EU maga a tagállamok összessége."

Ez így nem igaz.

Mivel az EP-ben népességarányosan vannak elosztva a képviselői helyek, így a 705 fős EP-ben pl. a szlovéneknek, letteknek csak 8-8 képviselője szavazhat, de a legnagyobb számú német képviselő csoport is csak 96 fős.

Még a legnagyobb tagállamnak is csak 14%-a van az EP-ben, minden gond nélkül le lehet szavazni még Németországot is.

Vagyis pont az ellenkezője a valóság, kivétel nélkül az összes tagállamot meg lehet kerülni a döntésekben. Sőt, előfordulhatna olyan eset is, hogy a német+spanyol+francia+lengyel+román+holland+svéd képviselők olyan döntést hoznak ami teljesen ellentétes a másik 20 tagállam akaratával, szimplán csak mert ez a 7 tagállam többséget tud összehozni egy szavazáskor.

2023. júl. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
48%

#4

"A demokrácia alapja az, hoyg a döntéseket többségi elven hozzuk"

Társadalmi többség elvén és nem parlamenti többségén. Ez a demokrácia alapja. A fidesz mögött nincs társadalmi többség, mégsem tárgyal az ellenzéki pártokkal.

Szóval de, a fidesz számtalanszor mondta, hogy az erősebb kutya b*szik.


"Az EU nem többségi elven működik mivel nem egy egységes birodalom."

Egyébként de, sok szempontból többségi elven működik és sok szempontból egységes.


"A csatlakozási szerződésünkben elfogadtuk azokat a mechanizmusokat amik alapján a döntések születnek"

Nem csak ezt fogadtuk el, hanem számtalan mást is elfogadtunk, amit a fidesz nem tart be és sipákol, amikor ezt számon kérik rajta.


"Értem, hogy te szeretnél egy szovjetunió 2.0-ban élni alárendeltként"

Lol, retardált példa 2.0

Az EU-ban, ahol az országokból küldött politikusok döntenek, ott nem beszélhetünk alárendeltségről, mert mi is a döntéshozók közt vagyunk. A Szovjetunió esetén pedig nem voltunk.


"a 10 milliós népességű országodnak bármi lehetősége legyen önálló döntést hoznia egy 440 milliós közösségben"

Lol 2.0

Te ostoba vagy? :DDD

Itt nem arról van szó, hogy a 10 milliós ország hoz-e önálló döntést, hanem hogy a 10 milliós ország kis diktátorként parancsolgat a 440 milliós közösségnek. Jelenleg itt tartunk és úgy, hogy a fidesz a szerződésben foglaltakat sem tartja be. :)


"Szánalmas, hogy pont te erőlködsz ilyen ostobaságokkal, miközben napestig jogállamiságozol meg diktatúrázol."

Nálunk tényleg egy diktatúra van. Ez tény.

Annyi különbséggel, hogy nem kemény, hanem puha diktatárúa, de aki értelmes, az ezt nem tagadja.

2023. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
62%

#5 - Egyrészt ezek a játékszabályok. A tagállamok elfogadták, hogy menni képviselőjük lesz a parlamentben.


Másrészt elég szűk a parlament jogköre, a valódi döntések többségét a bizottság hozza.


Harmadrészt, a parlamentben nem országok szrint ülnek és nem országok szerint szavaznak egyformán a képviselők, így a példád eléggé sántít.

2023. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 hypno ***** válasza:
70%

Azért az izgalmas, amikor Orbán pocakdüllesztve fotózkodik az olasz szövetségesével, de amikor annyit kellene neki - mármint az olasz szövetségesnek - segíteni, hogy a hozzá érkező migránsok egy részénél lefolytassuk a menekültügyi eljárást, akkor megy a hazudozás, hogy migránsok kötelező betelepítését erőszakolják ránk, mert annyi nem szorult bele, hogy a szövetségesével szolidáris legyen.


Ez szégyen.

2023. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
18%

#6 "Társadalmi többség elvén és nem parlamenti többségén. Ez a demokrácia alapja. A fidesz mögött nincs társadalmi többség, mégsem tárgyal az ellenzéki pártokkal."

Ez nem igaz. Egyrészt ott van a társadalmi többség is a fidesz-kdnp mögött, másrészt meg szándékosan értelmezed félre a demokráciát.

A társadalmi többség azt jelenti, hogy elfogadtuk annak szabályait miképpen választjuk ki a vezetőinket. Ezért 2/3-os a választási törvény és az alkotmány módosítása a parlamentben is.

Amikor ezen társadalmi többség eldöntötte mik legyenek a szabályok, onnantól már az ezek megszabta többség kell a döntések meghozatalához. Mivel az a döntés született, hogy az országot mi állampolgárok képviselők útján vezetjük - ezért hívjuk képviseleti demokráciának - ezért választunk parlamenti képviselőket akikre átruházzuk a döntési jogunkat és nem szavazunk meg mindent népszavazáson helyettük.

Az EU-ban ugyanígy kialakították az "állampolgárok" a szabályokat és az le is van fektetve az alap dokumentumokban. Ezért nem az Európai Parlament a kizárólagos döntéshozó, mivel a tagállamok nem mondtak le minden területen a saját döntési jogukról a képviselők javára.

Hiába van EP és hiába vannak ott képviselők minden tagállamból, nem ez a legfőbb döntéshozó szerve az EU-nak és ez van lefektetve azokban az alapokmányokban amiket társadalmi többséggel a tagállamok elfogadtak - a legtöbben népszavazással a csatlakozáskor.

A parlamenti demokrácia nem azt jelenti, hogy az emberek megválasztanak egy kormányzatot majd nem az történik amit az a kormányzat akar, hanem a kisebbségben maradt ellenzék. Akkor felesleges volna az egész választás, nem is kellene kormányt alakítani. Pont arról szól az egész választás, hoyg kiderüljön kik mögött áll a szavazók többsége és kik lesznek így azok akiknek egy ciklusra a kezébe adjuk a döntés jogát.

2023. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
62%
#7 Igen, ez a lényeg. Ez az amit mások nem hajlandóak felfogni és pont ez az amit próbáltam leírni.
2023. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!