Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem hálátlan disznók azok a...

Nem hálátlan disznók azok a családosok, akik annak ellenére hogy családi adókedvezmény van, még panaszkodnak is az "alacsony" pedagógus bérek miatt?

Figyelt kérdés

Még csak nem is vagyok echte Fidesz szavazó, de még én is nagy hálátlanságnak érzem hogy ha valaki panaszkodik a pedagógusok alacsonynak tartott bére miatt és az oktatás "leépítése" miatt. Mert hát egy szingli embert gondolom pont nem érdekli az oktatás, azok a családok akiknek nem jár adókedvezmény meg nem dolgoznak vagy közmunkások azok is pont letojják milyen minőségű oktatásban részesül Fernándó és Lüszeszítá.

A családi adókedvezmény az pont a dolgozó szülőket támogatja, hogy szabadon felhasználható pénzhez jussanak. Ha azt megvonnák, akkor megnézném hogy állna a szájuk. Annyi pénzből már simán járathatják magániskolába a kölyköket ha nem tetszik az állami, mint Amerikában.

Amerikai életszínvonalat nyújt a kormány, és még ez sem elég?


2023. júl. 24. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, te ebben az országban élsz?

A családi adókedvezmény nem sokat ér, ha a szülők nem valami multinál középvezetők vagy senior account 3 mondatos micsodák.


Ha, mondjuk egyik boltos, a másik meg mondjuk buszsofőr, akkor bizony nem dőzsölnek abból az adókedvezményből.

2023. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Egy kutya nem örül így a koncnak, amit odadobnak neki....
2023. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

"...de még én is nagy hálátlanságnak érzem hogy ha valaki panaszkodik a pedagógusok alacsonynak tartott bére miatt és az oktatás "leépítése" miatt."

Nem tudom mit szedsz, de ütős cucc lehet!


"Mert hát egy szingli embert gondolom pont nem érdekli az oktatás"

Rosszul gondolod. Ez pont a tipikus fideszes gondolkodás: nem vagyok érintett így nem érdekel.

Azt már meg sem kérdezem hogy a picinyke agyadban az fel sem merült, hogy egy szinglit azért érdekel a téma, mert esetleg ő maga pedagógus?


"Annyi pénzből már simán járathatják magániskolába a kölyköket ha nem tetszik az állami, mint Amerikában."

Fogalmad sincs arról amiről hablatyolsz.

De ha igazad is lenne - nincs - és a családi adókedvezményből járathatnák a gyerekeiket magániskolába, akkor az a családi adókedvezmény lényege, hogy abból az emberek magániskolába járassák a gyerekeiket? Ez esetben mennyire is szabadon elkölthető a pénz? Mennyivel járnak jobban, mintha az állam egy magas szinten működő állami iskolarendszert tartana fenn?

2023. júl. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy kéne két külön vezetőség a nép két felnének: egy olyan akik visszahoznák a feudalizmust, és lenne egy király akinek a lába nyomát is meg lehetne csókolni; aki ha csak rádnéz, az egy áldás, és még te örülsz ha adót fizethetsz neki, hiszen ő aztán megérdemel mindent... Minden amit kapsz egy óriási csoda. amiért életed végéig hálásnak kell lenned, hiszen pontosan tudod hogy milyen felesleges és eldobható vagy a nagy királyhoz képest.


A másik pedig egy rendes kormány lenne olyan embereknek akik tudják hogy nem a nép tartozik végtelen hálával az elnöknek, hanem az elnök tartozik végtelen alázattal a népnek. Értékeli a kritikát; ha a nép (aki megválasztotta!) felszólal ellene, akkor evidens neki, hogy rosszul végzi a dolgát, és párbeszédet folytatva megprobálná megoldani azt, ami rossz. Nem alamizsnát osztogatna, amit vagy megkapsz, vagy nem, hanem az érdekeid fontosak neki, legyél szülő, legyél tanár, legyél szegény, legyél kisebbség, stb.


A legnagyobb politikai nézeteltérések szerintem ebből adódnak. Az egyik oldal DNS-ébe elemi szinten bele van kódolva a tekintélyimádat, és az "uralkodj felettem királyom" mentalitás, a másik oldal viszont civilizáltan akar élni.

2023. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én csak egyszerűen senkiháziaknak nézem azokat a 'munkatársakat',akik felkarmoltak mindent amit lehetett, és véres szájal köpködnek.....!
2023. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Hm, érdekes. A szavazatvásárlás drágulni látszik, és ez nem tetszik a kollegáknak? Hát ez van, ha nincs családod, akkor a te tarifád kisebb Orbánnál, ez van koma. A te szavazatod kevesebbet ér. Miért nem szültél, milyen magyar vagy te?
2023. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Így van ahogy írod kérdező, nem hálátlan disznók.
2023. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

"Amerikai életszínvonalat nyújt a kormány"


Valóban, csak sajnos alabamait :D

2023. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

"Valóban, csak sajnos alabamait :D"


Hol keresnek itt annyit az emberek?

2023. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

> Annyi pénzből már simán járathatják magániskolába a kölyköket ha nem tetszik az állami, mint Amerikában.

-A családi adókedvezmény kétgyerekes családban havi 20eFt gyerekenként, azaz évi 240eFt/gyerek. Ebből magániskolába? A 17/18-as tanévben, öt évvel ezelőtt volt 200eFT/tanuló/év az egyházi iskolák DOLOGI normatívája (azaz ebben a tanárok bére nincs benne, csak a felújítás-üzemeltetés-fejlesztés) Kb. 6-700 000 ft/tanuló/tanév hozza ki nullszaldósra egy magániskola költségvetését, a mai nyomott tanári bérek mellett. De ebben akkor semmi innováció nincs, mert a kerettantervtől való eltérés szakértése komoly összeg. Az igazán gazdagok, mint pl. Rákay Philip engedhetik csak meg az évi 7 milliós tandíjat, ami már nemzetközi iskola és köze sincs a magyar kerettantervhez.

2023. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!