Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán bejelentette, a következ...

Orbán bejelentette, a következő évben 10%-kal kell csökkenteni az állam kiadását. 3 opciót emlegetett: egészségügy, oktatás, családtámogatások. Min lehetne még spórolni?

Figyelt kérdés

A rekord magas államháztartási hiány miatt újabb megszorításokra kell számítanunk. Kérdés, mi a nyavalyán lehetne még spórolni ami állami kiadás? Az egészségügyön nem tudom hol lehetne még, mivel már így is Afrikai színvonalú. Én még fiatal vagyok, az utóbbi 10 évben egy éjszakát töltöttem kórházban Győrben, életem egyik legszarabb élménye volt. Nem csináltak velem semmit, csak megfigyelés alatt tartottak. De nem volt WC papír, szó szerint moslék volt a kaja, a nővérek olyan kiégettek voltak hogy arra szavak nincsenek, nem mondtak semmit hogy mit miért csinálnak, ha kérdeztem valamit nem válaszoltak csak flegmán elmentek, rosszabb volt mint egy börtönben vagy egy koncentrációs táborban.

Az oktatáson sem tudom hol lehetne még spórolni, mert így is rinyálás van a nettó 200 ezer körüli pedagógus bérek miatt. De még így is megemlítette Orbán, hogy ezen is lehetne még hol visszavenni a költségekből.

A családtámogatások már egy érdekesebb téma. A CSOK-ot januártól megszüntetik az 5000 fő fölötti településeken, de ez eddig sem a családokat támogatta, hanem csak az ingatlanárakat verte fel. Ez is volt a célja az intézkedésnek eredetileg is. A családi pótlék az semmi, Gyurcsány idején is ennyi volt, ötöd ilyen árszínvonal mellett. Az szerintem smafu.

Amin viszont még valóban meg lehetne még nyirbálni, az a családi adókedvezmények. Bizony az komoly pénz és igazságtalan. Mert miért kelljen kevesebbet adóznia akinek gyereke van mint akinek nincs gyereke? A gyerekvállalás magánügy, mindenki maga dönti el szeretne-e vállalni, és neki kell a költségeket is vállalni, nem a közösből elvenni gyereknevelésre.

Szerintetek is a családi adókedvezményekből fognak faragni jövőre? Mert máson már nem nagyon lehet, minden más afrikai szinten van már.


2023. júl. 15. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem eltörlik a családi adókedvezményt, csak még gondolkodnak rajta, hogy lehetne az egészet Brüsszelre és a baloldalra kenni.
2023. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Mikor jelentette be, hogy 10%-kal csökkenteni kell a kiadásokat és ezeken a területeken. Keresgéltem, de konkrétan nem találni erről szóló cikket. Az már más kérdés, hogy ilyen jellegű bejelentés nélkül is megteszik.
2023. júl. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Oktatásban még az egyetemistákat lehet kicsinálni, mert a sok állami ösztöndíjas ember is elvesz pár millió forintot a kasszából. Ha csak az orvosi egyetemre gondolunk, vagy akármelyik másikra, ahol 3-4-500 ezer lenne a tandíj félévekre, és több száz/ezer ember tanul állami ösztöndíjjal, akkor ha ezeket kivonjuk a rendszerből, akkor talán 1-2 milliárdot tudnak spórolni.

Egészségügyben lejjebb szerintem már nehezebben lehetne menni, de ne becsüljük túl a fentiek képességét.

Családi adókedvezményeket, CSOK-ot nagy eséllyel tovább szűkítik az egyéb támogatásokkal együtt.

Viszont akiknek megnézem az arcukat majd, azok az állampapírosok lesznek.

Azt a 11-12%-os hozamot fizetni több százezer embernek, hatalmas összegekkel.. na az ellen fognak még kitalálni valamit, vagy megadóztatják egy nagyobb számmal, vagy azt mondják, hogy nem fizetnek.

2023. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Erről valami forrás?
2023. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező, Orbán semmi ilyet nem mondott.

Miért kell állandóan hazudni?

Mutasd már meg nekünk hogy honnan vetted ezeket a dolgokat, mert Orbántól bizonyosan nem.

Kifejezetten arról beszéltek a kormánytagok, hogy ezen a 3 területen bizonyosan nem nyúlnak a szükséges kiadásokhoz és megcsinálják a további egészségügyi béremeléseket, az oktatásban is megy majd a tanárok béremelése, a családtámogatásokból sem vesznek el - a CSOK-ra fordítható pénzeket nem elvették hanem a kistelepülésekre fogják fordítani.

Szóval honnan szedted ezeket a baromságokat?

2023. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

...


Minden nap olvashatsz újabb lehetőségeket

2023. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

igazából rengeteget, mert baromi pazarló az egész rendszer.


azt tudtad például, hogy a tanárhiány közepette egyébként az élmezőnyben vagyunk az egy tanárra eső gyerekek számában 10 gyerek/tanár? az EU átlag 13,5. Finnek 13, Németek 15, Franciák 18.


mondjuk attól nem félek, hogy tényleg olyat csinálnának, aminek van is értelme.

2023. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
24%
#6 Na akkor kérlek másold már be ide Orbánnak azokat a mondatait amikből neked ez jött le, mert én nem találok ilyet!
2023. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

5


Én is ezért kérdeztem tőle. Mutasson erről valami forrást.

2023. júl. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 hypno ***** válasza:
Mondjuk a zuglói gödör 244 milliádért simán lemondható lenne...vagy azt már megszerezte a kormány a nemzeth vejétől?
2023. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!