Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy a magyarok kb 75%-ának...

Az hogy a magyarok kb 75%-ának semmi megtakarítása nincs, annak inkább ahhoz van köze, hogy a kormány nem teremt megfelelő megélhetési lehetőségeket, vagy ahhoz, hogy a magyarok képtelenek bánni a pénzzel?

Figyelt kérdés
2023. júl. 29. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Előbbi. A külföldön élő magyaroknak van annyi megtakarításuk, mint az ugyanott élő, ugyanolyan munkát végző, más nemzetiségű embereknek.
2023. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Is-is!


Nyilván több pénzből könnyebb félretenni.


Viszont van egy rakás ember, aki szereti elverni az utolsó fillérig amilyen van, mert úgyis jön majd a következő...hogy félretegyen rosszabb időkre, befektessen? Soha!!!!


(Pár napja vitatkoztam itt valakivel, aki állította, hogy nem tud félretenni, mert ő vidéki neki KELL a kocsi meg az albérlet stb. Tehátbkifogásokat csinált, hogy miért nem rák félre, arra, hogy miért nem jár busszal meg biciklivel csak hisztizett)

2023. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Az kérdés hazugság, a magyarok jóval nagyobb százalékának van megtakarítása.
2023. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Az 1-es lelőtte a poént.

A külföldön élő magyaroknak sokkal több megtakarítása van mint a magyarországi magyaroknak összesen. Ez nem lehet véletlen egybeesés.

Nyilván Magyarországon alacsonyak a bérek, de ehhez irreálisan magas árak társulnak.

2023. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Szerencsére Dobrev Klára a béreket emelni fogja, az árakat pedig nem, így a magyarországi magyaroknak is annyi megtakarításuk lesz, mint a külföldön élő magyaroknak.


Mondjuk az nem világos milyen felmérés támasztja alá, hogy a külföldön élő magyarok ugyanannyi megtakarítással rendelkeznek, mint a helyiek, de hát ez amúgy is a Gyakori Kérdések alternatív valósága.

2023. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

Most ennek fényében érdekes lenne felvetni,hogy a DK és a többi balliberális párt hazaáruló-e, hogy azért lobbizik hatékonyan és még büszke is rá, hogy ne kapja meg hazánk az EU-s pénzeket🤔


Vajon Dobrevékat mennyire érdekli a pedagógus társadalom, amikor a fizetésemelésükhöz szükséges forrásokat segített elvágni?

2023. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

"KELL a kocsi meg az albérlet stb. Tehátbkifogásokat csinált"


Jó, hát valljuk be az emberek nagy része nem hobbiból megy albérletbe meg szüksége van autóra.


Persze jól hangzik a bicikli meg a tömegközlekedés, de mondjuk két település között főúton kerékpározni napi szinten konkrétan öngyilkossággal ér fel, a tömegközlekedés is sok helyen olyan amilyen.


Na meg persze, kellene legyen megtakarítás, de milyen áron? Annak sincs értelme, hogy otthon gyűjtöget az ember és annyi az élete, hogy dolgozik éhbérért meg várja otthon, hogy mehessen dolgozni újra.


Én 30+ éves koromig szoptam, szobákat béreltem, alig mozdultam ki, alig éltem, alig volt kiadásom. Lett egy kis lakásom nyögvenyelősen. De hát a tököm se kezdené újra ebben a formában.

2023. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

"ne kapja meg hazánk az EU-s pénzeket🤔"


Azért lobbiznak, hogy ne a hazaáruló gazdáid kapják meg azokat a pénzeket, hanem a magyar emberek.

2023. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

7! Pedig én pont azt tapasztalom, hogy 10ből 9 ember hobbiból megy albérletbe meg jár autóval.


Pl. Láthatnak a szüleivel ingyen, és mehetne busszal.


De nem!!! 100ezerért bérlakás havi 50ért benzin.

Aztán sír, hogy nem marad a 330as fizumból egy ruhára se! Nem is csoda...

2023. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább egyénfüggő, hogy ki hogyan osztja be a pénzt, és milyen felesleges dolgokra költ (dohányzás, telefonok gyakori váltása, rendelgetés mindenhonnan, stb)
2023. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!