Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van remény arra, hogy beláthat...

Van remény arra, hogy belátható időn belül a mostani Magyarországból egy élhető, minimális korrupcióval rendelkező, urambátyám jobbágymentalitás és gyűlölködés mentes ország legyen, ahol nem kell mindenütt erőszakos kormánypropagandával találkozni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 25. 14:39
A kérdező szavazást indított:
Van remény.
Nincs remény.
26 szavazat
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Azért az elgondolkodtató, hogy fiatalkoromban (10 évvel ezelőtt) nálam büszkébb ember aligha volt a magyarságára, hazafias zenéket hallgattam, részt vettem a megemlékezéseken, magyarországos zászló volt a szobám falán, de az elmúlt években annyira leromlott az ország helyzete a hihetetlenül rossz kormányzás, a hatalmas korrupció, a rossz fizetések, az EU-ban mindenben utolsó előtti helyezések miatt, a mérhetetlenül rossz közhangulat miatt, hogy már azon gondolkodom, hogy ebben az országban semmi jövő nincs, és aki teljes életet akar élni, annak sajnos külföldre kell költöznie. Egy hazafias fiatalból így váltam doomerré.
2023. aug. 25. 14:45
 2/31 A kérdező kommentje:
Nagyot esett Magyarország színvonala az elmúlt 10 évben. Minden tekintetben. Most már tényleg nincs mire büszkének lenni. Ami nem sikerült a tatárnak, oszmánnak, szovjeteknek, az orbánéknak sikerült.
2023. aug. 25. 14:47
 3/31 anonim ***** válasza:
8%
Miféle rossz fizetések? Kb 75%-kal nőttek a reálbérek 2010 óta. Gyűlölködés meg belőled árad, kezd magadon a dolgot.
2023. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Az árak meg 200%-al nőttek. A forint pedig leromlott 300 huf/eur-ról 390-re.
2023. aug. 25. 14:50
 5/31 anonim ***** válasza:
88%

Jövőre leszek 40 éves, gyakorlatilag beleszülettem a rendszerváltásba és az utánna lévő káoszba. Emlékszem, hogy kb a 90es évek vége óta az volt kormányfüggetlenül, hogy mindjá utol érjük Ausztriát, mindjá megvan... egy kicsit tartsunk ki és jobb lesz, csak egy kicsi kell, jó az irány, már majdnem ott vagyunk. Gyerekkorom óta ezt hallgatom az összes magyar politikustól, kivétel nélkül.

Közben meg egyre jobban épült le az ország, annyira, hogy ma ott vagyunk, ahol gyerekkoromban a románok voltak. Nincs oktatás, nincs egészségügy, nincs normális államszféra, viszont van egy önkényesen működő magánszektor, amibe vagy beletalálsz, vagy nem. Én vagyok matematikus, közgazdász sem jövőbelátó, de azt tudom, hogy egy életem van és nem akarom az örök igéret földjén elpazarolni azt. Én sajnos ezt tanultam a 40 évem alatt itthon. Itt nincs sok remény.

2023. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 árokpart ***** válasza:
84%
3-as A pénz vásárlóértéke azóüta mennyit ér. Elképesztő, hogy foylton csak ezt tudjátok hajtogatni.
2023. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Na igen, Románia. Életszínvonalban már lehagyott minket. 10 éve lenéztük a románokat a hozzánk viszonyított szegénységük miatt. Autópályáinkon szakadt kocsikkal, kisteherautókkal, furgonokkal közlekedtek, most meg mercedesekkel, audikkal, lexusokkal. Teljesen lehagytak minket. Szégyen.
2023. aug. 25. 14:54
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

"Én vagyok matematikus, közgazdász sem jövőbelátó, de azt tudom, hogy egy életem van és nem akarom az örök igéret földjén elpazarolni azt. Én sajnos ezt tanultam a 40 évem alatt itthon. Itt nincs sok remény."


kimaradt a NEM, tehát én NEM vagyok

2023. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Minden ötödik magyar gyermek külföldön születik. Ausztriában már magyar osztályok vannak, annyian viszik oda Magyarországról a gyerekeiket. A külföldi munkahelyet választók száma is rohamléptékben emelkedik. Közben a magyarországi születések száma folyamatos mélységi rekordokat dönt, eddig 100.000 körül voltak az éves születések száma, most már 87.000. A fidesz lemondott a fiatalokról, az élhető ország létrehozása érdekében tett erőfeszítések és a fiatalok hazacsábítása helyett inkább százezerszámra hozza ázsiából és afrikából a vendégmunkásokat.
2023. aug. 25. 15:13
 10/31 anonim ***** válasza:
9%

1 - Nincs korrupció. A nyugati statisztika mást mutat. A világhírű magyar korrupció. Egy újabb olyan terület, amelyben csak itthon van "világhírünk". A Világbank vállalati felmérései ezt ugyanis semmilyen szinten nem támasztják alá. [link]



2 - Nincs gyűlülködés. A nyugaton viszont van náci CENZÚRA. iNkább ott kéne kopogtatni


Neked rossz a hozzáállásod. Magadat kellene megjavítani.



A magyar vállalatoknak mindössze 2,1 százaléka tapasztalt korrupcióra utaló kéréseket. Ez az érték kevesebb mint fele a szlovák vállalatoknál mért 4,4 százaléknak, körülbelül ötöde bezzeg románia 9,8 százalékának vagy Olaszország 11,8 százalékának, és nagyjából huszadrésze a háború előtti Ukrajnának.



👩‍⚖️ Hogy ezen adatok mennyire korrelálnak a jogállamisági eljárások számával, annak eldöntését rád bízom. [link]

2023. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!