Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kérdezem a magyar nacionalistá...

Kérdezem a magyar nacionalistákat, hogy az elmúlt hetek mire voltak jók? Miért? Miben segítették elő a magyarság célját?

Figyelt kérdés

Leszegezem, hogy soha nem voltam nagy politizáló. Kolozsvár agglomerációjában születtem és ott nőttem fel,itt dolgozom, ide jártam főiskolára, egyaránt voltam román/ magyar iskola diákja. Szüleim magyarok, én is az vagyok, viszont a széles rokonságom tartalmaz román anyanyelvűt is.

Sok mindenben haragszom a román kormányra, viszont az átlagemberekhez máshogyan állok. Közhely, hogy a magyar-román egymással nem vegyül, persze sokszor lehetetlen, csak van itt más side is.

Az anyanyelvem magyar, de a románt is kb. Beszélem anyanyelvi szinten, alapból az új latin nyelvekhez jó érzékem van, így mikor románul beszéltem nem hallatszott akcentus.

Kolozsváron nyaranként volt szerencsém munkát vállalni egy szállodában, ahol csak én voltam az egyetlen magyar, ettől függetlenül sose éreztem magam kirekesztve, a főnök az én zsebembe is ugyanúgy beletette a plusz pénzt mikor a munkaidőm megszaladt, emellett az évek alatt sok román barátom is lett. ugyanolyanok olyan téren, hogy ugyanúgy dolgoznak a saját, gyerekeik megélhetéséért, ugyanúgy vannak álmaik, a nagy részüknek van jobb dolga annál, minthogy a magyarokat gyűlölje.. Mivel nekem él rokonom Nagyváradon és Marosvásárhelyen is, ezért azt tudom mondani, hogy a románok sokat fejlődtek olyan téren, hogy a partium területén a román főnökök külön figyelnek arra, hogy magyar is kerülhessen vezetői beosztásba és ne legyen negatív diszkrimináció, kvázi az átlag román-magyar békében tud élni egymás mellett.

Fáj a szüleimnek és nekem is Trianon, de az itt élőknek szerintem sikerült ezt elfogadnia és ezzel együtt is élni anélkül, hogy állandóan harcolna az ember a románnal.

Az egyik román munkatársam a cégnél ahol dolgozom elküldte a mostani beszédjét Orbán Viktornak messengeren. Persze a cikk román volt, de utána előkerestem a teljesset, meg ahogy a pártban sokan reagáltak rá és... Erdély az nem a román közigazgatás része, meg Székelyföld nem románia...

Miért? Mire jó ez?

A magyar nacionalisták azt miért nem gondolják végig, hogy ezzel e feszültségkeltéssel és a románok hergelésével pont a határontúli magyaroknak okozzák a legrosszabbat? Sepsiszentgyörgyi barátnőm tavaly olyan kocsit fotózott le amelyre az volt ráírva, hogy ,, ez a Föld nem a tiétek"..

Csak kérdezem ettől Erdély újra magyar föld lesz? Ettől majd újra áthúzzák a határokat?

Ugye nem. A román kormány jobban fogja fejleszteni a magyar lakta területeket?

Itt nagyon sok magyar megtanult békében együtt élni, alkalmazkodni, és a legtöbb itteni ember el tudta engedni az ellentétet a két nép között, akkot az anyaországban élők miért nem tudják ugyanezt? Biztos sok magyarnak is van itt nagyon negatív tapasztalata, vannak sz*rf*j román nacionalisták, akik magyarok ellen áskálódnak csak ez nem a többség... De abban biztos vagyok, hogy ez amit a kormány és egyes emberek csinálnak az borzasztó... Nagyon rossz a külhoniak otthon sok helyen el vannak könyvelve ingyenélő eltartottként, akik kvázi beleszólnak az ottani ügyekbe jogtalanul, miközben én életemre meg tudok esküdni, hogy mióta szavazhassak azóta se mentem át egyszer sem, alapból nem is érdekelt és nem az én dolgom.

Az emberek között csak egyedül a politika rombolja le a hidat és ez szörnyű...


2023. aug. 3. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Ne izgulj, nálunk már 5-6 éve ez az agyrém megy, hála a fidesznek.
2023. aug. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem ugyanezt leírtam egy oldalon, ahol valaki megosztott egy ,, Románia miért nem létezik bejegyzést" aztán rögtön deletelték.
2023. aug. 3. 20:42
 3/16 A kérdező kommentje:
És nem védek én senkit, csak az évek során a románokkal rengeteg pozitív tapasztalatom volt,talán sok mindenen most is lehetne javítani, de főleg az átlagember így is sokat tett azért,hogy a két nép közötti feszültség oldódjon, mert még ott mindig él több mint 1 millió magyar, akik bár csak határontúliak, sokkal fejlettebb gondolkodásúak mint az anyaországiak, Erdélyben a magyar inkább összetart és emellett a románnal is próbál együttélni, M.o-n viszont csak a gyűlölködést, ármánykodást látja az ember.
2023. aug. 3. 20:48
 4/16 anonim ***** válasza:
17%

Jól beszéled a latin nyelveket, de a magyart nem. Vannak szavak amiket be kell helyettesítened angol szavakkal. Szóval ebben a nyelvben még van mit tanulnod.


Egyébként a törölték a magyar szó amit nem ismersz.

2023. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ismerem a törölni szót, csak ezt szoktuk ott így is használni!
2023. aug. 3. 20:54
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

"A magyar nacionalisták azt miért nem gondolják végig, hogy ezzel e feszültségkeltéssel és a románok hergelésével pont a határontúli magyaroknak okozzák a legrosszabbat? "


Ehhez az kellene, hogy a határontúliak jelezzék ezt Orbánnak pl. úgy, hogy nem rászavaznak. Ha ugyanúgy Orbánra megy a szavazat, akkor nincs semmi oka, hogy máshogy beszéljen, mert bezsebeli a szavazatot úgyis.

2023. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne a nacionalistákat kérdezd arról, hogy a liberális, szélsőbalos orbán miket mond és csinál! Ha a magyarokba valamelyik szomszédos országban belerúgnak, a fideszesek épphogy meg nem köszönik.
2023. aug. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
7# Orbán liberális meg szélsőbalos? Te hol élsz? :D Még a seggéből is nemzeti kula folyik.
2023. aug. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

A nacionalizmus mindig is a gyenge ember támasza volt. Nem az a lényeg hogy kinek mi jó, hanem hogy legyen valami/valaki akire lehet ugatni (pl románok) és részese lenni valami magasztos küzdelemnek (a haza mindenek felett! mindenki más civilizálatlan félállat!)

Ugye ha a saját életedet nem tudod jobbá tenni és frusztrált vagy a semmirekellőséged miatt, akkor jó ha van valami felesleges, vagy éppen kártékony ügy, amiben kielheted magad PLUSZ ami le is vezeti a frusztrációdat. A gyenge ember építeni nem tud, a rombolástól viszont erősnek érzi magát.

2023. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
#9 Ugyanez hatványozottan igaz az általad képviselt marxizmusra is.
2023. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!