Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is élhetőbb lett...

Szerintetek is élhetőbb lett Budapest?

Figyelt kérdés

Évente 5-6x utazunk haza Madridból a családdal, és feltűnt, hogy az elmúlt években egyre hangulatosabb, élhetőbb lett a város. Több a zöld, lehet végre kerékpárral közlekedni, sok a gyerekes program, szuper játszóterek, múzeumok nyíltak, fejlődött a tömegközlekedés, sok a ki-beülős hely, rengeteg a turista, stb, stb. Az itthoni híreket olvasva, (Karácsony így-úgy alkalmatlan) nem erre számítottam. Kellemes csalódás volt minden egyes alkalom az elmúlt években.


Ti budapestiként, vagy vidékiként hogy látjátok, ha lementek?


2023. aug. 16. 21:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Hát nem tudom, tisztább nem lett.
2023. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2%
Dohányoznak a buszmegállókban, ezek vagyunk mi .
2023. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Én inkább vidéken élek ha választani lehet.
2023. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Élhetőbb lett? A tömegközlekedést próbálják fejleszteni erősen, az látszik, de sajnos Tarlós idejéhez képest a köztisztaság romlott jelentősen, egyre több patkányt látni az utcákon. Az aluljárókba beköltöztek a hajléktalanok és mindenféle veszélyes alak, a hatóság nem intézkedik velük szemben. Télen melegednek az ápolatlan emberek a tömegközlekedésen és abba az ülésbe ülsz bele a tiszta ruháddal amiben a hugyos nadrágjukkal feküdtek.

Az ellenőrök nem foglalkoznak velük, nem mernek hozzájuk érni mert ki tudja milyen fertőzést kapnak el. Erőszakkal nem távolítják el őket mert toleránsnak kell lennie az új városvezetésnek. A nép pedig fizeti a 9500 forintos havi bérletet és ezt a szolgáltatást kapja a pénzéért.

2023. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Gergely jól csinálja, sanszos ő lesz a következő kormányfő.
2023. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem élhetőbb lett, és zöldebb a város. A 13. kerület legalábbis biztosan.
2023. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Én az agglomerációban lakom, Bp-en dolgozom, de egyre jobban utalom Pestet. A közlekedés minden formája katasztrófa, innentől kezdve meg nincs miről beszelni. Lehet, hogy turistaként jó meg szép, de kb. lakhatatlan.
2023. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
Nem, a közlekedés egyre rosszabb.
2023. aug. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj ez attól függ, hogy hol laksz. A nagyon belváros nyugati szinten van és csak egyre gyönyörűbb az egész, hiszen apránként újulnak fel az épületek, parkok, terek stb. A tömegközlekedés is teljesen jó nyílván, hiszen minden is a belvároson megy át.


Külső kerületekkel viszont azért már más a helyzet:D azok is újulgatnak, de van ahonnan kénytelen az ember kocsival járni, mert egyszerűen sokkal kényelmesebb és gyorsabb. Csak ugye az agglomeráció rohamosan nől, a belvárost próbálják az autóktól felszabadítani, így ez egy hatalmas rémálom az autósoknak.


Tudod ez olyan, mint bármelyik nagyváros. Vannak gyönyörű rédzek ahol álom lakni és normális emberek vesznek körül, de van olyan alja rész is, ahova büntetés költözni és csak folyamat rohad a környék. Madridban sincs ez másképp, gondolom te is ismered azt a bizonyos "szép és híres" környéket:D

2023. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Ez tényleg a megmaradt utolsó bástya!


Figyelembe véve azokat a pénzmegvonásokat amivel sújtja Orbán a fővárost azt mondom hogy nem változott. A közlekedés jobb, pont azzal amivel nehezebb autóval járni. Mondjuk nem támogatja Karácsony az 5 személyes kocsiban 1 vezető közlekedik elvét - megértem.


Nem fidesz befolyási övezet, bármennyire dolgozik is Orbán rajta.

Budapest mindig is szabad város volt, az összes forradalom innen indult. Nagy hagyománya van annak hogy demokráciában szeret élni.

2023. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!