Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért fogadták el...

Árokpart kérdése:

Az emberek miért fogadták el minden kritika nélkül a Fidesz 2010 óta tartó kormányzási irányát?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogy ugye mikor 2010-ben nyert a Fidesz és mikor már kezdett körvonalazódni, hogy milyen irányt vesz a kormányzás, pl. oktatás, tanultság leértékelődése, akár több diplomával is kiküldtek embereket utcát seperni, rokkantak helyzetének ellehetetlenítése, összeszerelésre alapozó gazdaságpolitika. Ekkor miért nem álltak ki és mondták, hogy mi nem erre szavaztunk, hanem az 1998-2002 közötti polgári kormányt vártuk vissza annak minden pozitívumával. Szerintetek az emberek miért nem kérték ezt számon rajtuk. Pedig akkoriban még többnyire azok szavaztak rájuk főképpen akik az 1998-2002-es polgári kormányzás miatt váltak fideszessé.
2023. aug. 28. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%

Mert a fidesz legnagyobb bázisa a tájékozatlan tömeg:


"Egy több mint tízezres – koronavírus-járvány előtti – közvélemény-kutatási adatbázis alapján kialakítottunk egy olyan indikátort, amely iskolai végzettség, foglalkozási beosztás, lakóhely, etnikai hovatartozás (roma vagy nem roma), jövedelem és internethez való hozzáférés alapján rangsorolja a társadalmat, a privilegizált elittől az erőforrásokban legszegényebb underclassig. A kapott indikátor alapján azt láthatjuk, hogy a magyar társadalom felső tizede döntően ellenzéki, onnan pedig lefele haladva folyamatosan csökken az ellenzék, és nő a kormány támogatottsága: a legkiszolgáltatottabbak között kiemelkedő a Fidesz népszerűsége. A tendencia igaz az egyes komponensekre is: az alacsony végzettségű, jövedelmű és vagyonú választók, fizikai munkások, falvakban élők, romák, és internethozzáféréssel nem rendelkezőek az átlagnál számottevően nagyobb arányban kormánypártiak. "


[link]

2023. aug. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%

"akár több diplomával is kiküldtek embereket utcát seperni, "


Attól, hogy mesterségesen több diplomást kezdett el gyártani a felsőoktatás még nem lett több állás.


" rokkantak helyzetének ellehetetlenítése"


Ez szomorú. De tudni lehetett, hogy egy ilyen szegény ország nem tudja sokáig fenntartani ezt a szociális hálót. Anno a korány még ösztönözte is ezeket a dolgozókat, hogy kerüljenek leszázalékolt státuszba


"összeszerelésre alapozó gazdaságpolitika. "


Az EU belépését az emberek szavazták meg. Brüsszelnek volt jó, leépíteni a hazai mezőgazdaságot, cukoripart stb


"Ekkor miért nem álltak ki és mondták, hogy mi nem erre szavaztunk"


Nincs jobb


", hanem az 1998-2002 közötti polgári kormányt vártuk vissza annak minden pozitívumával."


Hát az a hajó már rég elment

2023. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Fideszes vagyok nem fogadom el kritika nélkül.

Az ellenzék és az Unió állandó szidása pld. nem tetszik.

2023. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Nincs az ismeretségi körömben olyan aki kritika nélkül elfogadná.
2023. aug. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Attól, hogy nem mindenben értünk egyet a fidesszel, még nem leszünk automatikusan ellenzéki szavazók.
2023. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném az első hozzászólót, hogy más kutatásokból kiindulva az eredmények nem feltétlenül jelentik azt, hogy az értelmiségiek konkrét ellenzéki pártokat támogatnának jobban, hanem inkább magát az ellenzékiséget, a kritikus hozzáállást, a nagyobb igényességet. Csak nyilván mikor be vagy korlátozva a válaszlehetőségek közt és épp kritikád van az éppen aktuális történésekkel szemben, akkor kénytelen vagy az ellenzéket megjelölni, mert nincs más ellenpólus.
2023. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Fideszesként nem fogadom minden kritika nélkül, közel sem értek egyet minden intézkedésükkel. Viszont jó párral igen. Az ellenzék esetén ez utóbbi arány jóval kisebb lenne. Így jobb híján marad a Fidesz, mert hiába nem tökéletesek (hajjaj, de még mennyire nem...), az általuk képviselt irányvonallal még mindig nagyobb részt tudok egyetérteni, mint az alternativákéval.
2023. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem az ellenzékre gondolok a kérdésben, hanem arra, hogy pl. a Fidesz szimpatizánsok 2010 őszén miért nem mentek el pl. tüntetni a Fidesz székházhoz, hogy az 1998-2002-es kormányzási irányelvet szeretnénk. Nem a Fideszt keleltt volna leváltani, hanem arra ösztökélni őkat, hogy térjenek vissza az 1998-2002-es polgári kormányzáshoz.
2023. aug. 28. 14:27
 9/15 anonim ***** válasza:

3: és elmondod ezt valahol, pl. a helyi fidesz képviselőd fogadóóráján?


Mert ha nem, akkor a fideszhez nem jut el, csak az, hogy megszavazod őket úgyis, vagyis minden ugyanúgy fog menni tovább.


Ez a probléma, hogy a fideszes szavazók nem gyakorolnak semmilyen nyomást a pártjukra, hogy változtassanak bizonyos kérdésekben, amivel nem értenek velük egyet, így viszont soha nem fog változni semmi.

2023. aug. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mikor 2010-ben jómagam is rájuk szavaztam azt hittem, hogy az 1998-2002 -es hez hasonló kormányzás lesz, egyébként a kampányban is erről volt szó akkor. Ha tudtam volna, hogy nem olyan lesz akkor lehet, hogy el sem mentem volna szavazni.
2023. aug. 28. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!