Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miről kellett lemondanod az...

Miről kellett lemondanod az Orbáni infláció miatt?

Figyelt kérdés

2023. júl. 25. 12:22
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
79%
egy nyugodt életről és hittről.
2023. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
83%
A legutóbbi választások óta a magyar emberek eszébe vetett hitről. Elképesztő nagy csalódás, persze én voltam naiv.
2023. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
69%

13 🤡


Mindig azt hazudozod, ami épp kell alátámasztani a mondanivalód???


Nem építkeztél te, az biztos. 2010-ben egy generálvállalkozó 200ezer/m2 áron simán vállalta kulcsrakészre, de 160ezerért is vállaltak sokan, nem könnyűszerkezeteset az országban.


16 éve, 2017-ben még 140ezerért is volt. Igen, 100m2 14 millió. Plusz telek, közmű, kerítés, udvar.


Pontosan tudom. Mi javarészt saját munkával, extrém hőszigeteléssel (20cm grafit), internorm nyílászárókkal is kijöttünk 120m2 20 millából, 2009-ben somogyban. Ez tény.


Mire jó, hogy gusztustalan (pfújj) hazugságokat kell alkalmazni, hogy megvédd ezt a büdös mocskos bandát, aki szétverte mára az országot???

2023. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
#23 De jó hogy így látatlanba tudod, hogy nem is építkeztem. 16 éve költöztünk be a házunkba májusban. Azóta is ebben élünk.
2023. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
70%

24 "Mi 16 éve építkeztünk, akkor sem volt elég 20 millió semmire."


Hát innen tudom hogy nem építkeztél, akkoriban 20 millió bizony elég volt kerítéssel udvarral közművel kulcsrakészen 100 nettó m2 földszintes házra és az messze nem "semmi".

Az akkori támogatás 2,4milla volt 3 gyerekre, ami bizony tekintélyes része volt a teljes költségnek és nem érezte úgy semmilyen vállalkozó, hogy azaz övé, sőt nem is tudtak róla hogy igényelted vagy sem.


30cm ytong falakra áthidalókra elég volt (120m2 nettó alapterület) ragasztóval 1,2milla anyagár kiszállítva. Akkoriban 20ezerért darus szerelvény kihozta 20km-re, akár 16 raklapot is nem voltak ilyen böszme útdíjak, amik az anyagárat is jelentősen drágították.

Komplett e gerenda födém volt anyagárban vassal 1 milla.

1 mázsa cement 32,5 volt 2400Ft. 1m3 sóder 2500Ft.

Tető faanyag 12 m3 volt 600ezer kiszállítva és száraz fűrészáru volt, creaton balance engóbozott cserép kúppal mindennel 900ezer 190m2-re (teraszra is).

1 segédmunkás 5-6ezerért + kaja pia 10 órát betonozott és megcsinált belőle közel egy nagybevásárlást a tescoban. Egy kőműves 8-10ezerért dolgozott maszekban.


És a mai magyar helyzet azért is drasztikusan sz@r, mert bizony a lakáshoz jutás költsége nincs benne az infláció számításban. Ha benne lenne, akkor kijönne, hogy fele annyi a reálbérünk. Ezt sikerült elérni sok 1000 milliárd eu támogatásból, jó világgazdasági környezetben. Nagy taps. És nem értitek, hogy mi a bajunk ezekkel a semmihez a lopáson/hazudozáson kívül nem értő szarjankókkal. Mindenki elhagyott vagy beért, akivel még 13 éve versenyeztünk. Ezek a tények magyarkodó birkák és ti ezért mindenkit felelőssé tesztek, csak a 2/3 kormányunkat nem :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2023. júl. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
79%

#25 Most komolyan azon akarsz vitatkozni, hogy nekünk mennyibe került az építkezésünk? Csak a telek volt 10 millió és a közművek még nem voltak az utcában sem akkor. A közművek kertbe bekötése újabb sok százezer volt, amihez még egyszer ennyit tett az önkormányzat itt támogatásképpen, mert egyszerre 3 utcányi telken indult meg az építkezés.

de nem is ez a lényeg.

