Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogos, hogy facebookon jelente...

Jogos, hogy facebookon jelentettem egy olyan cikket, amely úgy kezdődik, hogy: "Zabálják a magyarok a virslit.."?

Figyelt kérdés
Na most ezzel szerintem az a gond, hogy két dolog miatt is általánosítják a magyar embereket. Egyrészt, hogy zabálnak, másrészt, hogy azt feltételezik minden magyar eszi, azazhogy zabálja a virslit. A másik meg az, hogy egy cikkíró hogy használhat emberekre ilyen szót, hogy "zabál"? Nem sértő ez a magyarokra nézve?

#Facebook #jelentés #Sértő cikk
2023. aug. 2. 05:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%

Nem kell hiperérzékenynek lenni mint a LMBTQ meg woke majmoknak. Rajtad kívül senki nem értelmezte úgy, hogy megalázná a cím a magyarokat.

Hogyan kellett volna amúgy kiírni? "Eszik a magyarok a virsit, de nem mindegyik." Mondjuk így?

2023. aug. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem hiperérzékenység. Pl. így is lehetett volna: "A magyarok többsége sok virslit fogyaszt..". Ugye, mennyivel másabban hangzik, mint bunkó módon leírva és még értelmes is? Amúgy a kommentelők között sokan fel vannak háborodva. Az meg hogy te buta vagy 1-es és neked ez normális, az téged jellemez. LMBTQ-hoz nincs köze a kérdésemnek. De te őket is így hirtelen lemajmoztad. Bezzeg ha meleg lennél, akkor meg a heterókat néznéd le biztosan és tennél rájuk negatív megjegyzést.
2023. aug. 2. 05:20
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Szerinted mit fognak kezdeni a cikkel?

Sokkal gázabb, nézettség hajhász cikkek jelennek meg folyamatosan.

Ha a kommentelők nagy része háborog is, az is nézettség, meg kattintás.

Nem túl elegáns megfogalmazás, de elérte a célját.

2023. aug. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Oké, de ez lesz már a színvonal? Mondjuk ha ugyanezt a cikket cigányokra írták volna, már lassan vinnék a börtönbe a cikkírót. Vagy esetleg már le is kva anyázhatnának már minket magyarokat, mert miért is ne? Mi ilyen csicska, mindent eltűrő nép vagyunk. Látszik itt az eddigi hozzászólók hozzáállásán is.
2023. aug. 2. 05:29
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező; te kicsit sem tartod magad bolondnak? Mert innen eléggé annak tűnsz...


Először is, a „zabál” ebben a mondatban nem konkrétan a disztingválást nélkülöző étkezést jelenti, hanem itt az „imád” szinonimája (például: a fiatalság zabálja (=imádja) a popzenét). Tekintve, hogy ez egy kajáról szóló cikk, az író frappánsnak gondolta ezt a címadást. Lehet vele egyet nem érteni, de attól még nem sértő (már ha tudjuk az író szándéka szerint értelmezni a címet, amihez persze kell egy bizonyos fokú intelligenciaszint), az viszont biztos, hogy ízléstelennek joggal mondható.


Másodszor, irigyellek, hogy ez a legnagyobb problémád az életben...

2023. aug. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Felénk a zabálás szót a disznó étkezési szokásaira használjuk. Láttál te már disznót enni? De látom 5-ös te is megelégszel az ilyen lenéző cikkekkel, megszólítással, általánosítással. Igen, bolond vagyok, mert nem követem a becsicskulást, a kussolást. A személyes problémáimról meg nem tudsz semmit és nem is tartozik rád.
2023. aug. 2. 05:59
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, milyen becsicskulást említesz többször is?

Én személy szerint nem veszem magamra a zabálást. Ilyen baromi egyszerű.

2023. aug. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem is igazad van Kérdező! Etikátlan stílus.


Emberi Méltóságot alábecsülő. (Csatlakozom ehhez az elképzeléshez.)

2023. aug. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
32%

"Felénk a zabálás szót a disznó étkezési szokásaira használjuk. "


Az emberek többsége nem a falu szélén lakik, mint te, hogy a disznó étkezésével foglalkozzon.

2023. aug. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A ma kapható összes virsli ehetetlen, nem hiszem, hogy a magyarok közt egy is akad aki meg tudja enni.
2023. aug. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!