Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Veszel állampapírt? És mennyit?

Veszel állampapírt? És mennyit?

Figyelt kérdés
Én veszek a jövőben mert szótfogadok, ezt szeretné a kormány.
2023. júl. 18. 14:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem veszek. Egy fakockát nem bíznék a kormányra, mert azt is ellopnák, nemhogy a pénzemet.
2023. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%
Hát aki vesz, amit kap az minden az övé lehet😅
2023. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%

Nekem már több éve van bent pénzem, vegyes sorozatokban, vegyes lejáratokkal. Már volt is, ami lejárt, azt visszforgattam újabbakba. Minimális reálkamat van csak rajta, infláció plusz fél-egy százalék.

Ha visszakeresel 2-3 évvel ezelőtti kérdéseket, senkinek semmi baja nem volt az állampapírral, mint megtakarítási, befektetési formával. És a szabályok azóta sem változtak, most mégis hirtelen ördögtől való lett a papír itt az oldalon.

Nagyságrendileg 30 millió forint van bent, kb 4,5 milliót fog kamatozni idén, jövőre pedig még többet. Óránként egy ötszázas kamat, még alvás közben is.

2023. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
91%

Ami tény most jó kamatokat kapsz most 15,5 % PMÁPra, jővőre meg kb 18% kapsz.


a baj csak az hogy kezdik erőltetni az emberekre, ami egy egyszerü ember számára azt is jelenti, hogy akkora a gond a költségvetésbe, hogy üres a kassza, ami meg rengeteg negativ dologgal fog járni.

2023. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%
Semennyit,örülök ha kijövök a fizuból.Ilyesmire nem futja.
2023. júl. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
38%
Semennyit.
2023. júl. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nyáron vettem, mivel a nagy infláció miatt aggódni kezdtem, hogy egyre kevesebbet ér a pénzem. Addig nem fektettem be semmibe, csak egy részét euróra váltottam. Nekem igazából az a fontos, hogy nagyjából tartsa az értéket a pénzem, mert nem azért dolgozok, hogy egyre kevesebbet érjen a pénzem. A Fideszben egyáltalán nem bízom, de az állampapír az már egy régóta működő dolog. Nekem még születésemkor kötöttek babakötvény szerűséget és közben volt mindenféle politikai párt hatalmon, Gyurcsány, Orbán is, de megkaptam a pénzt kamatokkal együtt 2015-ben. Pedig gondolom volt riogatás akkoriban is, főleg Gyurcsány alatt, de csak ki lett fizetve végül.
2023. júl. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem veszek állampapírt, mert nem bízom benne, ahogyan a kormányban sem!

Másba fektettem a pénzemet.

2023. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!