Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz olyan ellenzék...

Mikor lesz olyan ellenzék hazánkban, aki valóban képes lesz ezt a Fidesz kormányt leváltani?

Figyelt kérdés

2023. júl. 22. 08:58
A kérdező szavazást indított:
Nagyon soká lesz ilyen ellenzék.
Soha.
Hamarosan belátható időn belül.
Nem tudom.
Nem érdekel, mert nekem jó ez ami van.
14 szavazat
 1/7 hypno ***** válasza:
72%

Nem az ellenzéken múlik. Már most is van olyan.


Emberek nincsenek, akik a változás lehetőségére hajlandók lecserelni a változatlanság posványát.


Magyarán látják, hogy kilopják a szemüket, látják, hogy sz.rba sem veszik őket, látják, hogy ez ugyanaz a bolsevik banda, csak más logó van a szászlón, de csont nélkül beszopják a sunyi propagandát és mindeközben bennük az alaptalan bizalom, hogy ők nem kerülnek sorra.

2023. júl. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Előbb vagy utóbb mindenkinek elege lesz a Fideszből. Egyre többen ébrednek fel. Nem működnek a legjobban a kis megafos és patriota tartalomkészitők milliókkal jutalmazott nullát érő munkája. Gyengülnek és nincs jelenleg semmilyen vadonatúj ellenségkép akikből az adókból tudnának felesleges reklámokat gyártani.


Ha nem következő választáskor, én kezdem érezni hogy nem sokára új kormány lesz Magyarországon. Reméljük kevesebb mint 10 éven belül.

2023. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem lenne az ellenzéknek a frusztrált, habzószájú, érzelemmotivált szavazóbázisa(akik állítólagosan az értelmiséget képviselik) már gőzerővel lehetne változás, de folyton azt olvasni jópár emberkétől, milyen idióták a fidesz szavazók.....mi erre a reakció, na mi? A fix 2/3-ad.
2023. júl. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hypno ***** válasza:
81%

#3


Miért, nem idióták?

Akkor ők most ajándékba kapják a fejükre azt a sz.rt amit mi többiek büntetésből.

2023. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ennek megértéséhez érdekes megnézni, mi kellett ahhoz, hogy legyen egy Fidesz.


Volt pár karizmatikus, rettentően eltökélt ember, akik rendszert akartak váltani, fiatalok voltak, és még nem korrumpálta őket az aktuális rezsim. Tegyük fel, hogy ez még úgy meg is van, és a jelenlegi kis pártok között tudunk találni valakit, aki annyira céltudatos és elhivatott.


Volt egy viszonylagos konszenzus arról, hogy a nép többsége már megszabadulna a szovjetektől, a diktatúrától, ha módja van rá, és szeretne inkább valami nyugatosat. Szerintem ehhez hasonló közös vágy, amiben megkapaszkodhatna egy lökésszerű mozgalom, jelenleg nincs. A jelenlegi helyzet olyasmi, mintha a rendszerváltáskor az ország fele a Szovjetúnióhoz akart volna csatlakozni, és hazaárulónak tartotta volna, aki meg akar szabadulni a katonai megszállástól.


A rendszerváltással nagyjából lenullázódott a politikai paletta, és nagyjából azonos feltételekkel indultak a pártok. Mármint a hátország nyilván másmilyen volt, de a mostani helyzet kicsit olyan, mintha a még regnáló Kádárt kellene lenyomni, akinek minden apparátusa megvan ahhoz, hogy ezt megakadályozza. A kettő természetesen nem ugyanaz, mert az egy nyilvánvaló diktatúra volt, most pedig alapvetően lehetne választást nyerni, de egy mostani ellenzék nem azokkal az esélyekkel indul, mint a Fidesz.


És akkor miből él addig a politikus, ameddig nem tud legalább bejutni a parlamentbe? Leginkább szponzorokból, akik pénzelnek, hogy bejuthass. Milyen típusú szponzort tudsz magadnak keríteni jelenleg Magyarországon, akinek belefér az, hogy támogasson egy ellenzéki jelöltet, és ezért nem tudja tönkretenni az állam és a NER-lovagok? Leginkább külföldit (pl Orbánéknak ilyen volt a sokat szidott Soros György). Lásd: a "hazaáruló" ellenzék is ezzel próbálkozott.


Szóval számomra nehéz elképzelni, hogyan lehetne itt felépíteni valamit. Először is meg kell küzdenem az ellenzéki riválisokkal. Tegyük fel, hogy ezt megoldottam, és vagy lenyomtam, vagy magam mögé rendeztem az ellenfeleimet, és egyértelműen látszik, hogy én leszek a legerősebb kihívó. Ebben a pillanatban a szponzoraim üzleti lehetőségei hirtelen elkezdenek elfogyni, NAV ellenőréseket, szektoradókat, fenyegetéseket kapnak. Rólam előkerül egy rendőrségi igazoltatás jegyzőkönyve, amikor a mindeszenti rockfesztivál mellett az utcán okádtam részegen 16 évesen. Ha ezeket is túlélem, és mondjuk nyugaton elkezdenek bennem fantáziát látni, és mindenféle alapítványon keresztül támogatni, akkor jön az, hogy jogilag kinyírják az ilyen alapítványokat. Ha ezek után közvetlenül kapok támogatókat, belőlem hazaárulót és törvényszegőt csinálnak.


Hát, sok sikert annak, aki ezt meg tudja oldani...

2023. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Az embereknek elege van a fideszből. De az ellenzékből is.

Akkor lesz esély a kormányváltásra ha az ellenzéki oldalon nem az lesz a válasz a választási vereség okait firtató kérdésekre hogy a birka szavazók miatt.

Kellene egy kis önkritika. Mit nyújtunk mi a választóknak ? Erre van szüksége a választóknak ? A választási vereségből kiindulva nem. Tehát újratervezés és nem a választók sértegetése.

2023. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:
57%

#6


A választók önérzete kib.ssza a biztosítékot. Roppant önérzetesek, de mind csak a kolomp után tud menni.


Meg is mondta a nemzet kolompja, hogy


„kellenek olyan emberek, akik értik, mi történik, elmagyarázzák az embereknek, mi történik, és segítenek felkészülni a jövőre. Akinek adott talentumot a Jóisten, annak ez a sorsa, és én örülök, hogy nem vagyok sorstalan”.


És akiknek elmagyarázza hogy mi történik, az van megsértődve ha lebirkázzák?

2023. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!