Az alap az volt, hogy "házat újítottunk fel, amire volt 20 millió Ft-unk. Ennyiből 2020 előtt kijött volna minden, most csomó fontos dolgot el kellett halasztanunk, csak az alap dolgok jöttek ki ennyből. Állítólag pár éve nulláról felépült ennyiből egy ház, de ez már nekem is csak távoli történelem..."

Vagyis ha jól látom te azt írtad le, hogy 3 évvel ezelőtt szerinted 20 millióból fel lehetett építeni egy házat. ERRE írtam le hogy ez már 15 évvel ezelőtt sem volt így.

Most akkor ezen vitázunk, hogy 15 éve lehetett 20 millióért építkezni vagy sem?

Nem, nem ez a vita, hanem az hogy 3 évvel ezelőtt tuti nem lehetett.

2023. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
69%

26 Ezt írta valaki


"Ennél valamivel fontosabb, hogy házat újítottunk fel, amire volt 20 millió Ft-unk. Ennyiből 2020 előtt kijött volna minden, most csomó fontos dolgot el kellett halasztanunk, csak az alap dolgok jöttek ki ennyből. Állítólag pár éve nulláról felépült ennyiből egy ház, de ez már nekem is csak távoli történelem..."


Házfelújításról beszélt, nem házépítsről.

20 milla lett volna a felújítás, ami 2020 elött elég is lett volna neki.

Ennél (2020) még korábban állítólag komplett házat is fel lehetett húzni azt írja és ez is igaz. Érteni kéne mit írt.


2018-ban még olyan 250ezer volt egy m2.

Ma már 5-700ezer alap szinten.


A közmű amikor mi építkeztünk drága volt, de így is megvolt 800-ból, víz szennyvíz gáz.


A telek árának semmi köze az építkezés költségéhez, sok helyen ez filléres dolog, ha valaki olyan helyen akar lakni fizet attól még a 20 millának régen értéke volt.


Kizárt, hogy egy mai fideszes építkezett 2007-ben. Ma már vagy hülye vagy korrupt lehet fideszes, az elöbbinek soha nem volt sok pénze az utóbbi meg nem itt múlatja az időt.

2023. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
65%

#27 Ott van, te is bemásoltad: " Állítólag pár éve nulláról felépült ennyiből egy ház, de ez már nekem is csak távoli történelem...""

ERRE válaszoltam és erre írtam, hogy mi építkeztünk és már 16 éve sem ennyi volt, nem hogy most 3 éve.

De most komolyan velem kell kötözködni aki konkrétan leírta ami megtörtént és nem azzal aki meg ilyen baromságokat elhisz, hogy 2020-ban kompletten fel lehetett építeni egy házat ennyi pénzből, bezzeg most meg már a többszörösébe kerül?

Lassan 10 éve hallgatom, hogy milyen brutálisan emelkednek a lakásárak meg az építkezések költségei és most meg megpróbáljátok beadni, hogy ez nem is létezett, csak 2020 óta pont most szálltak el az árak?

Akkor nem ártana egy kis emlékeztetőt megnézni:

[link]

"Országos szinten az új lakások átlagos ára 2021 első negyedévében 36,1 millió forint, míg Budapesten 46 millió volt, ez 2020 átlagához képest országosan 600 ezer, budapesti szinten pedig 3 milliós áremelkedést jelent. "

[link]

2023. júl. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
69%

A szövegkörnyezetből lerí, hogy az "állítólag pár éve" a 2020 előtti időket érti, erre írtam, hogy érteni kéne mit írt. Ezt többet nem magyarázom.


2018-ban még megfizethető volt a családi ház a maga 250ezres m2 árával. Lakásárakon meg a helyet (telket) is fizeted és azok is durván megdrágultak 2021 után

2023. júl. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Brüsszeli pénzekről.
2023. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!