Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amikor fogyasztási sokkról...

Amikor fogyasztási sokkról beszélünk, akkor azt arra értjük, hogy sokkolóan nagy a fogyasztás?

Figyelt kérdés

A Tesco-ban errefelé még az önkiszolgálóknál is sor szokott lenni, akkora a fogyasztás. A gyorséttermeknél még a rendelő kioszk automatáknál is sor van, hát még amikor várni kell amíg elkészítik. Rendes éttermekbe sokszor már be se fér az ember, mert nincs szabad asztal. A kávézók, beülős helye, szórakozóhelyek is tele vannak. Az elmúlt 10 évben sokszorosára nőtt az ilyen jellegű szolgáltatások száma, mert az emberek vásárlóereje akkorát ugrott. És ez most sem esett vissza.

Egyszerűen azt látom, hogy a magyarok soha sem fogyasztottak még ennyit mint most. Nem tudom, hol van itt szegénység az ellenzék szerint. Ráadásul mindez egy igen lenézett és szegénynek tartott VÁRmegyében, nem a fővárosban, nem a balatonon, nem észak-nyugat Mo.-n... mert tuti rávágná mindenki, hogy biztos ez ott van csak azért torzít a képen. Biztos azt mondanátok, menjek Borsodba, ott majd meglátom. De hát könyörgök, már itt vagyok. Ez a rejtélyes hely Miskolc. Az pont ott van Borsodban.

Akkor komolyan kérdezem, hol van itt szegénység, amikor azt látom, hogy az emberek itt is dőzsölnek?


2023. júl. 23. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Pedig, bizonyos termékek esetén pl:gumiabroncs visszaugrott a fogyasztás.


Nyilván, nem igaz, amit az ellenzék felvázol,hogy itt etiópiai állapotok vannak.De, az sem igaz,hogy nem csökkent a fogyasztás.

2023. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Ign. És a szegénység érezhetően visszaesett az elmúlt 13 évben.
2023. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:
76%

Egyszerűen azt látom, hogy ma téged küldtek propaganda kérdést feltenni. Vasárnap pótlék jár?


A fogyasztás csökkenéséről nem az ellenzék beszélt, hanem Országos Kereskedelmi Szövetség.

Hogy te helyben mit látsz az egy dolog. Te az alagút végén a fényt látod, a masiniszta meg azt a kretént aki szembe gyalogol a mozdonnyal.

2023. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hypno ***** válasza:
100%

[link]


Vajon a KSH honnan szedte az információit? Biztos ellenzékiek...Ja, nem!

2023. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Az, hogy te mit látsz a teszkóban, amikor odamész, nem releváns.


Ha én lemegyek a 2 házzal odébb lévő sarki dohányboltba, és történetesen azalatt az idő alatt csak vadiúj AMG merciket, Tesla-kat, meg Audi A8-akat látok elhaladni az utcán, abból nem következik az, hogy Magyarországon mindenki ilyen kocsikkal szaladgál.


2. Amúgy sem releváns, hogy mekkora a sor, mert önmagában ebből nem következik semmi.

Ha mindenki zsömlével meg párizsival rakja tele a kosarát, akkor is pont ugyanakkora lesz a sor, mintha ugyanezek az emberek téliszalámival meg sajttal meg lazaccal meg déligyümölcsökkel raknák tele a kosarukat.


Épp azért vannak a KSH statisztikái, hogy az ilyeneket ki lehessen mutatni, és onnan bizony kimutatható, hogy a fogyasztás nem kicsit csökkent, csak ezt a NER-média nem írja meg.

2023. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, megint kiírta ez a szerencsétlen a napi "magyarok nem szegények" kérdést... Hány krumpli jár érte?
2023. júl. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én, mint tényleges rendszeres kávézóba, éttermekbe járó, az éven, ha nem volt valami különleges esemény, nem tapasztaltam azt, hogy tele lenne minden. Sőt a legtöbb esetben még akár osztálytalálkozót is tudtam volna tartani, annyira lyukas volt..

Nem is értem honnan szülitek ezeket..

2023. júl. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!