Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lánchíd dolog? Nem igazán...

Lánchíd dolog? Nem igazán értem a szitut.

Figyelt kérdés

Elvileg az van, hogy a híd hiába van felújítva, statikailag már alkalmatlan a napi szintű autóforgalomra.

Ez egyszerű és világos.

Mi nem érthető ezen?


A kormány mégis erőltetné.

Ez meg kb olyan, mintha a munkáltató azt mondaná neked, hogy

-be kell menned abba a helységbe, tele van rákkeltő anyagokkal, màtól ott leszel napi 8 órát.

viszont védőfelszerelést biztosítani nem tudok. Ha nem mész be ki vagy rúgva.


Hülyék ezek hogy nem értik meg hogy kész vége el van öregedve és összeomolhat?

Mérnökök nem viccből állítanak ki egy ilyen dokumentumot.


2023. aug. 16. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Ahhoz képest naponta megy át rajta most is busz is meg autó (taxi) is. Gondold ezt át, hogy ki a hülye.
2023. aug. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem alkalmas arra, hogy autók hajtsanak rá akkor miért csináltak róla konzultációt,hogy vissza legyenek-e engedve?
2023. aug. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha statikailag alkalmatlan az legfeljebb hosszútávon igaz.


Hogy nem lesz rajta gépjárműforgalom az végülis jó, forgalomcsillapító tényező, ugyanúgy ahogy a sávvesztes körút is az. Ideje megszüntetni a belvárosi tranzitforgalmat.


A kormánynak minden rossz, amit nem ők találnak ki...

2023. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"Ahhoz képest naponta megy át rajta most is busz is meg autó (taxi) is. Gondold ezt át, hogy ki a hülye."


Ember, remélem nem mérnöknek tanulsz. Ugye tudod, hogy itt a mennyiség, intenzitás és gyakoriság is szempont?


Na de lépjünk tovább a kérdezőre:

Kérdező! Rosszul tudod. A Lánchíd statikailag alkalmas a felújítás után gépjármű forgalomra. A politikai és szakmai érdekellentét ezzel kapcsolatosan ott rejlik, hogyha megnyitják az autóforgalom előtt, akkor megint nagyon gyorsan fog amortizálódni, ami több karbantartást és gyakoribb felújítási szükségletet teremt. Egyrészt nem lehet mindent a végtelenségig toltozni, foltozni, másrészt pedig a főváros nem számíthat a kormány pénzügyi hozzájárulására sem (még úgy sem, hogy amúgy egy nemzeti jelképről van szó, khm...). Innentől kezdve azt látták kézenfekvőnek, ha inkább csökkentik a terhelését.

2023. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
4: ember és mérnök vagyok. Épp ezért kell korrigálni az ilyen hülyeségeket, amiket itt irogat a kérdező.
2023. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

5: ahhoz képest, hogy mérnök vagy, igencsak gyengén megy a fizika. Szorozz meg vmit a többszörösével és utána számítsd ki a súlypontok terhelését.


Én amellett érvelek, hogy teljesen le kellene zavarni az autós közlekedést a lánchídról, és maradjon a gyalogosoké.

2023. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy hol olvastad, hogy nem alkalmas rá? Nem láttam olyan cikket ami erről szól
2023. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
170 évvel ezelőtt nyilván nem a mai forgalomra tervezték, csoda, hogy eddig is kibírta. Ha meg akarjuk tartani, akkor vissza kell fogni a megterhelését.
2023. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!